Cyfrowy Polsat "parowanie" kard i dekoderów

Witam

Słyszałem, że w CP karta jest sparowana z dekoderem a dekoder z kartą, co w sytuacji gdy chce zmienić dekoder lub chcę zmienić operatora ?

nic nie zrobisz musisz zadzwonić do nich ze chcesz nowy dekoder i zapłacić za niego albo oddać na gwarancje zepsuty tylko cyfra+ nie zabezpiecza dekoderów i możesz używać takich z allegro jak komuś się umowa skończyła np. i przełożyc karte

Podpisać nową umowę.

Inny operator ci na dekoderze od CP nie zadziała nie tylko ze względu na parowanie dekoderów, ale również różnice w systemach kodowania.

A jeżeli chciałbym, po skończeniu umowy, oglądać za pomocą dekodera CP kanały FTA ?

W dekoderze musi zostać karta, z którą jest sparowany.

W szczególnych przypadkach Polsat jest w stanie wyprodukować (albo zamówić, nie wiem jak z tym jest) drugą kartę sparowaną z tym samym dekoderem. Robią tak na przykład, kiedy zmieniają system kodowania i następuje wymiana kart na nowe. Ale nie myśl, że zrobią tak na twoje życzenie.

Fta musisz ogladać za darmo kiedys o tym było i polsat sie podporzadkowal

tylko, że po skończeniu umowy, zwracam im kartę, a bez niej dekoder nie działa ;/

jakos ludzie sprzedaja na allegro dekodery z karta i ich nie oddaja przeciez placi sie za aktywacje i to wlasnie ta karta jest

To ciekawe, bo np. n nadaje TVP Kultura w dodatkowo płatnym pakiecie.

no bo telewizja polska nie ma chyba nadawania satelitarnego tylko naziemne ,polsat np konwertuje obraz naziemny tvp i trasmituje go przez swoje satelity

Gdzie ty widziałeś TVP Kultura w TV naziemnej?

TVP nadaje wszystkie swoje programy (oprócz Biełsatu) na satelicie Astra, jednak odkodowane są tylko: TVP Kultura, TVP Historia, TV Polonia i prawie wszystkie audycje na TVP Info (+Biełsat na satelicie Sirius). Przez okres ok. miesiąca na jesieni odkodowana była cała paczka (nadawanie w wiązce kierunkowej na Polskę), jednak w TVP zmieniły się władze i została ona zakodowana. W sprzedaży miały pojawić się karty do rozkodowywania programów, ale w TVP władze znów się zmieniły i kart jak nie było, tak nie ma. Teraz od jakiegoś czasu w TVP jest kolejny prezes (podobno już na stałe), zobaczymy jakie decyzje on podejmie.

Kanały TV Polonia i TVP Kultura nadawane są również FTA na Hot Birdzie, przez Cyfrę+.

Tak było do marca 2009. Wtedy zakończył się odwieczny konflikt Polsat vs. TVP i obie spółki podpisały porozumienie. Od tej pory Polsat odbiera kanały TVP z Astry i wysyła je z powrotem w kosmos, na swój transponder. Ponadto dołączył wtedy do oferty kanały TVP Info i TVP Sport. Natomiast pod koniec listopada Cyfra+ dodała do swojego przekazu TVP1 kodowanie Polsatu, Cyfra w zamian dostała od Polsatu przekaz TVP Sport. Tak więc obecnie w Polsacie programy TVP są pobierane z satelity Astra, za wyjątkiem TVP1, które nie jest nadawane przez Polsat, a przez Cyfrę+, która ma dosył prosto ze studia TVP.

Hmm, dzisiaj mi kumpel ciekawą rzecz powiedział, mianowicie że jego tata ma 2 karty (w cyfrze chyba) bo powiedział, że jedną pies pogryzł i dali mu drugą :smiley: czy w takiej sytuacji ta pierwsza jest blokowana ? Tak z czystej ciekawości pytam, żeby nie było :stuck_out_tongue:

Raczej nie, bo niby jak mieliby ją zablokować? Przecież musieliby przeprogramować dekoder.

Dzisiaj z Nim jeszcze gadałem, powiedział że ta pierwsza jakiś czas działała potem została zablokowana :o , i mnie się wydaje to sensowne inaczej każdy by mógł tak zrobić :stuck_out_tongue: