Cy monitor LED 22" HDMI można podłączyć do dekodera DVB-T HD

Cy monitor LED 22" HD HDMI można podłączyć do dekodera DVB-T HDMI?

U mnie po podłączeniu jest jakiś komunikat o nieodpowiedniej rozdzielczości.

Na początku pojawia się logo Ariva (bo to jest Ferguson) a potem nic. :frowning:

Reset monitora i urządzenia w ich menu do ustawień fabrycznych i ich ponowna regulacja i ustawienie.

Jak łączysz dekoder i monitor?

Łączę kablem HDMI.

Może rozdzielczość jakoś ustawić w dekoderze? :frowning:

Dodane 11.11.2013 (Pn) 10:44

A co z głosem?

Monitor nie ma głośników.

Czy z eurozłącza będę miał audio jak kabel HDMI podłączę? :frowning:

Odpowiedź na Twoje pytanie brzmi: oczywiście! Trzeba jednak odpowiednio skonfigurować dekoder, ponieważ domyślne ustawienia dekodera sprawiają, że obraz generowany jest w rozdzielczości nieobsługiwanej przez monitor. Reset ustawień nic nie da - konieczne jest podłączenie dekodera do dowolnego TV obojętnie jakim kablem (może to być HDMI, EURO, cinch a nawet antenowym). Po podłączeniu do TV przejdź do ustawień dekodera i zmień format wyświetlanego obrazu na odpowiedni dla Twojego monitora (4:3 albo 16:9) oraz rozdzielczość. Ja metodą prób i błędów ustawiłem w swoim dekoderze rozdzielczość 720p - przy wyższych oraz przy wszystkich “i” na moim monitorze nie wyświetlał się obraz. Najwygodniej jest podpiąć do dekodera jednocześnie monitor (po HDMI) i TV dowolnym innym kablem i zmieniać ustawienia. Mój dekoder firmy WIWA wymagał po każdej zmianie rozdzielczości wyłączenia i ponownego włączenia w celu zastosowania nowej rozdzielczości obrazu.

:roll:

Niestety poziom foni ze SCART bardzo niski, praktycznie nie ma fonii.

Trzeba będzie nowego LG kupić. :frowning:

Przecież po HDMI masz i obraz i dźwięk. Sprawdź na jakim poziomie masz fonię w dekoderze - podnieś jej poziom do maksimum.

:roll:

MONITOR BEZ GŁOŚNIKÓW !!

W takim razie sprawdź czy aby wszystko jest połączone prawidłowo. Przy poprawnym podłączeniu głośników komputerowych do dekodera i odpowiednim ustawieniu poziomu dźwięku nie powinno być problemów z poziomem dźwięku.

Moja WIWA ma wprawdzie osobne wyjście audio do którego podłączyłem zwykłe komputerowe głośniki i grają zupełnie normalnie.

:roll:

Ja audio wziąłem ze Scarta 1 i 2 nóżkę 4 Audio Gnd.

Ty mówisz o SPDIF?

Jeśli faktycznie użyłeś pinów 1,2 i 4 to użyłeś złych pinów. Powinieneś użyć pinów 1,3 i 4.

scartdiag.gif

W mojej WIWIE jest zwykłe wyjście audio 2 x cinch. W niektórych modelach WIWY jest zwyczajne gniazdo jack co ułatwia podpięcie zwykłych głośników komputerowych.

:roll:

Sry 1,3 i 4 z pamięci pisałóem. :slight_smile:

Dodane 12.11.2013 (Wt) 17:18

Przerobiłem tego SCARTA, a w miedzy czasie mi się rozdzielczość zmieniła w dekoderze i nie mam już kabla, żeby wybrać prawidłową rozdzielczość. Po wysokiej musiałbym dostrajać telewizor, a pilot mi chyba zdechł. :smiley:

Możesz przecież zmienić rozdzielczość po kablu HDMI - jak podłączysz dekoder do TV nie ma najmniejszego znaczenia. Ale bez pilota się nie da… :wink:

:roll:

Znalazłem drugiego Scarta .

Fonię mam tylko na jednym kanale i do tego ten przydźwięk z sieci.

Myślałem że to wina starego telewizora, a to pewnie dekoder zepsuty. Przeprowadzę jeszcze inne testy.

W drugim dekoderze zepsuł się pilot i odpadło prawie samoistnie gniazdo antenowe. :frowning:

Musi być opcja przełączenia HDMI w DVI. Wyjście DVI i wejście HDMI działa bez zarzutu, Nie wiem czy w drugą stronę tak jest ze wszystkimi urządzeniami, ale mój dekoder zaczął wyświetlać na ekranie monitora (gniazdo DVI) dopiero po przestawieniu opcji dekodera. Domyślam się, że nie wszystkie mają taką funkcję