CURL - pobieranie filmów z YT - pomoc

Witam! Na początku chciałbym zaznaczyć, że jestem początkujący w sprawach PHP i CURLa. Chciał bym napisać skrypt (z waszą pomocą), który pobierał by filmik z YT i wklejał go do bazy danych. Chodzi o to, żeby tytuł wrzucić do bazy w tabeli “post” w polu “title” a sam filmik (kod embed) w polu “video”, tylko tak żeby pole “video” zawierało cały kod embed gotowy do odtworzenia bezpośrednio ze strony. Z góry dziękuję za pomoc :slight_smile:

A co dotąd zrobiłeś?A co dotąd zrobiłeś?

ra-v , no właśnie nic, bo nie wiem nawet od czego zacząć, może mnie nakierujesz - podasz jakieś linki ? :slight_smile:

php + curl + preg_match i masz wszystko co chcesz potem tylko insert każdego pola i next filmik. Oczywiście wszystko zależy od serwera. Możesz skopiować pętlą wszystkie filmiki na dobrym serwerze (takim co ci obsłuży kilkaset tysięcy przebiegów w czasie określonym przez admina). Nie masz nic to kodu ci nie dam :slight_smile:

drobok , mogę u siebie postawić Debiana i na nim to zrobić :slight_smile: (2 GB RAMu i C2D :slight_smile: ). Ok zaczynam czytać, bo w PHP jestem zielony :stuck_out_tongue:

Nie chodzi o serwer jako maszynę tylko o łącze internetowe i czas na pracę skryptu (gdzieś w konfiguracji się zmienia)

drobok , łącze 16/1 - może takie być?

Łącze to tylko czas, a reszta to konfiguracja czasu na wykonanie skryptu :slight_smile:

A mógł ktoś mi dać jakiś początek, coś od czego mógł bym zacząć?

Przy wszystkim co się da:

Pętla{

połącz (wg geta)

oddziel to co cię interesuje

dodaj do bazy

}

Przy określonym tytule

Wyszukaj

oddziel linki

Pętla{

wejdź w link

oddziel to co cię interesuje

dodaj do bazy

}

Wystarczy ci tut do cURL’a, oraz podstawy php :slight_smile:

drobok , a da rade tym sposobem dodać filmy z wybranej kategorii?

  • ale jak? Jestem na początkowym etapie uczenia się PHP więc nie zbyt rozumiem co tak na prawdę mam zrobić.