CV - czy może być napisane ręcznie?

Witam

Jutro ide zaniesc CV podanie o prace mam juz napisane ładnie estetycznie ręcznie jednak dochodzą mnie głosy, że TRZEBA mieć wydrukowane, prawda to ?

W dzisiejszych czasach RACZEJ wymagane jest faktycznie wydrukowane. Tak naprawdę nie problem jest znaleźć kogoś co Ci druknie ta jedną stronke jeśli ty z jakiegoś powodu nie możesz :slight_smile:

Nie ma wymogu komputerowego wydruku CV, ale napisane ręcznie od razu cię nieco dyskredytuje w oczach pracodawcy. Więc dla swojego dobra radzę zrobić wydruk komputerowy :slight_smile:

w dzisiejszych czasach w wiekszych firmach ,a nie u pana edzia w sklepie.

Wymagane jest aby CV bylo napisane na komputerze, ręczne są odrazu odrzucane. W necie masz wzory jak napisać dobre CV

Podaj konkretny zapis prawny to regulujący.

Jak już to jest niepisany zwyczaj, a nie wymóg poparty konkretnym przepisem.

Ale tak jak mówiłem dla własnego dobra lepiej CV sklecić na komputerze.

:slight_smile:

Heh… i pomyśleć że w tamtym roku, na “przedsiębiorstwie” uczono nas, że lepiej widziane jest CV pisane ręcznie

Na studiach w większości uczą tego, co już nie obowiązuje:P

wszystko zależy od pracodawcy, może akurat mieć sentyment do pisanych ręcznie dokumentów i taka forma będzie na plus, inny mże postrzegać to jako brak szacunku nawet lub po prostu olanie sprawy aby poświęcić pare minut na napisanie na kompie i wydrukowanie.

Witam.

Przecież zawsze można spytać przyszłego pracodawcę lub biuro pośrednictwa

pracy w jakiej formie ma być przedstawiony życiorys.

Kto pyta nie błądzi.

Może być normlanie napisane od ręcznie byle schludnie, czytelnie, z odpowiednim formatowaniem.