Cyfrowy Polsat i dekoder

Witam. W tym tygodniu zamierzam kupić Cyfrowy Polsat z Pakietem Familijnym za 37,90. Tylko teraz jest kwestia wyboru dekodera. Są do wyboru dwa dekodery Samsung DSB-S305G oraz Echostar DSB-717. Patrząc na opinie użytkowników na necie jest spora osób za tym pierwszym dekoderem. Dodam jeszcze że są one za 99zł i są na własność. Tylko teraz mi chodzi o to czy mając ten dekoder będę miał cyfrową jakość dźwięku i obrazu w telewizorze Elemis? Proszę o pomoc bo nie chce żałować wyboru. Pozdrawiam :slight_smile:

Witam. Tak ale tylko do głowicy telewizora czyli do wejścia antenowego! !!

Odpowiedż pierwsza Samsung.

/ Echostar jest produkowany w Polsce na licencji /.

Odpowiedż druga :

z tym bywa różnie, wydaje mi się że za stary telewizor.

Dobra rada - kup kabel nie Euro tylko Euro - Euro.

Temat :

viewtopic.php?f=6&t=197312

Dodatkowo nie antenka 70 cm. tylko większa min. 1 m. - ja mam 1.20 m. Inaczej będą problemy z odbiorem.

Cyfrowa jakość dźwięku i obrazu jest wyłącznie dostępna za pośrednictwem dekodera obsługującego standard HDTV,oraz telewizora HD Ready lub Full HD i oczywiście tylko w kanałach telewizyjnych które są HD. Reszta kanałów jest nadawana w jakości standard.

Zgadzam się - jak będą stare programy i filmy to nie będzie odbioru cyfrowego… :slight_smile:

Obecnie mam zwykłą darmową satelitę i tam mam doskonałą jakoś obrazu i dźwięku, czy też taką będę miał jeśli wybiorę ten pierwszy dekoder?

Tak

TVP1 i TVP2 na pewno nie ma cyfrowej jakości sygnału i dźwięku ponieważ Polsat bierze te kanały z anteny analogowej (podobno jest to zwykła “siatka”) i zdarzało się że pojawiały się tam przebicia (charakterystyczne dla odbioru analogowego) np. gdy przenosili nadajnik z Pałacu Kultury do Raszyna i nie zdążyli jeszcze przestawić anteny.

Można to poznać też po tym że np. Wiadomości są nadawane z opóźnieniem w stosunku do TVP Polonia a normalnie (gdyby oba kanały Polsat miał prosto od TVP) byłoby odwrotnie.Poza tym na Polonii obraz jest ostrzejszy.

Tak więc nie wszystkie kanały mają cyfrową jakość obrazu i dźwięku.

TVP1 i TVP2 na pewno nie ma cyfrowej jakości sygnału i dźwięku ponieważ Polsat bierze te kanały z anteny analogowej (podobno jest to zwykła “siatka”) i zdarzało się że pojawiały się tam przebicia (charakterystyczne dla odbioru analogowego) np. gdy przenosili nadajnik z Pałacu Kultury do Raszyna i nie zdążyli jeszcze przestawić anteny.

Można to poznać też po tym że np. Wiadomości są nadawane z opóźnieniem w stosunku do TVP Polonia a normalnie (gdyby oba kanały Polsat miał prosto od TVP) byłoby odwrotnie.Poza tym na Polonii obraz jest ostrzejszy.

Tak więc nie wszystkie kanały mają cyfrową jakość obrazu i dźwięku.