Cygwin i Matlab - brak GUI

Witam, mam problem z uruchomieniem Matlaba po SSH w Cygwin. O ile tryb tekstowy się uruchamia, tak tryb graficzny niestety nie.

Wyskakuje taka oto informacja:

 

n4unhg.png

 

Wszystkie pakiety potrzebne do działania zostały wybrane i zainstalowane podczas instalacji Cygwina tj;

 

xorg-server

xinit

xorg-docs

x-start-menu-icons

xterm

openssh

inetutils

 

Podczas logowania się ustawiam atrybut ssh -X aby włączyć tryb graficzny jednak nie działa.

Potrzebuje pomocy, aby móc w Matlabie po SSH skończyć pracę magisterską,ale jestem w kropce. Co z tym fantem zrobić?

 

Dodam że, gdy loguję się przez Xwin Server tj. w oknie Cygwina wpiszę startxwin i w oknie xwin wpiszę login i hasło, Matlab się uruchamia, jednak praca w nim jest niemożliwa ze względu na to że strasznie się zacina.

 

Proszę o pomoc, sugestie i pytania :slight_smile:

Gdy zalogujesz się na zdalną maszynę po ssh i wywołasz komendę

echo $DISPLAY

co się pojawia? :slight_smile:

Zupełnie nic, kursor przeskakuje do nowej linijki :slight_smile:

Moim zdaniem potrzeba min cygwin gnome,nie ma wszystkich wymaganych pakietów graficznych i nie uruchamia trybu graficznego,no display specified - nie może określić ekranu,brak sterownika grafiki,no window system found-nie znaleziono systemu okien,widocznie sam xwindows to za mało

http://unix.stackexchange.com/questions/12755/how-to-forward-x-over-ssh-from-ubuntu-machine

potrzebny jest forwarding interfejsu graficznego po stronie klienta i serwera,nie ma udostępnionych możliwości obługi grafiki

Czy masz zainstalowany xauth ?,bo bez tego jest pista zmienna $DISPLAY

Przed chwilą zainstalowałem xauth podczas wyboru pakietów w czasie instalacji Cygwin. Uruchomiłem komendę echo $DISPLAY jednak nie zwróciło to żadnej informacji. Sprawdzałem w etc/ssh/sshd_config czy istnieje tam linijka 

X11Forwarding yes
X11DisplayOffset 10

I znajduje się. 

 

A jeśli chodzi o sam serwer to mam do niego dostęp poprzez Midnight Commander, mam swoje katalogi i jestem w stanie poruszać się po obrębie /etc /bin /mnt itp.