CuteNews w stronie z Include

(Prezes778) #1

Witam,

Mam stronę na której jest użyty skrypt includowania. Adresy podstron wyglądają następująco: index.php?id=podstrona

Zainstalowałem skrypt CuteNews, umieściłem na stronie głównej newsa - do tego momentu wszystko jest dobrze. Po kliknięciu w “więcej” zamiast pojawić mi się podstrona z moim newsem na ekranie w miejscu treści mam błąd 404, który wyświetla mi się w przypadku żądania podstrony, która nie istnieje. Adres newsa jest następujący: index.php?subaction=showfull&id=1279827172&archive=&start_from=&ucat=1&

Czy ktoś ma jakiś pomysł co zrobić by nie było takiego problemu ? Proszę bardzo pilnie o pomoc !

(Kloc221) #2

A więc…

Jaki to wersja cutenewsa ?

Czy używasz jakiegoś moda do niego ?

Pokaż skrypt jak includujesz newsy cutenewsa do strony…

Przykładowo powinno to wyglądać tak (jeśli masz inaczej spróbuj tego ) :

<?

$number = "15";

$category = "1";

include("cutenews/show_news.php"); 

?>

$number - to liczba newsów które mają się wyświetlać

$category - to kategoria w która ma się wyświetlać (możesz wpisać kilka po przecinku)

include(“cutenews/show_news.php”) - ścieżka do pliku show_news.php (obowiązkowo zawsze do tego pliku)

(Prezes778) #3

Wersja CuteNews to 1.4.6 angielska. Nie używam żadnych modów.

Kod do includowania newsów mam taki:

<?PHP

$number = "2";

$template = "news_dnia";

$static = TRUE;

$category = "1";

include("news/show_news.php");

?>

Mój skrypt includowania podstron wygląda następująco:

<?PHP

if (!isset($_SERVER['PATH_INFO']) || !eregi('^(/[0-9A-Za-z_-]+)+\.php$', $_SERVER['PATH_INFO'])) $_SERVER['PATH_INFO'] = '/index';

$id='site/'.$id.'.php';

include('top.php');

if (file_exists($id)) include($id);

else include('blad404.php');

include('footer.php');

?>

(Kloc221) #4

A nie możesz umieścić podstron w osobnych plikach includowanie w includowaniu niekoniecznie działa

(Prezes778) #5

Też tak pomyślałem, ale to jest spory portal i tutaj jednak potrzebne jest includowanie na podstronach. Pewnie jakby się pozbyć includowania ten problem by zniknął …

(Kloc221) #6

Stwórz przykładowy plik na ftp pod nazwą x.php i wrzuć do niego tylko to :

<?PHP

$number = "2";

$template = "news_dnia";

$static = TRUE;

$category = "1";

include("news/show_news.php");

?>

No i powiedz czy działa…

(Prezes778) #7

stworzyłem taki plik, umieściłem kod i pierwotne krótkie treści newsów wyświetla tak jak wyświetla normalnie na stronie głównej, a jeśli chodzi o pełne treści newsów to po kliknięciu w odnośnik “więcej” zamiast przenieść do pełnej treści newsa to oba newsy z tej kategorii co mam wyświetlone zostają tak jak były (nic się nie zmienia), tylko właśnie adres zmienia się na ten co podałem na początku. Coś jest nie tak …

(Kloc221) #8

Czyli to problem z Cutenewsem…

Sprawdź CHMODY, no i na jakim serwerze masz stronę ??

Płatny czy darmowy bo to różnica… Może serwer czegoś nie obsługuje…

Jeszcze jedno sprawdź template “news_dnia” w zakładce full story i short story może brakuje czegoś…

(Prezes778) #9

Kurcze nie wiem co z nim może być … wszystkie CHMODY mam ustawione dobrze, hosting www.netarteria.pl - możliwe że czegoś nie obsługuje … W ustawieniach wyglądu newsów też jest dobrze … Może polecisz mi jakiś dobry skrypt news, z którym nie powinno być większych problemów i żeby łatwo byłoby dostosować do wyglądu strony ? Zależy mi na tym, by można było komentarze dać w innym miejscu niż pod newsem … zależało mi na Cutenews, ale są problemy z nim …

(Kloc221) #10

Moim zdaniem cutenews jest jednym z najlepszych ale skro potrzebujesz czegoś innego polecam fusion news :slight_smile:

PS. twój host - obsługuje normalnie wszystko, ty musisz coś robić źle…

(Prezes778) #11

Mi zależy na tym Cutenews, ale coś mi nie chce działać … Ja robię wszystko jak trzeba a mimo to jest nie tak … Spróbuję fusion news, albo wersję CuteNews 3 pl/rus

(Kloc221) #12

Gdybyś znał trochę angielski to możesz pomieszać z mod rewrite z cutenewsem wtedy linki będą działały w całkiem inny sposób i będą friendly dla google…

Na tym angielskim forum są setki modów do cutenewsa i świetna pomoc - polecam. http://cutephp.com/forum/ (sam otrzymałem tam kilkanaście świetnych porad)

A to najlepszy mod rewrite do cutenewsa - http://www.xs4all.nl/~cvdtak/mod_rewrite2mod.txt