Cykle biochemiczne

Nie ukrywam, że przydałoby mi się jakieś narzędzie do rysowania cykli biochemicznych. Domyślam się, że nic takiego typowo pod to zrobionego nie ma, ale może ktoś spotkał jakiś program, który mógłby się do tego nadać? Coś w stylu jakichs map myśli, czy coś takiego. Oczywiście rysuję sobie je na papierze, ale w różnych miejscach mi to przybywa i potem pojawiają się problemy z przerysowywaniem, poza tym na papierze często po prostu brakuje przestrzeni, czy są średnio przejrzyste, bo łączą się jakieś pozornie daleko od siebie będące elementy. Komputer ma to do siebie, że łatwiej w ten sposób coś poprzesuwać, czy naprawić.

Wymagania? potrzebuję móc zrobić np. coś takiego

400px-RNR_reaction.png

tylko z samymi nazwami, bez wzorów strukturalnych.

Wiem, że mogę to zawsze w programie graficznym jakimś zrobić, ale nie o to mi chodzi. ;] To ma być bardziej przejrzyste niż papierowe, więc może się znajdzie coś ciekawszego.

http://tinyurl.com/72gn8db

http://www.acdlabs.com/resources/freeware/chemsketch/

http://www.sciencegeek.net/Chemistry/ch … ware.shtml

Coś znajdziesz chyba ( :stuck_out_tongue: ) (Chemical drawing programs)

Nie niestety. Praktycznie wszystkie programy związane z chemią służą do rysowania wzoró strukturalnych, i innych modeli 3d cząstków. Ale umożliwiają stworzenie pojedynczych związków, czy reakcji. A ja potrzebuję jakby zebrać masę reakcji połączonych ze sobą w jednym miejscu. Coś w stylu sieci.

http://3.bp.blogspot.com/-gYcmlmphr94/T … mpleto.jpg

o coś takiego, ale po swojemu z tym co mi potrzebne akurat… dobra, widzę marna szansa :stuck_out_tongue:

http://cbio.mskcc.org/tools/pathways.html ?