Cyfrowy Polsat i VOD

Witam !

Mam umowę z Cyfrowym Polsatem (przez pół roku za darmo) i oprócz zwykłych kanałów działa mi kilka kanałów VOD i tutaj mam pytanie czy mogę z nich korzystać za darmo ?

Działa mi np: VOD 63, VOD 64 (o ile dobrze pamiętam) a VOD 23, 28, 34 nie działają mi, więc przez te darmowe pół roku mogę na tych kilku kanałach oglądać filmy.

Sam już nie wiem i was proszę o pomoc.

Też mam cyfrowy Polsat i też u mnie niektóre VODy działają. Zakładam, że to tylko jakaś czasowa promocja. Filmy te możesz oglądać. Przecież nie doliczą ci opłat do abonamentu. Żeby te kanały czasowo odblokować trzeba wysłać sms’a, a skoro Polsat odblokowuje kanały bez wysyłania sms’a to widocznie taki mają gest. Gdyby za oglądanie tych kanałów życzyli by sobie dopłatę do abonamentu, to złamali by tym samym postanowienia umowy i można by się z nimi sądzić.

Co do kosztów, to te smsy wcale nie kosztują 3,66PLN. Ostatnio w podpisach mam ceny 5, 8 albo 11 PLN.

Spokojnie możesz oglądać, 2 dni temu zmieniałem dekoder na wersję HD (stary padł jak kawka), w ramach promocji dostałem darmowy dostęp do HBO i chyba 4 kanałów VOD, na których zresztą w sumie nic ciekawego nie leci :stuck_out_tongue:

Zaraz jak leci ?? VOD to video na żądanie , czyli zamawiasz jakiś film on ci się ściąga na dysk i wtedy możesz go oglądać przez pewien czas ile razy chcesz.

To co piszecie to bardziej przypomina PPV gdzie płacisz za konkretna audycje a ona zostaje odkodowana na czas trwania tej audycji.

VOD w Polsacie działa na nieco innej zasadzie. Jest kilkadziesiąt kanałów “VOD numerek”, na każdym w kółko lecą jakieś filmy dostępne w ofercie VOD. Po wysłaniu SMS-a, kanał jest odkodowywany na czas trwania danego filmu. Taka wersja oszczędnościowa, aby nie był konieczny dekoder z dyskiem.

Ja w Neo mam że ściąga się na dysk , po ściągnięciu 100% mogę przewijać zatrzymywać , podobnie z TV na życzenie :slight_smile: Innych operatorów nie testowałem. :frowning:

Ale z tego co piszesz to to pasuje do Opisu PPV a nie do usługi VOD !!

http://pl.wikipedia.org/wiki/Pay-per-view

Tu właśnie tez pisze ze ta usługę jako jedyny ma Polsat

Czyli VOD w wydaniu Cyfrowego Polsatu to tak naprawdę PPV. A używają nazwy VoD ze względów marketingowych (usługę tą wcześniej wprowadziła “n” - nazwa sugeruje, że mają to samo, a z punktu widzenia użytkownika różnica nie jest tak duża).

Tu bym się nie zgodził, VoD to tak jak bym wypożyczył Film (kasetę, płytę ) w wypożyczalni i mógł se ja obejrzeć o dowolnej porze w przeciągu 24h z możliwością przerwy na kolacje papierosa czy WC, a w PPV muszę być Non stop przed tv żeby obejrzeć całość, co ma to sens jak ktoś ogląda wydarzenia na żywo, Tak mi się wydaje :smiley:

PS: Teoretycznie jak ktoś ma dekoder PVR to mugby nagrać Audycje(film) za która zapłacił, a potem go oglądać kiedy i ile chciał, ale pewnie taka możliwość jest zablokowana.

dla mnie to wprowadzanie w błąd klienta.

Jeśli ktoś wykupi dekoder z dyskiem, to też będzie mieć taką możliwość. Chociaż nie wiem, jak jest przy HD, bo tam już funkcjonuje HDCP i ewentualne zablokowanie nagrywania nie byłoby problemem.

Cóż. Ostatnio nagrywałem filmy z kanałów VOD i HBO na dysk z dekodera, czyli chyba jednak się da :wink: Dodatkowo przy kupowaniu dekodera zostałem poinformowany, że można za ok 50-80 zł dokupić takie ustrojstwo (podwójny transmiter?) i dzięki temu można jeden kanał oglądać, a inny nagrywać.

