Cyfrowy Polsat a Cyfra + - Jakie koszta?

Mam pytanie. Bo chcę wziąć Albo Cyfre + albo Polsat cyfrowy. Moje pytanie.

Jak to wygląda w przypadku 2 TV ? Powiedzmy ze u dystrybutora chcę drugi dekoder do drugiego TV. Wobec tego czy będe płacił 2 abonamenty czy nie ? Czy inne koszta są?

Bo nie chce się bawić w splittery i takie rzeczy. Jestem laikiem w dziedzinie TV SAT. Moje zdolności to tylko Kablówka i to wszystko. I jak to się ma do Polsatu i cyfry. Jak ktoś wie cośna ten temat to byłbym wdzięczny za info.

Aha i czy będzie potrzebny drugi talerz czy to wszystko będzie możliwe pod jednym talerzem.

A może jest ktoś z dystrybucji to by mi powiedział jakie są koszty Cyfrowego polsatu teraz podczas promocji ? ( Chodzi mi o założenie + abonament familijny i wiadomo… antena i dekoder )

I również tyczy się to Cyfry + jak te ceny wyglądają.

Bo to co pisze na stronie a jak jest w rzeczywistości to 2 światy

za kazdy dekoder osobny abonament.ja z tych 2 bym bral cyfre .ale wonw N telewizje

Czyli 2 x takie same abonamenty… Hm to fakt nie opłącalne…

to płacisz podwójnie a splitter 100 zł …

nie trzeba 2 talerza

zalezy od pakietu zwykły 35 zeta miesiącznie i 199 dekoder można tez domówić sportowe i sie płaci 46zł miesięcznie i 99 za dekoder promocja to kilka miesięcy za darmo umowa na 18 lub 24 miesiące

zapomnij o tym … ceny drogie…pakiety kiepskie… w tym roku traca wyłączność na HBO…

polecam polsat cyfrowy … ale jego NIE DA SIE rozdzielić

cyfra droższa ale MOŻNA ROZDZIELIĆ SPLITTEREM

co to znaczy?

Spliter sprawdziłby się tylko w przypadku Cyfry+,na Polsat to nie działa.

Jeden talerz wystarczy tylko trzeba kupić podwójny konwerter tzw. TWIN.

Czyli jedyne wyjście… rozdzielając Polsat na 2 TV to 2 dekoder z druga kartą( czyli 2 abonamenty ? ) No tak Splitter jest tylko na cyfrę…

Złączono Posta : 02.12.2007 (Nie) 18:13

A jak wygląda eNka ? w stosunku do 2 TV ? również 2 abonamenty?

Tak,podobnie jak w Polsacie karta jest sparowana z dekoderem.

Czyli zostaje kupno cyfry ?

( najbardziej opłacalne jeśli chodzi o 2 TV ? )

Dalej…

Jak taki splitter się podłącza… ?

Chodzi mi głownie np o ten:

http://allegro.pl/item272352061_splitte … _hit_.html

Bo na bezprzewodowych jest chyba łątwiej ale jest o wiele drożej. Tam tylko zasilacz i wszystko a tu coś nie coś słyszałem o jakiejś linii telefonicznej ?

Karta CP jest w splitterze. Do tunerów (do 2 TV musisz dokupić jeszcze drugi tuner cyfrowy) wsadzasz specjalne karty (w komplecie ze splitterem). To wszystko łączysz kablami telefonicznymi (skrętka RJ11).

chodzi o kabel telefoniczny, którym łączysz splitter z kartami

Aha… ee to fakt… kicha troche wygląda jak przed tunerem z przodu motają sie kable ;| fajna sprawa jest ten… bezprzewodowy ale kurcze ciut drogi… Sam nie wiem co zrobię… może eNkę lub jednak polsat czy cyfre i 2 abonamenty…

Cyfrowy Polsat kosztuje:

Antena + Dekoder = 129zł

Abonament:

Familiny 30zł z kawałkiem 5miesięcy gratis !

Masz wszystko opisane: http://www.cyfrowypolsat.pl

wybierając cyfrowy polsat czy n-ke brałbym chyba n-ke ;]

http://www.n.pl

aby było familijnie i tanio:

pakiet filmowy 16zl

kultura nauka świat 16zl

style moda muzyka 16zl

informacja i rozrywka free

razem za 48zl całkiem ciekawe kanały ewentualnie jeszcze pakiet sportowy za 16zl

od stycznia będzie także pakiet hbo i filmbox

oraz według mnie dużo lepszy dekoder z np możliwością układania własnej listy programów itp…

plus zwykły dekoder w promocji:

* Aktywacja nbox tylko 0 zł.

* Przez 3 miesiące oglądasz wszystkie pakiety za 0zł, przez kolejne 3 w cenie 48zł zamiast 80zł.

* Masz nawet 6 miesięcy na decyzję, które pakiety chcesz zachować i tylko za nie płacić.

http://n.pl/fileadmin/pdf/warunki_pomocji_nbox0.pdf

taniej ci jednak wyjdzie chyba splitter bezprzewodowy

abonament mini w Polsacie 1 rok - 110 zł z groszami (1 mies. gratis)

110 zł x 2 abonamenty = 220 zł rocznie

splitter bezprzewodowy - 149 zł

W Polsacie też jest taka funkcja

bez przesady - to tylko 1 kabelek, splitter (serwer) możesz schować za tunerem

No ok dziś byłem … w sklepie i zdecydowałem się na cyfrę…

Czyli teraz opcja 2 TV. Czyli nie pakować się w 2 abonamenty ?

A do tych kart CP … nie idą kable ( skrętki ? )

Tylko jest ten jeden zasilacz ?

Myślałem że po podłączeniu splittera będe musiał plątać kable między jednym dekoderem a splitterem i potem między drugim dekoderem a splitterem.

Chodzi mi o ten splitter który pokazałem. Bo ten bezprzewodowy jest dośc drogi…

Karta CP (czyli ta, którą dostaniesz razem z zestawem Cyfry Plus) jest w splitterze.

Karty klienckie są w tunerach i od nich idzie tzw. skrętka telefoniczna do splittera, który możesz schować za TV. Od frontu widać tylko jeden kabel przy karcie nr 1 i jeden kabel przy karcie nr 2.

Trzeba dokupić jeszcze drugi tuner, bo z zestawem CP dostaniesz tylko 1 (i to na wynajem).

Nie… za 1 zł dostaję dekoder na własność.

Taka promocja.

Hmm no więc mówię że będzie widać kabel…

odległość między jednym dekoderem a drugim byłaby jakieś 10-15 metrów…

Splitter da sobie radę?

A nie wiecie ile oryginalnie dekoder u dystrybutora kosztuje ? Sam dekoder ?

Samego dekoder to tak raczej nie kupisz ;]

polecam allegro itp… ;D

Skoro nie kupie to tylko Allegro…

Ok…

Złączono Posta : 05.12.2007 (Sro) 7:35

Powiedzcie który mi dekoder polecacie ? Philipsa ? Czy może jakiś fergusona ?A może jeszcze jakiś inny ? Z którym dobrze współpracują splittery.

Na dekoderach się niezbyt znam, ale na forach o tematyce satelitarnej polecają Fergusony.

Ok zakupiłem cyfre. Teraz poradźcie mi jakiś dekoder do drugiego pokoju i urządzenie za pomoca mogę rozdzielić sygnał.