Cyfra + - 2 TV

Witam!

Mam cyfrę+ i chciałbym żeby ten sam program co oglądam był jednocześnie na drugim telewizorze. Tylko, że ten drugi TV jest na innym piętrze co pierwszy i do połączenia tych telewizorów chciałbym użyć kabla koncentrycznego. Czytałem na innym forum, że do tego celu potrzebny będzie modulator.

Proszę o odpowiedz czy jest to prawda i jeśli tak to jaki modulator kupić?

Czym różni się taki za:

od takiego

czyli chodzi mi o połączanie:

antena satelitarna ---- dekoder cyfry + — eurozłączem do modulatora ---- od modulatora eurozłączem do pierwszego TV i kablem koncentrycznym do drugiego TV.

Wiem, że trochę to skomplikowane ale myślę, że rozumiecie o co chodzi.

Diego<<

chyba nie potrzebnie to kupisz…

jak masz cyfrę to pewnie w tym urządzeniu jest wyjście antenowe którym możesz np przejść do tego drugiego telewizora a do tego przy którym stoi tuner podłącz go kablem przez wejścia euro …

Jaki masz Dekoder, niektóre maja już takie wyjścia

Możesz tez kupić takie coś

http://allegro.pl/transmiter-bezprzewod … 48755.html

Każdy dekoder ma 2 Wyjścia Scart minimum, to 1 TV podłączasz bezpośrednio pod TV, a drugi jak piszesz, ewentualnie możesz zakupić 2 dekoder + spliter (jeśli nie masz konwerter twin lub quad) i oglądać na 2 TV różne kanały :slight_smile:

Mam Dekoder Thomson TS4 ma tylko wyjście Eurozłącza.

Czy modulator nie ma takiej możliwości żeby z Eurozłącza przejść na kabel koncentryczny?

Wedle poniższego zdjęcia masz może któreś z takowych złącz???

chodzi mi konkretnie o pierwsze lub drugie od lewej strony

http://c.imagehost.org/0691/5446b647c49927131eac3d439e52a9fc.jpg

jeśli tak to kupujesz odpowiednią końcówkę - kiedyś takowe używane były do podłączenia anteny do telewizora…

jak możesz to zrób zdjęcie tyłu tego dekodera to będzie wiadomo co masz…

co do modulatora to nie wiem, nie przyglądałem mu się, moim zdaniem jest zbędny… do tego co chcesz zrobić…

To jest ten dekoder na stronie cyfry +:

http://www.cyfraplus.pl/swf/sprzet/sprz … omson.html

odkręć go do tyłu i zobacz wyjścia :slight_smile:

Takie jest właśnie jego przeznaczenie.

Ten dekoder nie ma wbudowanego modulatora. Tak więc kupujesz modulator, dekoder podłączasz jednym euro do “lepszego” TV, drugim euro do modulatora, od modulatora koncentrykiem do “gorszego” TV. Koncentrykiem podłączasz “gorszy” telewizor, bo na koncentryku jest niższa jakość.

Przy drugim modulatorze możesz wybrać kanał częstotliwości, na którym po koncentryku będziesz odbierać sygnał z dekodera. Od 21 do 69. Któryś z nich na pewno będzie u ciebie wolny, na 99% wolny będzie jakiś powyżej 60 (jedynie na 61 w rejonie Krosna prowadzona jest tymczasowo emisja naziemnej telewizji cyfrowej). Ten pierwszy ma na stałe ustawiony kanał 4. Nie jest on już co prawda wykorzystywany w Polsce do nadawania kanałów telewizyjnych (a więc teoretycznie powinien być wolny), ale należy on do pasma, gdzie obecnie nadają stacje radiowe w paśmie UKF, tak więc mogą występować zakłócenia.

Pewnie jest różnica jakości, pierwszy może dawać po prostu gorszy jakościowo sygnał.

Do tego przydałoby się dokupić drugi pilot do dekodera i coś takiego jak przedłużacz pilota. Żebyś mógł przełączać kanały z tego pokoju, gdzie nie ma dekodera.

Jeszcze mam parę pytań :slight_smile:

Muszę kopić rozgałęźnik eurozłącza żeby podłączyć 1 TV i modulator?

Drugi TV to telewizor Philips 21 cali… Czy na nim będzie dużo gorsza jakość niż z eurozłącza?

I jeszcze w tym modulatorze: http://allegro.pl/modulator-av-mav-701- … 94665.html na jakim kanale będzie obraz z cyfry plus i od czego to zależy?

Czy ten przedłużacz pilota http://allegro.pl/przedluzacz-pilota-cy … 09549.html będzie dobry i jak on działa?

Przepraszam, że tak dużo pytań.

Proszę o odpowiedz :wink:

Nie musisz, dekoder ma 2 eurozłącza.

Jak stary Philips? Dekoder lepiej postawić przy nowszym telewizorze.

Kanał wybierasz przyciskami na modulatorze. Chodzi oczywiście o kanał jako zakres częstotliwości (przy strojeniu), a nie o kanał w telewizorze.

Część RIR odbiera światło podczerwone z pilota i przetwarza je w falę radiową. Część TIR odbiera tą falę radiową i przekształca ją z powrotem w podczerwień, aby mogła trafić do dekodera.

Kanał wybieram przyciskami na modulatorze (czyli np. 20 )

I przy strojeniu w telewizorze wybieram 20 MHz :?:

Czy jakoś inaczej?

Zależnie od telewizora, przy strojeniu wybierasz kanał np. 21 albo częstotliwość 471 MHz. Są i takie telewizory, które nie pokazują kanału ani częstotliwości, je stroi się “na oko”. Kanału 20 nie ma, bo miejsce kanałów od 13 do 20 zajmuje pasmo dla TV kablowej. Tutaj masz całą siatkę.

U mnie w telewizorze przy stojeniu jest częstotliwość MHz.

Czyli do modulatora podłączam eurozłączem dekoder cyfry plus i na modulatorze wybieram kanał 21 a w telewizorze przy strojeniu 470 - 478 MHz? I mam obraz z cyfry?

Jeszcze mam jedno małe pytanko o końcówkę kabla koncentrycznego (przy podłączeniu do telewizora) :

Myślę, że zwyczajna końcówka ale spytać nie zaszkodzi…

Proszę jeszcze o tę odpowiedz :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:

Tak. Niektóre telewizory mają kanały, inne częstotliwości, jeszcze inne pokazują tylko pasek, w jakiej części pasma jesteś. To nie robi żadnej różnicy, dostrajasz po prostu tak żeby mieć obraz z dekodera.

Zwyczajna końcówka. Ewentualnie jeśli antenę naziemną masz ze wzmacniaczem (wtedy zasilacz już byś miał), wtyczkę z zasilaczem podłączasz przed modulatorem (na jego wejściu), a nie za nim. Ale z tego co widzę, chyba w ogóle nie chcesz podłączać anteny naziemnej.

Nie mam już więcej pytań. :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:

Dziękuję wszystkim którzy mi pomogli w rozwiązaniu tego problemu. :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:

Uznaje ten temat na forum za zamknięty. :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:

Pozdrawiam Diego098. :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: