Cykliczne artefakty w rozdzielczości 1080p w Chromie

Szukałem rozwiązania w sieci, ale najczęściej pojawiają się propozycje kończącej się karty graficznej.
Ale w tym przypadku sytuacja wygląda inaczej, bo nie występuje losowo tylko za każdym razem gdy przechodzę z małego ekranu na duży.

Tylko w rozdzielczości 1080p.
(720 czy 1440 bez problemu)

Karta RX 580 na domyślnych taktowaniach, video włączane bez upiększeń, sterowniki aktualne.
Mogę wyłączyć akceleracje sprzętową - wtedy problem znika, ale wiadomo nie odtworzę płynnie filmiku.

Dołączam zdjęcie ekranu, filmik 1080 i spauzowany, przechodzę na fullscreen i widać to.

Jakieś propozycje?

Tylko na YT to masz?
Wygląda to tak, jakby GPU padało.

OOCT + 15 minut testu, ewentualnie pobierz z Epica dowolną grę i odpal w wysokich ustawieniach, wygląda to na kartę (kupiłeś promocyjna na Allegro, co?).

Tylko na YouTube i tylko w 1080p.
i TYLKO w momencie przejścia z małego ekranu na duży.

Gram sobie w zimę, zerkam se na temperatury w MSI Afterburner, wiem dokładnie na jakich zegarach wywala się karta, kiedy jest stabilnie też wiem. Nie będę znęcał się programem OOCT w stabilnym zestawie. To wygląda na GPU ale to jakaś akcja Sterowniki ->Chrome.

Przeglądarka Microsoftu natomiast działa poprawnie.
Zagwozdka :innocent:

Sam już podałeś sobie rozwiązanie “sprzętowa akceleracja”
Niestety nie zawsze ona działa we wszystkich konfiguracjach. Ja swojego RX560X nie zmusiłem by dobrze współpracował na sterownikach AMD z przeglądarką Edge. Udało mi się to dopiero z zintegrowaną Vega 8, która działa znakomicie a na RX560X obraz u mnie frezuje i rwie się (gubi klatki) choć przecież RX to wydajniejsza karta od V8. Poszukując rozwiązania znalazłem przede wszystkim info, że winne są sterowniki od AMD, które nie do końca są zgodne z rozwiązaniami zaimplementowanymi w samej przeglądarce internetowej i mogą pojawiać się problemy przy włączonej akceleracji sprzętowej.