Cyfrowa telewizja - u kogo?

Niech przeczyta umowe i regulamin który zaakceptowała. Umowę mogła bez żadnych kar wypowiedzieć,

jedyne mogę wypowiedzieć się na temat enki. pozostałych opcji nie miałem. po pierwsze cena za abonament w stosunku do ilości kanałów nie jest wygórowana. po drugie, możliwość dokupienia dodatkowych pakietów. a po trzecie vod. jakość sygnału też ładna. używam kilka lat i jest ok. nie miałem jakiś większych problemów, jednynie techniczne kłopoty z ustawieniem talerza.

Mnie przed paroma dniami zainteresowała ta promocja N z pakietem familijnym za 39 zl. Zgodzę się, że może kanałów hd nie ma zbyt dużo, ale jak na moje wymagania, wystarczy ich w zupełności. Dodatkowe kanały mogę łapać przez satelitę, więc nie mam powodów do narzekań.

myślę, ze są osoby, które myślą podobnie. promocja fajna :slight_smile: mam ich dekoder od przeszło paru miesięcy, a powodów do narzekań mi nie dostarczają, jak to było w przypadku poprzedników :slight_smile:

pewnie kanałów hd będzie rpzybywać w takich tańszych pakietach. zresztą w ence byłbym o to jeszcze bardziej spokojny. w końcu oni maja generalnie ich najwięcej. widać że im zależy na takich kwestiach

Lekki OT…niezła “loteria”… :wink:

A co z tymi, którzy nie mają zarejestrowanych telewizorów? Przecież ich u siebie w bazie raczej nie mają. Ich ścigać się nie da. Jeśli właściciel się nie zgodzi, listonosz nie ma prawa wejść do mieszkania.

Kpc21 ma rację a moim zdaniem ten abonament to jakieś wariactwo. Człowiek musi płacić abo za np. CP i jeszcze za to, że ośmielił się kupić telewizor.

Nie płaciłem i nie zapłacę dopóki będę musiał oglądać 20 minutowe reklamy na TVP 1/2. Albo reklamy albo abonament. O telewizjach prywatnych nie wspominam bo one się z tego utrzymują a publiczna TV ciągnie kasę od państwa.

A wracając do tematu, polecam CP - Pakiet familijny (chociaż te nowe dekodery w CP są beznadziejne) albo telewizję na kartę bez HD i to i to dobre, ale bardziej patrzyłbym w stronę N-ki na kartę bo TnK jakoś umarła programowo, żadnych nowości od ponad roku. No i jeszcze jedno w N-ce dostajesz normalną kartę, którą możesz włożyć do innego dekodera, a w TnK no niestety jesteś uwięziony przez tą przeklęta kartę SIM i musisz kupować dekodery tylko z Conaxem :-x

A tu karty nie sa parowane przypadkiem ??

Tu się zgodzę po części, Mnie wkurza to ze każą mi płacić za kanały których nie oglądam.

Tu mam pytanie abonament jest pobierany za posiadany TV , a jak mam kartę TV w kompie i oglądam ja na monitorze?? Lub w komórce??

Czy aby na pewno? Chyba po to jest abonament RTV, aby TV publiczna miała źródło utrzymania niezależne od polityki budżetowej państwa.

Dodane 18.11.2011 (Pt) 20:40

Wg KRRiTV za telewizję oglądaną w taki sposób nie musisz płacić abonamentu. Nie jestem w stanie znaleźć odpowiedniego uzasadnienia w przepisach. Tam jest zapis, że abonament płaci się za odbiornik “przystosowany do natychmiastowego odbioru programu”, czegokolwiek by to nie znaczyło.

To by znaczyło ze , telewizor który nie jest przystosowany do odbioru DVB-T nie podlega opłacie abonamentowej?? (bez dodatkowego dekodera nie ma możliwości odbioru TV ) jak wyłącza analog

Jak wyłączą TV analogową, to jak najbardziej tak. Chyba że będziesz mieć w mieszkaniu kablówkę z sygnałem analogowym w kablu. Jeśli nie, telewizor będzie mógł najwyżej pełnić funkcję monitora.

Nie wiem, jak to jest po dołączeniu dekodera - tutaj KRRiT jasno się nie wypowiada. Proponuję do nich wysłać maila, z uwzględnieniem analogii do monitora nie wyposażonego w żaden tuner (telewizor wyposażony jedynie w tuner analogowy po utracie dostępu do TV analogowej też przecież staje się monitorem).

To w takim razie Monitor z wejściem HDMI i dekoder spełniający te kryteria jednej z platform cyfrowych i nie muszę płacić abonamentu heheh mimo że będę oglądał TVP

Co do KRRiT żartem to pewnie o tym nie pomyślała :smiley: :smiley:

Czy aby na pewno? Chyba po to jest abonament RTV, aby TV publiczna miała źródło utrzymania niezależne od polityki budżetowej państwa.

Jeśli zlikwidują na 1,2 i Info reklamy to zapłacę abonament, jeśli puszczają reklamy to niech się z nich utrzymują.

W Czechach nie ma z tym problemu, płaci się abo ale się nie ogląda reklam na wszystkich kanałach telewizji publicznej.

Zresztą moim zdaniem z tym abonamentem jest jak z podatkiem od psa - wszystko ładnie cacy się płaci ale nie ma z tego absolutnie żadnego pożytku - nawet podstawowej opieki weteryjnaryjnej. Ale to już jest inny temat…

Powrócę do głównego tematu i zadam wam pytanie, a mianowicie myślicie, że te promocje które teraz oferują platformy na te święta zostaną czy też przed świętami można liczyć na coś innego?

Ja bym poczekał do samego grudnia, być może dorzucą jeszcze coś ciekawego.

Moze mi się wydaje ale promocje świąteczne już zaczęte heheh wiec nie liczył bym na więcej