Cybertarcza orange i Ransomware.Locky

Witam :) 
Dzsiaj podczas grania w grę moje połączenie z internetem zostało przerwane przez cybertarczę orange. Po przeczytaniu podstawowych informacji na temat Ransomware.Locky zacząłem szukac pomocy po froach. Próbowałem naprawiać problem za pomocą FRST, ale jak widzę to każdy przypadek jest inny i nie mam pojęcia czy to co zrobiłem pomogło w jakikolwiek sposób. Kiedy wchodzę na stronę cert.orange.pl/cybertarcza nadal wyswietla się komunikat o zagrożeniu. Bardzo prosiłbym o pomoc :) 
Logi z FRST
http://www.wklej.org/id/2984349/
http://www.wklej.org/id/2984352/
Nawet nie wiem czy zagrożenie jest realne ponieważ niektóre osoby pisały, że tarcza udaje że jest przydatna :slight_smile: Myślę, że jestem dość świadomym użytkownikiem internetu i raczej nie klikałem w żadne podejrzane liknki :confused: Więc prosiłbym o pomoc w odpowiedzi co mogło być źródłem tego problemu ? Oglądanie seriali w internecie ? Mam adblck więc z reklam wątpię :/ 

Witam.

 

Jakąś godzinę temu miałem ten sam problem. Gram sobie w gre (GTA V) i nagle zostaje wyłączony dostęp do Internetu. 

Nie wiedziałem o co chodzi, na kompie nie miałem wcale neta, ale jak wszedłem na telefonie to zobaczyłem, że jakaś tarcza Orange się włączyła, więc ją wyłączyłem i jestem w trakcie skanowania kompa jak i telefonu.

 

Pozdrawiam :DD

 

//Edit 

Mieliśmy ten problem w podobnym czasie, więc prawdopodobnie Orange chciało nas tylko przestraszyć :D.

 

Ja zeskanowałem co się dało. Nie wiem już co robić więc trochę olewam i dotychczas wszystko ok :slight_smile: Mam nadzieję, że znajdzie się dobra dusza co wie jak to rozwiązać. :D 

Wydaje mi się, że tutaj nawet nie ma czego do rozwiązywania :smiley:

Ja również jestem świadomym użytkownikiem Internetu, więc ten incydent to jakieś nieporozumienie.

 

 

 

 

 

 

lol.png

ta cała cyber tarcza to gniot jakiś

To jest wymysł Orange.

Sam raz dostałem IP po jakimś zainfekowanym komputerze i też “Ransomware.Locky” - tylko tyle, że akurat byłem na systemie Linux , a inne urządzenia w sieci były offline.

Eksperymentują na abonentach Neostrady i tyle.

Dziękuję bardzo :) 
Też myslę że to bzdura bo po 12 h używania komputera nic się nie stało. W przypadku takiego wirusa to już dawno dostałbym żądanie okupu :P 

h.txt