Co do rozdzielczości, to mogę sobie wybrać taką, jaka mi najbardziej pasuje - od 360p do 1080p.

PPV , VoD to Mylna nazwa tego. Juz się nie mogę doczekać wtorku i wizyty w punkcie sprzedaży CP co oni oferują :smiley:

podwójny transmiter?

Chyba chodziło o Konwerter Twin w PVR to normalne.

Ciekawa opcja z tym 360p do czego to ma byc ?? chyba na komórkę? heheh

No dokładnie. Chodziło o konwerter. Nie na wszystkim człowiek musi się znać, a jak jest chory, to nie chce mu się szukać dokładnych informacji.

Takie ustawienia są dostępne w menu dekodera w opcjach wyświetlania obrazu. Też mnie to na początku śmieszyło, ale biorąc pod uwagę fakt, że prawdopodobnie właśnie w takim rozmiarze nadawany jest sygnał w TVP… a czasami to podejrzewam, że nawet jest to 240p (zwłaszcza przy transmisjach rozgrywek sportowych).

Nie znam sie ale zakładam ze minimum TV to 720x576 , a jakosc wynikac moze z kompresji obrazu, ale to nie wina TVP tylko platformy cyfrowej dzięki której jest transmitowany sygnał, w twoim wypadku jest to CP .

Nie sądzę, że jest to wina platformy cyfrowej. Niektóre programy wyglądają fatalnie będąc odbierane zarówno za pomocą anteny satelitarnej jak i zwykłej - “analogowo - drucianej”.

W przypadku Cyfrowego Polsatu program wszystkich kanałów TVP, za wyjątkiem bodaj TVP2, nadawany jest właśnie przez tą platformę. Polsat odbiera u siebie programy TVP z satelity Astra (co ciekawe, kiedyś ich źródłem była antena naziemna szerokopasmowa) i wysyła je na swój transponder na Hot Birdzie. Natomiast w przypadku programu TVP2, korzysta z transpondera Cyfry+ (na zasadzie wymiany na TVP Sport, gdzie Cyfra korzysta z transpondera Polsatu) - tam, o ile mi wiadomo, sygnał pochodzi bezpośrednio ze studia TVP.

Dla ścisłości, nie istnieje antena analogowa. Za pomocą anteny satelitarnej można odbierać programy analogowe (jeszcze kilka lat temu szedł tak niekodowany TVN na Astrze), a za pomocą anteny naziemnej można odbierać programy cyfrowe (u nas w systemie DVB-T). A ponieważ telewizja satelitarna w Europie uległa cyfryzacji znacznie wcześniej, niż telewizja naziemna w Polsce, wielu osobom telewizja satelitarna kojarzy się z nadawaniem cyfrowym, a “zwykła” naziemna z analogowym.

Inaczej mówiąc nadawca pojedynczej stacji daje sygnał o dobrej jakości(lub bardzo dobrej jakości) a pośrednicy w rozpowszechnianiu sygnału go kompresują itp. wiec to po ich winie jest utrata jakości, sygnału. Na cyfrze często wadziłem oszczędności na kanałach dla dzieci tam pixeloza to standard była nie wiem jak teraz.

Ale ludzie się nabierają jak na talerze do TV sat, HD i na specjalne anteny do tv DVBT :slight_smile:

Gdyby tak nie było, nie byłoby sensu zwracać na to uwagi.

Co do jakości, ostatnio Polsat się poprawił. Na niektórych kanałach ciągle jest źle, albo wręcz tragicznie, ale to raczej wina nadawców tych kanałów.

Jakie konkretnie masz na myśli ? jedyny który mi przychodzi na myśl to Polonia1 tu od zawsze jakoś była marna.

No chociażby właśnie Polonia 1. Mogę zrozumieć taką kompresję podczas reklam/telezakupów (których i tak nie oglądam, podobnie jak programów nadawanych przez tą stację w godzinach nocnych), ale już nie podczas nadawania filmów fabularnych. Tutaj akurat jest to na 100% wina nadawcy, bo Polsat nie ma z nim nic wspólnego. Nadawany jest on w systemie FTA (niekodowanym), Polsat tylko dodał go do listy.

Polonia 1 owszem , ale innych kanałów nie kojarzę co by nadawali kiepski sygnał.

Takim stacjom to sie w sumie nie dziwie im mniej zajmują na Transponderze tym mniej pewnie płaca z stąd ta słaba jakoś.

A inne stacje??