Cyfrowa telewizja - u kogo?

Witam,

w najbliższym czasie planuje zakup telewizji cyfrowej. Myśle, że tak do ok. 30zl/ms-c.

co według was będzie najlepsze w tej kategorii cenowej. Nie mam jakichś wybujałych oczekiwań, choć z drugiej strony spoko byłoby czasem włączyć jakiś meczyk, czy dobry film.

Mam zwykły telewizor, tj. CRT - kineskopowy i do niego trzeba cos dobrać.

Myślałem wstępnie o Cyfrowym Polsacie, opcja Pakiet Familijny HD, co myślicie?

Cyfra Plus zdaje się ma słabsza ofertę, zgoda?

A co jeśli chodzi o TnK - Telewizje na Kartę?

Pozdrawiam

Fajnie, tylko Familijny HD kosztuje 39,90zł czyli prawie 40zł i to przy umowie na 36 miesięcy. Do tego dekoder z aktywacją 50zł (SD) + antena 50zł + instalacja ok 100zł. To jest aktualnie najtańsza oferta na rynku.

Z tego wszystkiego polecam Cyfrowy Polsat

  • dodatkowo masz internet oraz telefon.

Oczywiście że są limity ale na innych tego nie masz.

Sprawdź zasięg - w jakiej miejscowości mieszkasz ?

Pomyślałeś o naziemnej TV cyfrowej ?

Wcześniej kupiłem dekoder z programami za free (nie do odbioru TV kodowanej), pół roku temu kupiłem monitor z TV

(wbudowany dekoder MPEG4) - odbieram osiem programów TV naziemnej i niedługo mają włączyć następne.

Kalisz - Mikstat kanał 44.

Do odbioru naziemnej TV cyfrowej, jeżeli stary telewizor nie odbiera są dekodery w cenie około 100 zł.

Odbiór programów ze zwykłej anteny bez dodatkowych kosztów…

Ja polecam Telewizje na Kartę HD bez umowy , kanałów nie za dużo nie za mało w sam raz.Dekodery fajne , oprócz jednego ADB ITI 5800S nie ma PVR.Więcej o tej ofercie, pod tym linkiem http://telewizjanakarte.pl/tnk_hd/

może Polsat ?mają ciekawą ofertę ,a programów dużo w pakiecie familijnym za 39zł i dają kilka miesięcy za darmo z dodatkowymi programami niestety umowa aż 3 lata i tunery maja kiepskie brak sortowania kanałów wejście usb niby jest ale nagrywać i tak sie nie da telewizja N w porównaniu do Polsatu umowa na rok i można nagrywać ale programów mniej i brak Polsatów TNK praktycznie to to samo tylko bez abonamentu i na doładowania tuner HD ten biały który jest droższy posiada DVB-T dodatkowo.Cyfrowa tv naziemna na razie mało ma programów ale to się zmieni dobre tunery do tego to Ferguson ariva T60 za 160zł

telewizja naziemna cyfrowa - bodajże w lipcu '13 będzie już ‘prawie’ obowiązkowo, bo podstawowe kanały, jak TVP1, TVP2, Polsat, TV4, czy TVN zgodziły się na zaprzestanie transmisji drogą analogową. I choć nie będzie konieczna wymiana anten, jak i telewizorów, to w moim przypadku dokupić bedzie trzeba dekoder. Kielce, a raczej miejscowość gdzie ja mieszkam, czyli okolice, łapie się na takie coś, info o nadajniku:

a czyli jak się domyślam wszystkie obecne nadajniki będą te same, bez większych zmian, z tą różnicą, że sygnał będzie cyfrowy zamiast analogowego, tak?

  • TAK :!:

http://www.telewizja-cyfrowa.com/harmonogram.html

http://www.google.pl/#hl=pl&q=naziemna+ … 72&bih=549

Jeszcze nie ma ?

Powinno już być, może być lekkie opóźnienie o kilka dni lub tygodni :frowning:

Nie polecam cp, ostatnio wzięli bbc by dać jakiegoś lamerskiego foxa na którym nic nie leci :twisted: Dostajesz kartkę, że lepiej dla ciebie i kufa nic zrobić nie możesz. A że kupiłeś specjalnie dla tego kanału co ci wzięli to nic …

  • możesz opisać dokładniej :?:

Miałem przez kilkanaście lat Cyfrowy Polsat z wykupionym dekoderem i nie rozumiem :wink:

Oprócz tego miałem w naprawie dekodery Cyfry+ oraz wiele innych…

No kanały zmienili z pakietu w trakcie trwania umowy. Po prostu ostatnio cp se bez jakiegokolwiek pytania wywalił wszystkie bbc (entertainment etc) z pakietu i zastąpił je jakimś do dzieci, oraz foxem na którym lecą same amerykańskie seriale z napisami (albo i bez). A wszystko to uzasadnione na kartce z czymś w stylu “lepiej dla klienta, albo jakoś tak”

  • jeżeli nie masz Cyfrowego Polsatu /nigdy nie miałeś/ i nie znasz się na tym to proszę nie odpowiadać w tym temacie :frowning:

Za pomocą większości nowych dekoderów Cyfrowego Polsatu możesz oglądać przeszło 4000 tysiące programów lub jeszcze dużo więcej :wink:

Tak się składa, że jak bym nie miał to bym tego nie napisał (mam owy pakiet familijny o którym mowa)

//edit wg ciebie kanały znikły z dekodera (bez możliwości ręcznego ich programowania) samoczynnie, a pismo z wyjaśnieniem wysłało się samo ?

