Cyfrowy Polsat połaczenie Lan -> Router - problem

Witam

 

Posiadam zestaw internetu moblinego od CP.

 

Router D-Link DWR-116 a do niego huawei E3372 usb stick.

 

Sam pendrive działa. Tzn bezpośrednio pod PC jak podpinam do usb internet jest. Przez Wi-Fi router też dobrze wysyła internet bo na laptopie łapie.

Ale gdy chcę od rutera podłaczyć przez kabel ethernet podłaczyć do karty sieciowej jest problem ponieważ PC w ogóle nie widzi routera. Nie da się wejść także do jego konfiguracji poprzez Ip 192.168.0.1.

 

 Poprzez CMD sprawdzałem i piszę że karta sieciowa odpowiada. Wymieniłem też sam kabel na inny i jest to samo.

 

Jakieś pomysły ?

Sprawdź czy masz ustawione automatyczne przypisywanie adresu IP (DHCP).

Tak jest na automat.

 

Jedynie zastanawiam się w ustawieniach karty sieciowej czy połączenie powinno się stworzyć automatem czy ja mam je stworzyć ? Jeżeli ja to jakie ?

cmd.exe->ipconfig /all i wklej wynik.

Microsoft Windows [Wersja 6.1.7601]

cmd.exe->ipconfig /rewnew 

Sprawdź czy po tej komendzie internet zadziała.

Karta Ethernet Lan 1:

   Stan nośnika . . . . . . . . . . .: Nośnik odłączony

Czyli kabel nie widzi połączenia.

Sprawdź na routerze czy jest włączone udostępnianie internetu na złączu ethernet.

Co do komendy pisze że nie można przeprowadzić żadnej operacji na karcie lan1 ponieważ nośnik/kabel na tej karcie jest odłączony. A co do rutera to on nie ma żadnych klawiszy poza soft resetem który nic nie daje. Natomiast dioda podłaczenia kabla się nie świeci w żadnym z 4 slotów.

Podłącz inne urządzenie do routera przez kabel ethernet i sprawdź czy wtedy będzie się dioda świecić.

Na innym urządzeniu wszystko działa sprawnie. Dioda się świeci, internet jest.

Wpisz

mmc devmgmt.msc

Wyślij screen/zdjęcie z gałęzi “Karty sieciowej”

Z menadżera rozumiem:

post-281900-0-17236100-1438804015_thumb.

Daj screen z inne urządzenia. Prawdopodobnie nie masz sterowników do karty sieciowej. PC stacjonarny czy laptop.

Jeśli Stacjonarny podaj wynik z polecenia

cmd.exe- wmic baseboard get product,Manufacturer,version,serialnumber

Sprawdź czy w BIOS jest włączony ethernet.

Niestety mam klawiature usb-only i nie mogę się dostać do biosu bez PS2 wejścia

Problemem jest to, że karta sieciowa nie jest wykrywalna przez system. Czyli można wywnioskować, że jest wyłączona w biosie albo jest uszkodzona.

Udało mi się podłączyć wpół zepsutą starą klawiaturę i sprawdziłem bios. Wszystko jest wporządku.

 

Dziwne skoro karta jest uszkodzona to jakim cudem w cmd ping jest prawidłowy. Btw czy w razie nie działania karty internet podłaczony przez usb mógł by działać ?