Cybertarcza Orange wykryła wirusa Trojan.Joinkjot

Witam.

Dzisiaj wyskoczyło mi powiadomienie od CyberTarczy Orange, że jestem podłączony do botnetu oraz że wykryto złośliwe oprogramowanie o nazwie Trojan.Joinkjot. Czytałem, że ta cybertarcza czasami nie jest do końca wiarygodna, dlatego nie wiem co myśleć o tym wszystkim. Dodam iż wykonałem skan Malwarebytes Anti-Malware który nic nie wykrył. Aktualnie skanuje system ESET-em online. Bardzo bym prosił o pomoc.

Poniżej zamieszczam logi:

FRST: http://wklej.org/hash/cca6c5cc510/

Addition: http://wklej.org/hash/f0ee65e6dfa/

Shortcut: http://wklej.org/hash/b2717bea35f/

 

skanowanie mbam: http://www.wklej.org/hash/10c8e4ee12c/

 

Pozdrawiam.

 

@Edit.

Skan ESET online nic nie wykrył.

 

eset_wynik.thumb.png.076e884bcdfc875bd10

Zdarza się tak z tą “cybertarczą” . Olej.

o.txt

Dziękuję za instrukcje.

Chciałbym się jeszcze dowiedzieć, czy faktycznie był u mnie ten wirus? I czy po zrobieniu wszystkiego z wyżej podanego pliku tekstowego jestem bezpieczny? Czy muszę jeszcze dodatkowo coś zrobić. Bo od wczoraj obawiałem się logować gdziekolwiek.

Wynik naprawy: http://wklej.org/hash/035cc6a31ab/

 

Pozdrawiam.

 

 

 

Nic specjalnego.

Pobierz >>>DelFix<<< http://www.bleepingcomputer.com/download/delfix/dl/281/

Ok. Bardzo dziękuję za pomoc :slight_smile:

 

Pozdrawiam.

Zastanawiam się jeszcze nad jedną rzeczą. Gdy wchodzę na stronę https://cert.orange.pl/cybertarcza to w dalszym ciągu wypisuję, że jestem podłączony do botnetu, chociaż wiem, że to jest fałszywy alarm. Obawiam się, że w przyszłości mogą pojawiać się takie samodzielne komunikaty CyberTarczy a chciałbym tego uniknąć, bo podczas takiego komunikatu blokuje mi internet dopóki go nie odblokuję. Co musiałbym zrobić, żeby ten komunikat zniknął? czy nie przejmować się tym.