@drobok:

co i jak zmienili dla dzieci ?

Wkładasz kartę --> włączasz kanał aktywacji --> przyciskasz jednocześnie Volume - oraz Volume + , drugą ręką odłączasz kabel sieciowy,

za minutę podłączasz, po pojawienia się programu puszczasz palce z Volume - oraz Volume + czekasz…

Tzw. “reset” każdego dekodera cyfrowego :wink:

Ja tam mimo wszystko polecam C+ :lol: Na abonament lub prepaid

http://www.cyfraplus.pl/oferta/cyfra__na_karte.html

  • ma internet oraz komórkę ?

Mowa jest o TV Cyfrowej, a nie o Multipakiecie.

C+ Nie paruje kart to może se kopic dekoder z Obsługa DVBT , lub nie wiązać się umową. I to dlaczego preferuje C+ Oglądać nie zależenie programy na kilku TV bez dodatkowego abonamentu :smiley: Dla mnie tez lepszy pakiet kanałów, do tego Canal+ który oferuje parę filmów, oraz spora ilość meczy (Jeśli ktoś się tym interesuje)

Ps:Polsat ma Internet Z limitami a po co komu to?? w domu. XMan widzę ze jesteś fanem CP , to powiedz dlaczego okłamuje ludzi reklamując się VoD?

  • nie reklamuję się.

J/w miałem Cyfrowy Polsat przez kilkanaście lat, wykupiony dekoder Sagem 4285 za 1100 zł. a obecnie nic nie płacę ponieważ zrezygnowałem.

Inwalida na wózku, pierwsza grupa - nie płacę za abonament + przeszło 2000 tysiące kanałów za free + kanały z naziemnej TV cyfrowej :slight_smile:

Miałem Polsat z 8 lat (najpierw w 2001 z takim czarnym dekoderem Sagem, potem po wymianie w 2006/2007 Echostar czy jakoś tak), ale nie o tym mowa.

Moim zdaniem się opłaca, bo za 40 zł to nawet jeszcze kilka kanałów HD wpadnie - bajer taki, ale jak dają to się bierze, a zawsze z tą lepszą jakością coś tam można obejrzeć :wink:

VoD w CP? Nie rozśmieszajcie mnie, kilka kanałów na którym leci jakiś tam film, gdzie to ja muszę się wpasować do godzin oglądania, a nie film do mnie :wink: Może jeszcze podczas filmu lecą reklamy :D?

TV IMO brać warto, resztę sobie darować :wink:

O to chodzi :stuck_out_tongue:

A co do tego voda, kiedyś było za friko można jakiś film obejrzeć. Klikasz se na necie, że chcesz go obejrzeć pisze ci że masz wejść na któryś tam kanał i możesz oglądać ten film w kółko cały dzień. Wchodzisz a kanał dalej niedostępny, kompletna klapa :S Już lepiej wychodzi z neta coś ściągnąć. Ogólnie internet w cp się nie kalkuluje za limity (ogólnie żaden z limitami się nie kalkuluje) co z tego, że prędkość dobra jak limit się wyczerpie w chwile :frowning:

//edit, jedyne za co mogę ich pochwalić to icok, kiedyś miałem problemy z odbiorem i w mig wszystko zrobili. Z drugiej strony spróbuj zapłacić na poczcie w ostatni dzień w jakim możesz. Przesyłka nie dojdzie i będziesz miał co godzinę info o niezapłaconym rachunku a później o rozpoczęciu procedury windykacyjnej. Trza im wysłać faxem rachunek (ale niestety w sobotę / niedzielę można zapomnieć o odpowiedzi) a by dodzwonić się na infolinię trza czekać pół godziny albo i dłużej. Ale w końcu jak ci na maila odpowiedzą pierwszy raz to potem po godzinie / dwóch jest odpowiedź na każdego innego w ramach rozmowy z tym gościem co cie do niego przydzielą.

Czytanie ze zrozumieniem się kłania.

Koleżanka miała podobnie, zdecydowała się na CP jakiś czas temu ze względu na paczkę programów BBC. Po kilku miesiącach je wyłączyli i zastąpili innymi kanałami. Nie chciała wypowiadać umowy bo zapłaciła by karę. Skończyło się to tak że jej brat przejął CP od niej i płaci abo a ona przeszła na N-kę gdzie teraz jest pakiet BBC.

Powinno być to jakoś prawnie chronione że w chwili kiedy oferta się zmienia to jest możliwość wypowiedzenia umowy.

Wracając do pytania to za 30zł na miesiąc oferta jest raczej słaba u wszystkich operatorów. Coś sensownego zaczyna się już przy kwocie 50zł.