Cudzy kredyt!


(Bwatras) #1

Wiem że to nie to forum, ale... w końcu dział na luzie!! Moi rodzice spłacają kredyt!! Wszystko byłoby ok gdyby to był nasz kredyt!! Byli żyrantemi i tak wyszło że teraz musza spłacać !!


(Zonkishi) #2

Wątpie.... przykra sprawa :?

spróbujcie iść do jakiegoś prawnika on chyba najlepiej wam doradzi i powie jakie są mozlwości :?


(Zbych ) #3

Twoi rodzice zapewne otrzymali decyzje sądu , która to nakłada na nich komorniczą egzekucje zadłużenia , w ciągu 7 dni od dostarczenia decyzjii należy się odwołać do sądu i w uzasadnieniu odwołania napisać aby w rozprawie uczestniczyli oni jak i przedstawiciel banku, w między czasie oczekiwania na rozprawe , rodzice powinny udać się do banku i umówić się na spotkanie z kierownikiem lub prezesem i próbować się z nim dogadać tzn. zaproponować aby ten realny kredyt został na nowo rozratowany i że oni będą go systematycznie spłacać. Jeżeli się dogadają z bankiem to na rozprawie poinformują (rodzice i przedstawiciel banku) sędziego że doszli to porozumienia i w tej sytuacjii proszą o cofnięcie egzekucjii komorniczej.


(Kamilschwarz) #4

Jestem aplikantem komorniczym wiec może moge ci pomóc ale musisz mi powiedziec czy te pozostałe 20.000 to odsetki sa cz co???


(Bwatras) #5

kejm tak to są odsetki

Zbych1 chodiz o to że ten kredty przeszedł na komorników kiedy spłacali go jeszcze pożyczkobiorcya na nas przeszedł już "za kadencji komorniczej"


(Zbych ) #6

Może kejm wam to jakoś wyjaśni , bo ja moge coś źle napisać , zazwyczaj jest tak że jeżeli pożyczkobiorca zaczyna zalegać z ratami to bank powinen wysłać zawiadomienie do poręczycieli z informacją że pożyczkobiorca zalega z ratami na taką i taką kwotę którą to kwote w myśl podpisanych umów przez poręczycieli, powinni oni wpłacić . Jeżeli takowa wpłata nie nastąpi , bank składa pozew do sądu przeciwko pożyczkobiorcy i poręczycielą o wszczęcie egzekucjii komorniczej , w zależności od zarobków komornik czy sąd ustala jaką kwotę będą sciągać od pożyczkobiorcy i poręczycieli , jednak zanim egzekucja nastąpi musimy otrzymać decyzje sądu i od tej decyzjii mamy prawo się odwołać. Kwota 40tyś zł wzięła się abo z kwoty niespłaconego kredytu + odsetki+ koszty postepowania sądowego i komorniczego abo jest to kwota zabezpieczenia kredytu czyli podpisania weksla przez twoich rodziców na kwote 40tyś zł i w takiej sytuacjii bank/komornik może żądać spłaty takowej sumy.


(Asterisk) #7

Na przykład opłaty komornicze :stuck_out_tongue:


(Kamilschwarz) #8

Jeżeli to są odsetki a poszło to do komornika to pozamiatane jedyna możliwośc to wystąpić do wierzyciela ( czyli banku) z propozycją spłat, bo inaczej do tej kwoty dojdą koszty egzekucji 15% od tych 40 tys.. Jeżeli bank przystąpi na jakieś warunki ( okres spłaty, wielkość rat) to bank może zawiesić postępowanie egzekucyjne, jednakże jeżeli rodzice z deklaracji się nie wywiążą to postepowanie zostanie podjęte. Nie wiem jaki jest wniosek wierzyciela ale najczęściej to egzekucja jest z a) wynagrodzenia za pracę, renty emeryturu, ruchomości ( w tym pojazdów), a przy tak wielkiej wierzytelności też z nieruchomości ( to jest juz nieciekawie) - nie wiem czy twoi rodziced sa właścicielami domu czy mieszkania gdzie mieszkasz. Jedynie ugoda z bankiem ma tu jakieś szanse! !!


(Bwatras) #9

aha dzieki bardzo!!


(Czubek153) #10

Komornik uważam podobnie!! Trudna sprawa z tym kredytem...


(Bwatras) #11

LFFGABT daj troche nadziei

ok już są jakieś rezultaty naszej pracy :slight_smile:

Rodzice dzwonili do siedziby banku i tam kazali stworzyć specjalne pismo (mówili że sa szanse na cofniecie kredytu do banku)

no i chodzi o to że trzeba napisac jakos tą petycje albo pismo w którym ma być zamieszczeony stan majątkowy moich rodziców z wytłumaczoną sytuacją problemu! Czy ktoś wie jak coś takiego napisać, albo ma jakieś linki do wzorów podobnych pism

KEJM licze na Ciebie i na innych oczywiscie tez :slight_smile:


(Zbych ) #12

Najlepiej zrobić to fachowo i proponuje udać się do jakiegoś radcy prawnego z prośbą o napisanie takiego pisma (koszt od 50-150zł) do pisma należy dołaczyć zaświadczenia o zarobkach wszyskich członków ze wspólnego "gospodarstwa" , zaświadczenia mają być rzetelne , czym wspólne dochody będą większe tym jest większa szansa że bank "pójdzie" wam na ręke , również należy wyszczególnić wszystkie stałe miesięczne wydatki (spłaty pożyczek , opłaty za mieszkanie , telefony i inne media itp.)


(Bwatras) #13

Zbych1 dzieki bardzo

Teraz trzeba tylko udać sie radnego