Cyklicznie rozłączanie internetu

Witam. Mój problem polega na tym, że moja karta sieciowa cyklicznie zrywa połączenie z internetem. Wygląda to tak:

  1. Opcje karty sieciowej informują, że system podłączony jest do “Sieć 2”

  2. Połączenie “Sieć 2” zostaje rozłączone(jakbym po prostu wyjął kabel od zasilania)

  3. System automatycznie wyszukuje nowe połączenie o nazwie “Sieć 3”, które po prostu nie działą (brak dostępu do internetu)

  4. Sieć 3 zostaje rozłączona i ponownie włącza się sieć 2, która działa poprawnie jakiś czas.

 

Internet podpięty jest przed modem za pomocą kabla ethernet.

 

Na dłuższą metę takie przerwy w dostawie internetu są irytujące.

 

Doradźcie proszę co to może być. Kombinowałem już z opcjami karty sieciowej. Sprawdzałem wszystkie kable. Wszystko wygląda poprawnie. Z góry dziękuję za odpowiedź.

Zaktualizuj sterowniki do karty sieciowej. Ewentualnie jeśli to nie pomaga, zainstaluj starsze wersje sterowników

Próbowałem tego. Niestety nie działa :frowning:

A sprawdzałeś na innym kablu LAN?

 

Resetowałeś modem?

 

Sieć - kliknij na ,domek… i opcja scal lub usuń … i usuń wszystkie nieaktywne wpisy nie w użyciu - zostaw tylko bieżące połączenie i restart kompa i sprawdź.

 

Jak dalej problem, odłącz kabel lan na wyłączonym kompie - wchodzisz jw - usuń wszystkie połączenia -zamknij system,podłącz lan i komp wykryje nową sieć i ustaw wszystko ponownie,restart i sprawdź.