CV - zwyczajowe czy obowiazkowe?

(antiferno) #1

wlasnie zastanawiam sie nad tym czy pisanie CV jest obowiazkowe bo roznie slysze a jutro jestem ustawiony na rozmowe w sprawie pracy i troche nie chce mi sie instalowac worda :smiley:

Wiec moze ktos mi odpowie ?:stuck_out_tongue:

(Jan Szatan) #2

Obowi─ůzkowe, chyba ┼╝e masz jakie┼Ť uk┼éady z szefem ┼╝e ju┼╝ jeste┼Ť wst─Öpnie przyj─Öty. Ale w 99% przypadk├│w CV jest obowi─ůzkowe.

(matekadamczak) #3

w word padzie tez napiszesz spokojnie moj tata tak pisal

(MaRa) #4

Albo OpenOffice. Je┼Ťli potrzebny jest dokument elektroniczny, mo┼╝na wrzuci─ç do pdf-a.

CV jest potrzebny- to ┼╝yciorys, by by┼éo wiadomo, z kim ma si─Ö do czynienia. Bo niby sk─ůd taki potencjalny szef ma to wiedzie─ç, na jakie stanowisko zatrudni─ç? Przyjdzie by┼éy komandos si┼é specjalnych, co uczestniczy┼é w wielu misjach i dostanie stanowisko portiera czy sprz─ůtacza z miot┼é─ů? Albo pilot i ka┼╝─ů mu je┼╝dzi─ç w├│zkiem wid┼éowym. Albo podr├│┼╝nik co zdoby┼é MountEverest, a na piechot─Ö przeszed┼é Antarktyd─Ö, wystawia┼éby faktury? Itd.

Licz─ů si─Ö nie tylko papierowe uprawnienia, ale i do┼Ťwiadczenie.

Z regu┼éy wymagaj─ů te┼╝ listu motywacyjnego. Chocia┼╝ ja uwa┼╝am to za bzdur─Ö, bo co niby napisa─ç? Przecie┼╝ nie prawd─Ö- ┼╝e chce si─Ö zarobi─ç, a firma w zasadzie guzik obchodzi i nigdy wcze┼Ťniej si─Ö o niej nie s┼éysza┼éo :PPP

(antiferno) #5

ale kiedy ja nie mam ani sensownej szkoly ani doswiadczenia ? :smiley:

(forum.user) #6

to musisz czeka─ç do najbli┼╝szych wybor├│w parlamentarnych :slight_smile:

(freyah) #7

Mnie w szkole [administracja] ucz─ů, ┼╝e CV jest konieczne, bo w pewnym stopniu pokazuje przysz┼éemu pracodawcy jaki jeste┼Ť i czy warto przyj─ů─ç takiego pracownika, tak samo jest z listem motywacyjnym. Wszystko musi by─ç czytelne, przejrzyste, czyste, nie pogniecione kartki, etc.

Tu si─Ö mylisz. List motywacyjny mo┼╝na tak napisa─ç, u┼╝y─ç odpowiednich zda─ç, ┼╝eby przekona─ç do siebie przysz┼éego szefa, nawet je┼Ťli nie ma si─Ö jakiego┼Ť tam super wykszta┼écenia :slight_smile: