CV - zwyczajowe czy obowiazkowe?

wlasnie zastanawiam sie nad tym czy pisanie CV jest obowiazkowe bo roznie slysze a jutro jestem ustawiony na rozmowe w sprawie pracy i troche nie chce mi sie instalowac worda :smiley:

Wiec moze ktos mi odpowie ?:stuck_out_tongue:

Obowiązkowe, chyba że masz jakieś układy z szefem że już jesteś wstępnie przyjęty. Ale w 99% przypadków CV jest obowiązkowe.

w word padzie tez napiszesz spokojnie moj tata tak pisal

Albo OpenOffice. Jeśli potrzebny jest dokument elektroniczny, można wrzucić do pdf-a.

CV jest potrzebny- to życiorys, by było wiadomo, z kim ma się do czynienia. Bo niby skąd taki potencjalny szef ma to wiedzieć, na jakie stanowisko zatrudnić? Przyjdzie były komandos sił specjalnych, co uczestniczył w wielu misjach i dostanie stanowisko portiera czy sprzątacza z miotłą? Albo pilot i każą mu jeżdzić wózkiem widłowym. Albo podróżnik co zdobył MountEverest, a na piechotę przeszedł Antarktydę, wystawiałby faktury? Itd.

Liczą się nie tylko papierowe uprawnienia, ale i doświadczenie.

Z reguły wymagają też listu motywacyjnego. Chociaż ja uważam to za bzdurę, bo co niby napisać? Przecież nie prawdę- że chce się zarobić, a firma w zasadzie guzik obchodzi i nigdy wcześniej się o niej nie słyszało :PPP

ale kiedy ja nie mam ani sensownej szkoly ani doswiadczenia ? :smiley:

to musisz czekać do najbliższych wyborów parlamentarnych :slight_smile:

Mnie w szkole [administracja] uczą, że CV jest konieczne, bo w pewnym stopniu pokazuje przyszłemu pracodawcy jaki jesteś i czy warto przyjąć takiego pracownika, tak samo jest z listem motywacyjnym. Wszystko musi być czytelne, przejrzyste, czyste, nie pogniecione kartki, etc.

Tu się mylisz. List motywacyjny można tak napisać, użyć odpowiednich zdać, żeby przekonać do siebie przyszłego szefa, nawet jeśli nie ma się jakiegoś tam super wykształcenia :slight_smile: