Cudzy kredyt!

Wiem że to nie to forum, ale… w końcu dział na luzie!! Moi rodzice spłacają kredyt!! Wszystko byłoby ok gdyby to był nasz kredyt!! Byli żyrantemi i tak wyszło że teraz musza spłacać !!

Wątpie… przykra sprawa :?

spróbujcie iść do jakiegoś prawnika on chyba najlepiej wam doradzi i powie jakie są mozlwości :?

Twoi rodzice zapewne otrzymali decyzje sądu , która to nakłada na nich komorniczą egzekucje zadłużenia , w ciągu 7 dni od dostarczenia decyzjii należy się odwołać do sądu i w uzasadnieniu odwołania napisać aby w rozprawie uczestniczyli oni jak i przedstawiciel banku, w między czasie oczekiwania na rozprawe , rodzice powinny udać się do banku i umówić się na spotkanie z kierownikiem lub prezesem i próbować się z nim dogadać tzn. zaproponować aby ten realny kredyt został na nowo rozratowany i że oni będą go systematycznie spłacać. Jeżeli się dogadają z bankiem to na rozprawie poinformują (rodzice i przedstawiciel banku) sędziego że doszli to porozumienia i w tej sytuacjii proszą o cofnięcie egzekucjii komorniczej.

Jestem aplikantem komorniczym wiec może moge ci pomóc ale musisz mi powiedziec czy te pozostałe 20.000 to odsetki sa cz co???

kejm tak to są odsetki

Zbych1 chodiz o to że ten kredty przeszedł na komorników kiedy spłacali go jeszcze pożyczkobiorcya na nas przeszedł już “za kadencji komorniczej”

Może kejm wam to jakoś wyjaśni , bo ja moge coś źle napisać , zazwyczaj jest tak że jeżeli pożyczkobiorca zaczyna zalegać z ratami to bank powinen wysłać zawiadomienie do poręczycieli z informacją że pożyczkobiorca zalega z ratami na taką i taką kwotę którą to kwote w myśl podpisanych umów przez poręczycieli, powinni oni wpłacić . Jeżeli takowa wpłata nie nastąpi , bank składa pozew do sądu przeciwko pożyczkobiorcy i poręczycielą o wszczęcie egzekucjii komorniczej , w zależności od zarobków komornik czy sąd ustala jaką kwotę będą sciągać od pożyczkobiorcy i poręczycieli , jednak zanim egzekucja nastąpi musimy otrzymać decyzje sądu i od tej decyzjii mamy prawo się odwołać. Kwota 40tyś zł wzięła się abo z kwoty niespłaconego kredytu + odsetki+ koszty postepowania sądowego i komorniczego abo jest to kwota zabezpieczenia kredytu czyli podpisania weksla przez twoich rodziców na kwote 40tyś zł i w takiej sytuacjii bank/komornik może żądać spłaty takowej sumy.

Na przykład opłaty komornicze :stuck_out_tongue:

Jeżeli to są odsetki a poszło to do komornika to pozamiatane jedyna możliwośc to wystąpić do wierzyciela ( czyli banku) z propozycją spłat, bo inaczej do tej kwoty dojdą koszty egzekucji 15% od tych 40 tys… Jeżeli bank przystąpi na jakieś warunki ( okres spłaty, wielkość rat) to bank może zawiesić postępowanie egzekucyjne, jednakże jeżeli rodzice z deklaracji się nie wywiążą to postepowanie zostanie podjęte. Nie wiem jaki jest wniosek wierzyciela ale najczęściej to egzekucja jest z a) wynagrodzenia za pracę, renty emeryturu, ruchomości ( w tym pojazdów), a przy tak wielkiej wierzytelności też z nieruchomości ( to jest juz nieciekawie) - nie wiem czy twoi rodziced sa właścicielami domu czy mieszkania gdzie mieszkasz. Jedynie ugoda z bankiem ma tu jakieś szanse! !!

aha dzieki bardzo!!

Komornik uważam podobnie!! Trudna sprawa z tym kredytem…

LFFGABT daj troche nadziei

ok już są jakieś rezultaty naszej pracy :slight_smile:

Rodzice dzwonili do siedziby banku i tam kazali stworzyć specjalne pismo (mówili że sa szanse na cofniecie kredytu do banku)

no i chodzi o to że trzeba napisac jakos tą petycje albo pismo w którym ma być zamieszczeony stan majątkowy moich rodziców z wytłumaczoną sytuacją problemu! Czy ktoś wie jak coś takiego napisać, albo ma jakieś linki do wzorów podobnych pism

KEJM licze na Ciebie i na innych oczywiscie tez :slight_smile:

Najlepiej zrobić to fachowo i proponuje udać się do jakiegoś radcy prawnego z prośbą o napisanie takiego pisma (koszt od 50-150zł) do pisma należy dołaczyć zaświadczenia o zarobkach wszyskich członków ze wspólnego “gospodarstwa” , zaświadczenia mają być rzetelne , czym wspólne dochody będą większe tym jest większa szansa że bank “pójdzie” wam na ręke , również należy wyszczególnić wszystkie stałe miesięczne wydatki (spłaty pożyczek , opłaty za mieszkanie , telefony i inne media itp.)

Zbych1 dzieki bardzo

Teraz trzeba tylko udać sie radnego