Cykle baterii

Czy jest jakaś aplikacja, która wyświetli ile bateria ma cykli ładowania? Chodzi o model Xiaomi Redmi Note 4 z oryginalną baterią, ale z custom romem wraz z rootem.

Aplikacje tego typu to albo syf, reklamy, albo podają dane z kosmosu… Nie ma czegoś takiego…

Bardzo dobra (moim zdaniem) jest AccuBattery. Wadą jest natomiast, że warto ją zainstalować w miarę szybko od zakupu telefonu zlicza cykle, mniejsze cykle (czyli ładowanie poniżej 85%), sprawdza „zdrowie baterii” (na podstawie kilku ładowań i ładowania np. od poniżej 10%) itd.

takie coś to się nie sprawdzi. W okresie 6 lat to taki system 80 razy się wysypie przecież.Pod MIUI były kody, niektóre customy wyświetlają to poprostu w info o baterii, ten akurat nie.Zawsze ładuje od 10 do 100% na wolnym ładowaniu lub szybki 5V/2A

Też tak uważam. Ja ładuję - albo przez USB w komputerze, albo indukcyjnie…

No to pewnie zostaje magistrat z „statystyki” i może z hipnozy (zawodzącą pamięć pomimo spożywania przez 6 lat bilomagu).

Telefon jest oczywiście do używania i są różne podejścia. Jako że mam najczęściej dostęp do ładowarki/powerbanku raczej łąduję do 80-85%.

Ja ładuję od ok 20% lub mniej do 100%. Czasem telefon (ale inny redmi note 8t lub nowy poco x5 pro) w samodzie, ale niższym prądem typu 0.5A lub jest zasilany zasilaczem bez ładowania. Poco x5 pro ma jeszcze akceptowalny czas pracy na akumulatorze.

Czasem mam uczucie, że mity i zabobony są powielane razem z przekazywaniem materiału genetycznego.

Bateria 10 lat temu a bateria dziś do dwie różne technologie, ładowanie 0,5A nie zmieni czasu żywotności baterii.
Szybkość… Dziś baterie są dostosowane konstrukcją do szybkiego ładowania, a kontroler sam pod koniec ładowania spowolni proces (obserwuję to na swoim fonie od 4 lat).

Jedynymi elementami które wydłużą żywotność to jest % naładowania, tak producenci określają jasno. Przykładowo ładowanie do 80% = 1000 cykli życia, 100% = 500 cykli życia.

Drugim elementem jest temperatura + czas. Jedno z drugim powiązane. Wprawdzie bateria ma czujnik i jej bms odetnie ładowanie gdy temperatura skoczy i będzie to krótki czas, ale tu rozchodzi się też o rozładowanie.
Namiętny gracz potrafi doprowadzić, że fon wręcz parzy i trwa to długie okresy a to dla tego typu baterii = szybka śmierć (nieodwracalne zmiany chemiczne w ogniwie).