Cyfry zamiast liter Fn+F11 nie pomaga!

Witam

Widziałam już ten problem w kilku miejscach wszędzie radzą Fn+F11, ale u mnie to wcale nie pomaga.

owszem uzywam laptopa i mam pełną klawiatur czyli klawiature numeryczna z prawej strony.

Owszem Num Lock wylacze i jest ok ale to mi utrudnia pisanie z uzyciem cyfr.

BŁAGAM jak ktoś wie jak sie tego pozbyc niech ratuje, bo to naprawde denerwujace.

jaki producent laptopa? (jestem posiadaczem toshiby i u mnie to jest fn + F11

Czekaj bo czegoś nie rozumiem - skoro num lock pomaga a fn + f11 nie…

Powiedz czy chodzi Ci o klawiaturę nymeryczną czy zwykłą? Tą z q,a,z,w,s,x itd.?

Podaj producenta laptopa.

Jak już koledzy wspomnieli, kombinacja klawiszy Fn+F11 / Num Lock powinna pomóc.

Z kolei zastanawia mnie fakt, czemu używasz klawiszy funkcyjnych skoro masz klawiaturę numeryczną? ;]

Producent HP

chodzi o klawiature zwykla z literkami , przy wlaczonym num lock’u wyskakuja cyfry w prawej czesci liter.

i nie uzywamm klawiszy funkcyjnych, widocznie przyppadkiem cos wlaczylam.

wczesniej bylo ok. nawet niewiem kiedy to sie stalo dokladnie.

U mnie w laptopie (ASUS) jest możliwość włączenia / wyłączenia klawiatury numerycznej za pomocą kombinacji klawiszy Fn+Insert.

Popatrz dokładnie na układ klawiszy i sprawdź gdzie masz opis Ins bądź napis NumLk.

Spróbuj także użyć klawiszy Ctrl+Shift i sprawdź np. w notatniku co się pokaże, jeśli zamienią się litery z z y to powtórz wspomnianą kombinację i mimo to sprawdź klawisze numeryczne.

Niestety nic nie pomaga

sprawdzilam juz kazda kombinacje z tym klawiszem Fn

nie wiem co mam robić…:frowning:

Miałem ten sam problem Asus Z92J Notebook :expressionless: dzięki _tommy_ w Asusie rozwiązało ten problem lewy fn plus po lewej stronie na klawiaturze przyciski ze strzałkami w górę i w dół