Cyfrowy polsat Jak uzyskac dostep do kanalow?


(żażor) #1

Jestem abonentem cyfrowego polsatu, ostatnio szukałem dodatkowych kanałów.które mógł bym ogladac bez dodatkowych opłat,, i natknalem sie na to pl.m.wikipedia.org/wiki/Polskojęzyczne_niekodowane_stacje_telewizyjne#cite_note-autonazwa2-2 jak to interpretowac? Skoro są to niekodowane kanały dlaczego nie moge ich ogladac, czy są one dostępne dla wszystkich a cpolsat czy c+ je kodują? Głównie chodzi mi o eurosport, i 2. Czy np. powiedzmy węgierski eusp mozna ogladac jako fta? Jak legalnie bez opłat mozna zwiększyć ilosc kanałów, oprocz fta np. rebel tv.


(Qwerty01) #2

Przecież na wikipedii są same bzdury.

Na http://www.lyngsat.com masz pełny spis co się dzieje na satelitach.


(klonmarcin) #3

Musisz poszukać w menu dekodera opcji odpowiadającej za wyszukiwanie kanałów. Wybierasz wyszukaj wszystkie i powinno Ci znaleźć wszystkie dostępne kanały na satelicie - obecnie ok. 1600 kanałów na hot birdach włącznie z kodowanymi. Te opcji nazywają się różnie w zależności od tego jaki masz dekoder od CP.

:slight_smile:


(żażor) #4

Tak jak sadzilem, mam juz zainstalowane kanaly, ale gdzies czytalem ze dekodery koduja, normalnie dostepne kanaly jak eurosport de, ktory jest dostepny z astry, przynajmniej byl, wg tego co napisalem wyzej gdybym wymienil polsatowski dekoder na jakiegos fergusona mial bym dostep do szerszego grona kanalow?


(matty24) #5

Polsat nic nie koduje. Tylko jak antenę masz ustawioną na HotBirda to nie odbierasz kanałów z astry.

A te z HB są na 100% tylko musisz wyszukać wszystkie kanały w dekoderze.


(Kpc21) #6

Dokładnie. Na dekoderze Polsatu możesz odbierać co chcesz, musisz tylko kanały ręcznie wyszukać. I ewentualnie dołożyć drugi konwerter na Astrę.

Eurosport jest kodowany. Na Astrze jest niekodowana wersja niemiecka.