Cyfrowy Polsat kiedy trzeba pisać wypowiedzenie umowy

Siemanko

Jestem nieszczęśliwym posiadaczem internetu w syfowym polsacie. Trochę czytałem, że jest męczarni z pisaniem wypowiedzenia umowy u nich. Tak więc mam do Was pytania:

  • Kiedy trzeba u nich pisać wypowiedzenie umowy?

  • Jak mam to napisać posiadam 2 TV+ Internet

Dane kontraktu:

Typ kontraktu:

Usługa abonamentowa

Data zawarcia umowy:

2010-08-30

Okres podstawowy umowy:

2013-01-29

Posiadana taryfa:

Internet z TV

Każda usługa ma inny numer kontraktu (jeśli podpisywałeś dla każdej osobno), więc wpisujesz właściwy numer kontraktu dla danej usługi (powinien być w ICOK)

Wypowiedzenie składasz 30dni przed zakończeniem umowy, wyraźnie zaznaczając datą kiedy chcesz zakończyć świadczenie usług (koniec umowy)

Jeśli podpisałeś umowę na pakiet usług to znaczy, że musisz wypowiedzieć TV i Internet jednocześnie, a najlepiej będzie jeśli zadzwonisz na infolinię i się zapytasz czy jest możliwość wyłączenia jednej usługi z pakietu i zachowanie innych przy jednoczesnym obniżeniu abonamentu.

Nie wiem jak jest teraz, ale okres wypowiedzenia umowy w CP wynosi 3 miesiące. Wszystko masz zapisane w umowie. Ja się z nimi pożegnałem pisząc pismo w marcu. W czerwcu wypowiedziano umowę.

W umowie powinieneś mieć napisane ale ja wszedzie jak coś wypowiadałem to na 30 dni przed.

Przechodzisz do Nki? Wiem że sporo osób przechodzi właśnie tam.

To jest polsat trzeba się doczytywać… Akurat umowa jest moich rodziców, nwm gdzie przechodzą ja i tak nie oglądam tv, niedługo będzie z internetem powrót do neti :wink:

W Nce to teraz idzie wziąć Samsunga 32" za 1zł i abonamentem 90zł za telewizje.

Jeżeli już u mnie miałaby być Nka, to tylko z 2 dekoderami

Dodane 30.07.2012 (Pn) 20:38

Hmmm a miałeś u nich TV? Jak z oddawaniem dekodera? Jeżeli nie pozwolą tam gdzie podpisywali moi rodzice umowę, to muszę im odesłać kurierem ?

Miałem u nich TV. Dekoder na wypożyczeniu. Jak umowa dobiegła końca, masz miesiąc na odesłanie dekodera do siedziby firmy w Warszawie. Poczta Polska: priorytet + za potwierdzeniem odbioru to koszt około 20 PLN za paczkę.

Tylko Poczta Polska, kurierem nie da rady?

Oczywiście że można przez firmę kurierską sam wysyłałem dekoder polsatu przez jedną z nich tylko że wyszło drożej jak 20 złotych. Więc powydzwaniał bym po ile wychodzi w poszczególnych firmach kurierskich. Zważ ile paczka będzie ważyć i nie zapomnij i innych asortymentach pilot kable oraz jakie paczka będzie mieć wymiary w tym przypadku wymiary pudełka co mieści się dekoder i inne asortymenty czyli wysokość .długość, szerokość tego pudełka bo będzie się pytał o te parametry żeby obliczyć jaka cena wyjdzie. U mnie też jak u Pana FadeMind , był okres wypowiedzenia trzy miesiące ale był taki myk że jakbym nie zdążył przed końcem umowy te trzy miesiące wcześniej miałem umowę do okresu pod koniec kwietnia to wysłałem w styczniu wypowiedzenie to z treści umowy wynikało chyba że o rok umowa by się przedłużyła i dopiero potem na czas nieokreślony by przeszła umowa. Więc trzeba dokładnie przeczytać.

Co sądzicie o TV z netii, na jakiej zasadzie to działa ?