Cykliczne rozłączanie internetu na kilka sekund

Witam,

od czasu formatu laptopa borykam się z problemem rozłączającego się internetu. Sprawa wygląda tak, że średnio co około pół godziny rozłącza internet na kilka sekund, chociaż nawet nie wiem czy można to nazwać rozłączaniem, gdyż ikonka internetu pokazuje, że jest niby wszystko w porządku. Jest to dosyć uciążliwe, gdyż podczas oglądania stream zaczyna się ładować i po kilku sekundach normalnie wraca, a podczas grania online rozłącza mnie z serwerami i wyrzuca z gry.
Obstawiam, że to może być jakiś problem z laptopem, gdyż na PC wszystko dobrze działa, a oba urządzenia podłączone są przez kabel. Jak wspominałem wyżej, problem pojawił się od czasu formatu. Próbowałem reinstallować sterowniki do karty sieciowej, opcje oszczędzania energii mam wyłączone (w ustawieniach karty sieciowej), wszystko działa na trybie wysokiej wydajności, zmieniałem DNS-y, zmieniałem kabel i nic nie pomogło. Sterowniki karty sieciowej jakie posiadam to Killer E2200 Gigabit Ethernet Controller, natomiast model laptopa to MSI GE70 2PE Apache Pro.
Ostatnio również zauważyłem, że potrafi wywalić cały sterownik i muszę go reinstallować.

Z góry dziękuję za pomoc.

Konfiguracja laptopa:
Procesor: Intel Core i5-4210H
Płyta główna: MS-1759
Windows 10 Home