Custom Rom i problem z Google Phone

Cześć
Zainstalowałem sobie ostatnio custom roma na moim Xiaomi Mi Mix 2s. Jest to Pixel Experience Plus (Polaris). Mam jednak problem z połączeniami przychodzącymi. Kiedy ktoś do mnie dzwoni, nie wyświetla się jego nazwa zapisana w kontaktach (pomimo, że ten numer jest zapisany w kontaktach) ale wyświetla się numer telefonu. W historii połączeń widnieje też tylko numer telefonu a kiedy chcę dodać to połączenie do kontaktów (lub skopiować numer), jako numer telefonu wyświetla się numer osoby, która do mnie dzwoni połączony z moim numerem telefonu (przykładowo +48123123123345345345, gdzie 123123123 to numer osoby dzwoniącej a 345345345 to mój numer).

Nie mam pojęcia co się mogło namieszać. Jak ja do kogoś dzwonię to wszystko jest OK.

Z góry dzięki za pomoc

Jak to się ma do tematu?

Niby nijak jak to nie podprogowy przekaz:

  • twój model nie ma dobrej jakości Custom ROM-ów
  • wgrałeś jakąś alfę pisaną na kolanie co cudem uruchomiła „Telefon Google”.

Dodaj ten dziwny numer jako drugi numer w kontaktach i zobacz czy będzie się wyświetlał z imienia. Jak tak to coś dziwny ten rom. Zainstaluj poprzedni wersje może poprawi blad

To jest oficjalny, najnowszy rom pobrany ze strony, z której korzystają miliony osób. Nie wgrałbym jakiegoś gówna nie wiadomo skąd.

Okazało się, że na telefonie domyślnie włączona jest usługa VoLTE. Wyłączenie naprawiło problem.

Ten temat został automatycznie zamknięty 180 dni po ostatnim wpisie. Tworzenie nowych odpowiedzi nie jest już możliwe.