CyanogenMOD 7 na Galaxy young- kilka wkurzających problemów

Witam.

Wczoraj zainstalowałem sobie CyanogenMOD na mojego Galaxy y( dokładnie CyanogenMod-7.2.0-RC1-Young_by_Razor083)

Mm z nim kilka problemów, które denerwują mnie strasznie to jest:

1.W ogóle nie wykrywa mi karty SIM (T-Mobile) i nie mogę dzwonić i SMS-ów wysyłać. Mam włączoną sieć w Ustawieniach.

2.Po blokadzie ekranu nie wygasza się ekran tylko staje się on biały. W efekcie zżera mi baterię.

3.Nie mam dźwięku! Mam ustawioną głośność na 100% a i tak nie słychać żadnych dźwięków!

4.Bateria wariuje tzn. jak włączę mam 100% a jak wyłączę i włączę jeszcze raz to mam 15%!

Nie wiem, czy Cyanogen jest taki zły, czy to ja mam zły ROM.

Jeśli to ma jakieś znaczenie wgrywałem tak:

  1. Zgrałem plik .zip na kartę pamięci.

2.Uruchomiłem telefon w trybie recovery.

3.Dałem wipe data i to na samym dole.

4.Później wybrałem select update from sdcard (czy jakoś tak)

5.Wskazałem plik .zip i zatwierdziłem.

Co jest?

Co jest? Android jest najgorszy system na telefony komórkowe

Ekstra rada =D>

Robiłeś wipe po?:

5.Wskazałem plik .zip i zatwierdziłem.

wipe czego?

Zrób jeszcze raz Factory reset.

I zamiast punktu “4.Później wybrałem select update from sdcard (czy jakoś tak)” wybierz install zip from sdcard.

Pewnie przez ten Twój update dzieją się takie krzaczki.

Ja tam nie mam install zip from sdcard

  1. Ten ROM jest w wersji RC, więc może w nim nie wszystko działać.

  2. Wgrywałeś nowy ROM jako update? ](*,)

  3. Masz roota?

  4. Następnym razem PISZ DOKŁADNIE CO I JAK! Stwierdzenie “czy jakoś tak” kompletnie nic nie mówi prócz tego, że bierzesz się za rzeczy, o których nie masz pojęcia.

1.To wgram inny

2.A niby jak miałem to inaczej zrobić? ~FraQu wspominał coś o pozycji “install zip from sdcard” ale ja czegoś takiego nie mam!

3.Oczywiście że tak.

4.Na samym dole pisze “wipe cache partition”. Instalowałem dlatego, że kolega ma coś podobnego na Spicy i mi się spodobało po prostu(oczywiście ja wgrywałem wersję na Galaxy y).

Za pomocą funkcji update można wgrać np. modyfikacje, a nie cały system. ROMy można wgrywać np. za pomocą Odina.

A dasz jakiś dobry ROM dla mojego telefonu?

Tu masz ROM’ y itp. do różnych telefonów htc, samsung, lg: http://forum.android.com.pl/index.php

Dobry? Ja preferuję tylko oprogramowanie dostarczane przez producenta. W tych wszystkich Cyanogenach, Miui’ach itp itd wiecznie coś nie działa.

W sprawach dotyczących Androida polecam korzystać z www.forum.android.com.pl

Zapewne wgrałeś CM 7.2 RC1 i nie przeczytałeś co działa a co nie.

Poczytaj TO (po angielsku)

i znajdź sobie działający ROM TUTAJ (po angielsku)

zabrałeś się do tego od d… strony i za mało poczytałeś. No sorry.

A to mnie rozwaliło, ty nie masz Spicy tylko Young i to co dobre dla Spicy może nie być dobre dla twojego telefonu.

Na twoim miejscu wgrałbym czystego Andka i trochę poczytał o customach, bo to nie jest tak, że ci się podoba i wgrywasz.

mPiter pisałem, że wgrałem wersję Cyanogenmoda na younga, zresztą w pierwszym poście masz jaką.

Ale nie przeczytałem, co działa a co nie, fakt 8)

Spróbuje inny ROM.

I jak mam wgrać go?

Dodane 08.04.2012 (N) 17:31

/cenzura/, ja czasami naprawdę nie myślę :expressionless:

Wszystko się zgadza…

Za dużo na święta wypiłem :smiley:

Spróbuj wgrać Creeds Rom v2.5 bo wygląda chyba najbardziej obiecująco z tych wszystkich.

Najpierw wgraj ODINem czystego Androida 2.3.x, później wgrać ODINem CWM STĄD a później wrzuć na kartę pamięci Creeds ROM v2.5 i wgraj przez recovery zgodnie z instrukcją (install ZIP from SDCARD) na koniec 2x wipe przez recovery (all i cache) przed i po wgrywania ROMu docelowego :stuck_out_tongue:

tak to wygląda jak pan Bóg przykazał :stuck_out_tongue:

Tylko że mi Odin nie wykrywa telefonu bo nie wiem jak sterowniki zainstalować.

Dodane 08.04.2012 (N) 18:45

mPiter dzięki za rady wgrałem 2.3 i CWM przez Odina, a późnej Vanilia v2 bo miałem już taki:)

Na razie działa OK:)

Jest po angielsku ale mnie to wali bo znam angielski jak polski praktycznie:)

Człowieku ty jesteś tak nieogarnięty, że nie powinieneś w ogóle brać się za jakiekolwiek zmiany romów.

To żeś mi pojechał :o

Ale trochę prawda :stuck_out_tongue: