Cyfra + (Rozdzielenie na 2 Tv)


(Krzych1921) #1

Witam

Mam problem, a mianowicie chce kupić sobie Cyfrę. No i mam problem. Chce mieć 1 abonament i telewizję na 2 telewizorach tzn na 1 telewizorze leci inny program niz na 2.

Słyszałem o splitter, ale nie wiem za bardzo jak to działa. Jaka jest jeego cana? JAki jest dobry? Aha tzn jeszcze chcę wykombinować jak by było najtaniej (biorę pakiet Komfortowy z C+ , Czy kupujac Splietter , + Konwerter + Dekoder czy kupujac u nich usługę Mooltiroom we własnym zakresie z Dekoderem ?, Oraz jak to jest z tymi 2 Kartami które moglbym otrzymac od C+)Dzięki za Konkretne podpowiedzi Pozdrawiam :slight_smile:


(Karolekc5) #2

2 karty to 2 karty czego tu nie rozumieć?? masz 2 karty z tym samym abonamentem

w tym wypadku sie nie opłaca splitera


(SilberPunkt) #3

Multiroom w Cyfrze+ kosztuje dodatkowo 15zł i płacisz tylko jeden abonament. Dostajesz dwie karty i masz możliwość zakupu drugiego dekodera za 49 zl. Musisz pamiętać o tym, by zakupić konwerter typu twin lub quad.

:roll:


(Majkel26) #4

Lub takie coś:

http://sklepsplitters.pl/Clone_Home_Edi ... zAodCnRPCw

Od razu w zestawie 2 karty. Działa na zasadzie wi-fi przesyła uprawnienia. Nie zakłuca się z modemem wi-fi w domu. Działa bez zastrzeżeń. Jest po prostu idealny. A co do multiroom to slyszalem ze po 6 godzinach trzeba wyciagac karte z dekodera i odnawiac jakies uprawnienia czy cos.


(SilberPunkt) #5

Teraz Cyfra daje zwykłe karty abonenckie które nie wymagają parowania co 6 godzin.

:roll:


(Majkel26) #6

A no masz racje;)


(Kpc21) #7

Już lepiej kupić przewodowy splitter, wyjdzie taniej.

Da się zrobić żeby się zakłócały :slight_smile: To kwestia ustawienia odpowiednich kanałów.

Taniej może wyjść korzystanie z dwóch kart - tym bardziej, że jest to bardzo komfortowe.


(Krzych1921) #8

Czyli tak .. Kupuje Splitter , kupuje osobny Dekoder , + Konwerter TWin Biorę C+ Bez Multiroom i co wtedy jak połączyć te 2 Tv jesli chodzi o nadwanie Programów z C+?


(SilberPunkt) #9

Poszukaj na Forach... :lol:

Masz gotowca w formie Multiroomu. Na dodatek wszystko jest legalne i zgodne z regulaminem C+. Splitter jeszcze niedawno był zabroniony aczkolwiek jak jest teraz to nie wiem. Po co kombinujesz nad wyważeniem otwartych drzwi?

:roll:


(Kpc21) #10

W Cyfrze+ absolutnie nikt nie zabrania korzystania ze splitterów w obrębie jednego lokalu.

Do dekoderów prowadzisz kable antenowe od konwertera, karty klienckie splittera wtykasz w dekodery, a kartę Cyfry w serwer splittera. Jeśli jest przewodowy, łączysz karty klienckie z serwerem kablem telefonicznym. Żadna filozofia.


(SilberPunkt) #11

Powiadasz żadna filozofia... W porównaniu do dwóch dekoderów i dwóch kart to jakikolwiek splitter będzie sporo większą filozofią (szczególnie przewodowy: ciągnij dziesiątki metrów kabla po mieszkaniu...).

Ale co kto woli...

Splitter ma według mnie sens dopiero przy 3 i więcej telewizorach.

:roll:


(Karolekc5) #12

Sa bez przewodowe Splitery

Karty nie będą cały czasz dostępne, a tez krążyły pogłoski ze jako w trakcie umowy mogą zostać wymienione na moduły. Ktoś z myślą "złego nielegalnego człowieka" wykorzysta i karty i spliter :slight_smile:


(SilberPunkt) #13

Co do kabla to odniosłem się do propozycji splittera przewodowego. Wiem, że są bezprzewodowe bo sam je sprzedaję.

Co do pogłosek o wymianie kart na moduły: nie ma takiej opcji. Moduły się nie sprawdziły od strony awaryjności i klienci otrzymują w tej chwili bezterminowo karty abonenckie.

Wymiana kart na moduły to temat związany z promocją C+ z "telewizorem" 23" - wtedy zabrakło modułów i wydawano tymczasowo karty, które sukcesywnie wymieniano klientom na moduły.

Ale jak już napisałem: co kto woli - ja brałbym dwie karty. W przypadku problemów mam do kogo się zwrócić z reklamacją. W przypadku splittera Cyfra zwalić winę na splittera i będziesz musiał sam kombinować co jest nie tak. A problemy zdarzają się dosyć często...

:roll:


(Karolekc5) #14

Ja tez jak będę odnawiał umowę o ile dadzą jakaś sensowna propozycje to z 2 kartami mimo ze mam spliter :smiley:

Ale chyba już nie będę z tego co mi pani zaoferowała, 2 karty to koszt 15zł miesięcznie to drogo :smiley:

spliter 120 okło