Cyfrowy polsat brak niektórych kanałów

Więc tak… miałem kiedyś Cyfrę+ ale skończyła nam się z nimi umowa no i tak wypadło że Polsat ma lepszą ofertę. Rodzice zamówili pakiet familijny, kupili dekoder ECHOSTAR DSB-717

no i podłączyli. Dodam że talerz mam od Cyfry + jest ustawiony tak jak był i wszystko śmigało. Talerz ma chyba 80 cm. I teraz tak podpinam dekoder, ustawiam wszystko i przechodzę do konfiguracji. Wybieram satelitę HotBird i transponder 11158 V bo tylko na nim mam sygnał z Polsatu (są jeszcze transpondery 12188 V, 12284 H i 12322 H ale tam nie ma sygnału). Jakość przesyłu mam 50 % a moc sygnału 55% nie znam się za bardzo na tym i nie mam pojęcia ile powinno być. Daję żeby wyszukało kanały… trwa to chwilę i tak działa mi mnóstwo kanałów ale gdy włączę TVP1, TVP2, AXN, Animal Planet, Discovery i jeszcze kilka innych wyskakuje komunikat “brak sygnału” Nie wiem jak się z tym uporać. Proszę o pomoc osób które mają jakieś pojęcie o telewizjach cyfrowych. Dodam że sam jestem zielony :oops:

Wiem że forum nie jest o tej tematyce ale może znajdzie się ktoś kto pomoże

na tp. 11158V tak?

To mało na takiej antenie powinno być nawet 99%,moc sygnału powinna wystarczyć chociaż też mogłaby być większa.Albo masz słabej jakości kabel no właśnie ilu metrowy masz,może to też być wina konwertera.A w opcjach jaki rodzaj konwertera wybrałeś?

Co to konwenter i gdzie to się wybiera?? :oops:

Kabel mam około 25 metrów, monterzy z cyfry rok temu go zakładali i na cyfrze wszystko działało normalnie.

przyczyna moze byc zbyt mala srednica talerza ja mam cyfrowy polsat i mam 90 cm a kabel moze byc walniety tak samo zreszta jak konwekter nie darady stwierdzic z czego wynika ten problem moze byc to rowniez brak dostepu do kanalu zbyt ubogi pakiet dla danego kanalu a na jakich kanalach wyskakuje ci ze brak sygnalu?

konwerter to jest element, który masz na końcu tego “pałąka” przy talerzu tam gdzie masz podłączony kabel

wybiera się przy instalacji programów

TVP1 jest w każdym pakiecie, poza tym gdy kanału nie ma w pakiecie, pokazuje się biały prostokąt z zaokrąglonymi rogami na czarnym tle z czarnym napisem “Program zakodowany” czcionką Arial

to wiem

tego już nie mam pojęcia jak ustawić i gdzie znaleźć bo nic o konwenterze nie jest napisane. Jest “przełącznik”, Transponder, port… i w sumie wszystko co potrzebne chyba . Kabel jest dobry na 100% bo cyfra+ na nim działa bo mam jeszcze od nich dekoder (do przyszłego poniedziałku) podłączyłem, wyszukałem kanały i wszystko śmiga. W punkcie kazali mi dekoder przywieść… tylko że być może ja coś źle ustawiam i ich “sprawdzenie” raczej nic nie pomoże.

To niestety za mało ale myśle że jako pierwsze powinieneś spróbować z ustawieniami samej anteny ;] cyfra plus i polsat cyfrowy nadają zapewne na różnych transponderach i przy słąbym konwerterze i trochę żle ustawionej antenie łapiesz te kanały które są akurat na tym samym transponderze a nie odbierasz innych które są na jakimś innym ;] zapewne jest to kwestia lepszego ustawienia anteny jeżeli nie to zmień konwerter na lepszy koszt ok 60zl i próbuj wtedy ;]

neo ma maracje postaraj sie pokombinowac z antena popros kogos zeby patrzyl w menu jaki jest sygal i ty krec antena cyfrowy polsat ma to do tego ze naprawde trzeba dobrze trafic z antena zeby mo0c miec dobry program a to metoda prob i bledów

Chyba macie racje przestawie antene bo w tym miejscu udalo mi sie osiagnac 55% sili i tylko 45 jakosci. W punkcie powiedzieli ze to jest przyczyna bo dekoder z karta u nich dziala normalnie. Tylko ze oni maja 80% jakosci i 89% sily z tego co widzialem :o

wiec jest jasne ze musisz pokombinowac z ustawieniem anteny milej pracy to powinno pomoc napisz jak by co czy ci sie udalo

No problem rozwiązane niestety kosztowało to mnie trochę czasu i pieniędzy. Przestawiałem antenę w miejsca gdzie nie miała mieć prawa zakłuceń i to nic nie pomagało. Kanałów nie było. więc powiedzieli mi że mój konwenter z Cyfry jest taki, a nie inny i działać nie będzie bo on lubi niskie częstotliwości i muszę zakupić inny który działa na wysokich częstotliwościach. Kupiłem zamontowałem ustawiłem i działa. No i 60 zł nie moje nie mówiąc o nerwach :stuck_out_tongue: