Cud nad Wisłą

Z ostatniej chwili.

Wiadomości TVP 1, wypowiedź kombatanta:

O lepszy kometarz trudno

Hehe. Właśnie widziałem ten komentarz :slight_smile: Niestety 17.09.1939 Armia Czerwona miała okazję się “zemścić” za swoja kompromitację :frowning:

Mogę jeszcze dodać,że do skopania tyłka bolszewikom w ogromnym stopniu przysłużył się polski wywiad,który złamał bolszewickie szyfry i dzięki temu Piłsudski miał ich (bolszewików) jak na widelcu… 8)

z powyższym się zgadzam

ale,nichcący,nie bywając w kościele wdepnąłem i usłyszałem

jak ksiądz grzmiał z ambony,że to dzięki modlitwą do Maryi

Polacy odnieśli to zwycięstwo,a nie własnym wysiłką i przelanej

krwi

no coments,jeżeli wypas owieczek takim karmidłem jest praktykowany

Wcześniej jeszcze pod Wiedniem, chociaż nie czerwonych, jednak zatrzymaliśmy pochód.

Dziś Europa odwdzięcza się Nam tym, że uczy Nas, co to jest Cywilizacja Zachodnia.

Gdyby nie My, nie byłoby jej.

U Nas prawie niemożliwe, ale w takiej Francji, partie sierpa i młota działają legalnie. Wot jaśnie oświecona jewropa.

“Za Polskę bije się ten kto chce, lub ten kto głupi” - Pan Marszałek Piłsudski.

Po co to “lepsze” czczenie?. Wystarczy Pamięć. W sercu.

Zachodnia Europa jest skażona lewactwem. Nie dotarł tam rzeźnik Stalin?

BTW określenie Cud nad Wisłą wprowadziła do “obiegu” endecja - Narodowa Demokracja. W skrócie - nie lubili się z piłsudczykami, że niby ówczesną władzę polit/wojsk uratował cud.

Książkę “Rok 1920” Pana Marszałka Piłsudskiego polecam :).

Cedynia->Grunwald->Kircholm->Wiedeń->Dubienka->Warszawa

pięknę zwycięstwa ale mi osobiście najbardziej przypadła do gustu bitwa pod Kircholmem gdzie nasi bracia Litwini pokonali-nie roznieśli-nie zmietli w pył Szwedów. Najpiękniejsza bitwa.

dlaczego tak brzydko mówiz o Szwedach?

TO nie był żaden cud! !!

Wróg dzień wcześniej zajął fabrykę browarów. Dalej to chyba sami sie domyślicie. I to był ten cały wasz cud -.-

Taki sam nasz jak i twój, więc komentarz nie jest zbyt na miejscu

Napisałem tak, ponieważ nie uważam tego za żaden cud :smiley:

No tak. Armai Czerwona, a więc i jej pierwotna psotać znane były z zamiłowania do alkoholu :slight_smile:

tak i kilkaset tysięcy ludzi wyżłopało całe piwo z browaru… To ile oni pili chyba po dwa łyczki…

Jak ja uwielbiam takie gadki :?

Ilu z nas zna jakieś wydarzenia historyczne z zachodniej Europy ?

Potrafi powiedzieć, co to było i kiedy ?

Tak z pamięci, bez pomocy mediów (bo tak rozumiem pamięć).

Co ? Że nie musimy tego wiedzieć?

Oni też nie muszą.

Smutne jest to, że to właśnie my nie pamiętamy o naszych wydarzeniach, że czcimy przegrane bitwy, powstania, zapominając o tych zwycięskich.

I jeszcze dygresja odnośnie F-16 :

Mam nadzieję, że nigdy nie przekonamy się, jaki ten samolot faktycznie jest. Bo to samolot bojowy i jego wartość zweryfikować może tylko pole walki, nie prasa, telewizja czy generał zza biurka. A takiej weryfikacji chyba nikt nie chce.