Cyberpunk 2077 czy pójdzie

Siema wszystkim, czy orientujecie się czy Cyberpunk poszedł by na moim kompie i chodził przyzwoicie?
Mam Nvidię GeForce GTX 960 Intel Core i3-4160 CPU 3.360GHz 16GB RAM 64 bit

Trochę stary ale porządny komp, co wy na to?

Jeżeli 2 GB Vram, to ciężko i ciąć będziesz do 720p.

Z tym też szału nie ma, oni jednak chcą 4 fizyczne rdzenie o wyższej wydajności.

Reasumując prawdopodobnie ruszy, nawet pograsz z przyjemnością, ale raczej na HD/HD+ i niskich detalach. Mogą być też spadki w dynamicznych scenach.

Pograsz w 720p w może nawet średnich detalach. Dla spokoju ducha możesz pomyśleć nad i5 4570 za 200zł albo o przesiadce na Ryzen :wink:

1 polubienie

Raczej nie pograsz … minimalna prognoza na pamięć grafiki to 3 GB, ale i tak pewniakiem otrzymasz odpowiedź jak wyjdą oficjalne parametry rozruchu.

RAM ok, ale dwa rdzenie w procesorze nie rokują dobrze. Karta posiada 2 GB VRAM, czy 4 GB?

Nie da rady sa słabe parametry nawet jak na minimalne a jeśli jakiś cudem gra sie uruchomi to na najniższych przy 15fps… to nawet konsolowcy bedą mieć lepszy komfort grania…

Wiedźmin 3 Teoria
Minimalne:

  • System operacyjny: 64-bit Windows 7, 64-bit Windows 8 (8.1) or 64-bit Windows 10
  • Procesor: Intel CPU Core i5-2500K 3.3GHz / AMD CPU Phenom II X4 940
  • Pamięć: 6 GB RAM
  • Karta graficzna: Nvidia GPU GeForce GTX 660 / AMD GPU Radeon HD 7870

Praktyka

Szansa jest, ale mniej-więcej na czymś takim.

Dzięki za odpowiedzi, mógłbym zaryzykować i kupić sobie tę grę, ale to duże ryzyko.Byłem tylko ciekaw czy pograłbym, bo gierka na pewno da czadu, o zmianie kompa będę myślał później :blush:

Poczekaj na premierę, na 100% ludzie puszczą cynk jak działa na kartofelkach tego pokroju, jestem prawie pewien, że pójdzie u Ciebie, ale w ustawieniach jak wyżej, czyli “bieda!”.

Już parę razy w życiu naciąłem się na takie zakupy i gra albo nie chodziła albo spowalniała i zabawy żadnej nie było, więc tym razem nie będę w gorącej wodzie kąpany i odpuszczę sobie, niech inni się nacieszą

Ma 4 GB

To jesteś w domu, w najgorszym wypadku szukaj na Aliexpresie i5 lub lepiej dowolnej i7 do płyty i set jeszcze dobre 2-3 lata wszystko odpali. :wink:

1 polubienie

Ja zanim kupię wymagająco sprzętowo jakąś grę zawsze oglądam filmy na YT gdzie jest prezentowana jak chodzi na gorszym sprzęcie od mojego. Jeżeli na gorszym sprzęcie chodzi w miarę ok z sensownymi ustawieniami to mam pewność, ze na moim będzie brzytwa. Dopiero wtedy kupuję. :slight_smile:

Nigdy nie oglądam za to jak gra działa na lepszym sprzęcie niż mój bo wtedy robi mi się bardzo smutno. :smiley:

Mam bardzo dobrego kompa, ale wymiatał w latach 2015-2017 r. , chciałem już odpuścić sobie nowe gry i grać w to co mam, ale Cyberpunk kusi … będę myślał jak będzie premiera. W sumie jeśli wystarczyłoby zmienić tylko procesor, to może może.

Też tak robiłem, ale czy będą jeszcze sprawdzać Cyberpunka na takim systemie jak mój? Mam dobrego kompa ale obecnie to chyba staruszek :sleepy:

Cały czas to robią. Jest masa serwisów i pasjonatów, którzy specjalnie uruchamiają wymagające gry na sprzętach które nawet nie spełniają minimalnych wymagań.
Jak chcesz sprawdzić jak wymagająca gra działa na słabym kompie wpisujesz frazę w stylu: “tytuł gry low spec:slight_smile:

Aha, dobrze wiedzieć, wrócę w takim razie do tego jak wyjdzie Cyberpunk :smile:

jak dożyję … no i jak Bóg da :laughing:

Ogólnie to żałuję, że minęły czasy gier w wersji DEMO. Pamiętam za starych czasów jak producent zupełnie za darmo udostępniał wersję DEMO swojej gry które zwykle zawierało jeden poziom, albo jedną misję grywalną i dzięki temu zanim kupiłeś grę odpalałeś takie DEMO i mogłeś testować grę z dowolnymi ustawieniami na swojej konfiguracji. Teraz doczekaliśmy się czasów gdzie musimy poczekać aż ktoś inny przetestuje grę i swoje wrażenia umieści na YT. :wink:

Też właśnie o tym pomyślałem, akurat wczoraj pobrałem sobie ze Steama Demo The Walking Dead: Final Season. Btw. nawet fajna gierka, może kupię pełną wersję. Mogli wypuścić demo Cyberpunka, rozwiałoby to wszelkie wątpliwości.