Cyfrowy Polsat vs UPC

Mam zamiar wziąć internet w UPC, niecałe 50 zł miesięcznie za 60 Mb/s. Chciałbym do tego dobrać telewizje z sensownymi kanałami, ale z tego co widzę na stronie UPC, muszę dopłacać aż 50 zł. Wybór jest pomiędzy pakietem “Start 60”, gdzie dostaję tylko podstawowe pakiety jak to przy zakupie dekodera do telewizji naziemnej, a między jakimś pakietem “Standard”, gdzie płaci się 100 zł, ale ma się 102 kanały i jakieś dodatkowe kompletnie zbędne mi bajery. Zupełnie odpowiada mi oferta Cyfrowego Polsatu za 20 zł “Rodzinny HD”, bo kobita będzie mieć swój upragniony kanał z rodziny “National Geographic” i zastanawiam się, czy nie wziąć internetu z UPC, a TV z Cyfrowego Polsatu. Z drugiej strony mój brat jakiś czas temu zawarł umowę, gdzie też ma 102 (lub 120?) kanały w UPC, internet 60 Mb/s i płaci 73 lub 74 zł, bo podobno oni dobierają ofertę indywidualnie do klienta.

A więc: jak to jest z tym UPC i Cyfrowym Polsatem? i czy nie ma jakichś dziwnych ukrytych opłat lub nieco schowanych? Czy da się podłączyć pendrive do dekodera któregoś dostawcy?

Wraz z końcem ubiegłego roku postanowiłem zrezygnować z usług UPC chcąc pozostawić sobie tylko internet 120mb.  Co ważne, za pakiet internet 120mb/s , tv (okolo 150 kanałów} oraz telefon 240 min.  płaciłem 149pln. Kiedy udałem się do salonu z wypowiedzeniem i na pytanie konsultanta czy rzeczywiście rezygnuję z wszystkiego powiedziałem że tak. Zrobiłem tak ponieważ za 120mb/s zamówiony w salonie musiałbym zapłacić 89pln a ten sam pakiet ze strony internetowej upc kosztował 59pln z tym że musiałem odczekać miesiąc karencji i pozostawać bez żadnych ich usług. Po miesiącu ponownie miałem już internet a po trzech zadzwoniono do mnie z ofertą podłączenia mi telewizji w najwyższym pakiecie oraz telefonu za dopłatą 30pln. na co przystałem. Więc teraz mam internet j/w, pakiet tv jakiś max oraz telefon 60 min. Za wszystko płacę nie 149pln lecz 89pln. To tyle, pozdrawiam i powodzenia.

Wszystko zależy, czy chcesz mieć praktycznie bezawaryjny internet - jak internet jest dla Ciebie ważny, idź lepiej w stronę UPC. 

CP nie oferuje niczego co można nazwać internetem.

 

Co do tv, wszystko zależy od tego czy jesteś w stanie umieścić talerz w miejscu w którym będzie widział satelitę bez żadnych przeszkód - w innym wypadku albo sygnał będzie się rwał przy lekkim deszczyku, albo nie odbierzesz hd, albo nic nie odbierzesz. W wypadku mocniejszego śniegu, czy deszczu o oglądaniu telewizji możesz zapomnieć. Co do pendriva’a, nie licz na to, oni mają swoje dyski - za kupę kasy, a nagrania są kodowane, więc nic na komputer nie zrzucisz.

 

Co do UPC, mają drogo, ostatnio zdrożało, doją od ludzi ile wlezie, jednak są w stanie zaoferować swoje usługi w przystępnej cenie - o ile jesteś cwany, co do pendriv’a nie wiem, ale nie zdziwiłbym się gdyby było j/w ;)

Dodam, że UPC w wielu krajach to mimo wszystko jeden z lepszych wyborów internetu domowego. Czasem cyrk z umowami, podwyżanie cen itd., ale wyjątkowo mało awaryjny internet, jak opanuje się ich przeróżne modemy.

~Luki_2 - około 600 stron do przeczytania. Dowiesz się wszystkiego o promocjach w UPC, co i za ile można mieć i jak to załatwić: http://forum.mediaswiat.pl/viewtopic.php?t=8456&postdays=0&postorder=asc&start=8940