Cyrylica (rosyjski soft)

(Mariefurie) #1

Witam,

mam maly problemik z uruchomieniem pewnego rosyjskiego programu. Sprawa wygada tak, ze po zainstalowaniu go pojawia sie interfejs, gdzie zamais rosyjskich liter - same znaki zapytania. Rosyjską czcionkę mam zainstalowaną, mam nawet dwujęzyczną klawiature, zadne kombinacje w stylu dodawania/usuwania w czcionkach i ustawieniach regionalnych nic nie dają.

Pytanie, cco trzeba zrobić by interfejs był PO ROSYJSKU a nie w znakach zapytania!??? :o

pozdrawiam i dzieki za odpowiedzi wszelkie

(Musg) #2

podaj link do strony

(Stachan) #3

:roll: wg mnie nie tutaj tkwi problem, gdyż wykonane przez koleżankę czynności pozwalają poprawnie wyświetlać strony www natomiast w przypadku aplikacji z interfejsem po rosyjsku może zachodzić obawa, że odwołanie programu jest inne albo program ten korzysta z własnych czcionek. Ja stawiam na winę polskiej wersji windowsa.

Zerknij też tutaj: http://www.mozillapl.org/forum/about-6662.html

(Mariefurie) #4

może i masz rację :stuck_out_tongue:

ale problem nie rozwiązany niestety.

link do strony z programem http://soltelbook.narod.ru/main.html

ten program, to ksiązka telefoniczna, pewnego miasta na bialorusi, poszukuje danych jednej osoby, napewno tam sa ale nie jestem w stanie tego odczytac :frowning:

moze ktos jeszcze ma jakies pomysly

(Musg) #5

ale wiesz o tym ,ze dane po 1997 roku juz nie byly tam dopisywane?

(Mariefurie) #6

to akurat nie istotne, gdyz potrzebuję danych sprzed 1990 roku, ktore sa aktualne, to wiem na pewno.

(Musg) #7

sciagnalem >otworzylem>i jest ok u mnie >sa wpisy rosyjskie i nie pytajnikow

Moze zrob tak .Zapisz ten plik jako> na pulpicie>i jaz zostanie juz zapisany to wtedy rozpakuj klikajc dwa razy na spakowaną ikonke.U mnie dziala

(Mariefurie) #8

kurka wodna, to mnie zaraz trafi! spróbuję ale nie wiem czy to cos da.

moze tymczasem poszukasz mi jednej osoby, adres i telefon Давидович А П

oraz czy jest tam w bazie szkola nr 7???? baaaaaaaaatrdzo cie proszę, taka ważna sprawa! !!

Update:

YEEEEEEEEEESSSSSSSSSSSSSSSS! !!

(Farall) #9

A wyeksportowałaś klucz rejestru zanim pozmieniałaś? Czy za niedługo zobaczymy topic "Jak zrobić żeby mi polskie litery wyswietlało poprawnie?" :wink:

(Mariefurie) #10

spoko, rejestr mam nabieżąco backup -owany, spokojna glowa! :smiley:

ps. a łacińskie litery sa bez zmian, wiec nie ma obawy, wszystko dziala ok

pzdr :slight_smile: