CuteNews w stronie z Include

Witam,

Mam stronę na której jest użyty skrypt includowania. Adresy podstron wyglądają następująco: index.php?id=podstrona

Zainstalowałem skrypt CuteNews, umieściłem na stronie głównej newsa - do tego momentu wszystko jest dobrze. Po kliknięciu w “więcej” zamiast pojawić mi się podstrona z moim newsem na ekranie w miejscu treści mam błąd 404, który wyświetla mi się w przypadku żądania podstrony, która nie istnieje. Adres newsa jest następujący: index.php?subaction=showfull&id=1279827172&archive=&start_from=&ucat=1&

Czy ktoś ma jakiś pomysł co zrobić by nie było takiego problemu ? Proszę bardzo pilnie o pomoc !

A więc…

Jaki to wersja cutenewsa ?

Czy używasz jakiegoś moda do niego ?

Pokaż skrypt jak includujesz newsy cutenewsa do strony…

Przykładowo powinno to wyglądać tak (jeśli masz inaczej spróbuj tego ) :

<?

$number = "15";

$category = "1";

include("cutenews/show_news.php"); 

?>

$number - to liczba newsów które mają się wyświetlać

$category - to kategoria w która ma się wyświetlać (możesz wpisać kilka po przecinku)

include(“cutenews/show_news.php”) - ścieżka do pliku show_news.php (obowiązkowo zawsze do tego pliku)

A nie możesz umieścić podstron w osobnych plikach includowanie w includowaniu niekoniecznie działa

Stwórz przykładowy plik na ftp pod nazwą x.php i wrzuć do niego tylko to :

<?PHP

$number = "2";

 $template = "news_dnia";

$static = TRUE;

$category = "1";

include("news/show_news.php");

?>

No i powiedz czy działa…

Czyli to problem z Cutenewsem…

Sprawdź CHMODY, no i na jakim serwerze masz stronę ??

Płatny czy darmowy bo to różnica… Może serwer czegoś nie obsługuje…

Jeszcze jedno sprawdź template “news_dnia” w zakładce full story i short story może brakuje czegoś…

Moim zdaniem cutenews jest jednym z najlepszych ale skro potrzebujesz czegoś innego polecam fusion news :slight_smile:

PS. twój host - obsługuje normalnie wszystko, ty musisz coś robić źle…

Gdybyś znał trochę angielski to możesz pomieszać z mod rewrite z cutenewsem wtedy linki będą działały w całkiem inny sposób i będą friendly dla google…

Na tym angielskim forum są setki modów do cutenewsa i świetna pomoc - polecam. http://cutephp.com/forum/ (sam otrzymałem tam kilkanaście świetnych porad)

A to najlepszy mod rewrite do cutenewsa - http://www.xs4all.nl/~cvdtak/mod_rewrite2mod.txt