Cytaty

Przykładowe zdanie:

Zdanie do zacytowania :hahaha:

3 rodzaje cytatu (zacytuj zaznaczone)

Skąd sie biorą różnice i od czego to zależy?

“hahaha” to nazwa emotki, którą przedstawiasz w ostatnim cytacie. Gdy uzyjesz cytowania pełnego, w którym była emota, to w cytacie pokaże się emotka. Zinterpretuje się jej kod.

Gdy natomiast używasz cytowania selektywnego, zaznaczasz wybrany obszar, oczywistym jest, że kod emotikony nie skopiuje się, tylko jej “description”, nazwa.

Możesz mi wyjaśnić co to znaczy?

Ja po zaznaczeniu tekstu razem z emotką i kliknięciu na “zacytuj zaznaczone” zawsze otrzymuje cytat bez emotki

chyba chodzi o to że nie zaznaczasz textu który chcesz zacytować tylko cytujesz całą wypowiedź. Przy kazdej odp masz " cytuj" . 8)

Bo używasz cytowania selektywnego -

cytselekty3sw.jpg

Cytowanie pełne to jest:

cytpelne5hd.jpg

Cytowania pełnego używa się, gdy używamy pełnej funkcji “odpowiedz” zamiast szybkiej odpowiedzi.

Ok działa.

Pozostał jeszcze jeden problem:

U mnie nie pojawia się zupełnie nic… dlaczego?

moze zależy od tego jaką masz przeglądarkę. U mnie np na Firefoxie czasem występują zonki jak chce pogrubić text. Nie udaje się . 8)

Nic Ci się nie pojawia jak zaznaczysz tekst a potem użyjesz opcji Zacytuj zaznaczone?

Chodzi o emotkę…

Tekst oczywiście się pojawia, ale miejsce gdzie była emotka jest puste

No i to jest normalne. Nic nie poradzisz. Nie skopiujesz, że tak powiem “funkcją tekstową” emotki.

A skąd się biorą takie cytaty?

Bo zamiast hahaha jest emota :hahaha:

Piszesz ją : hahaha: tylko bez spacji. :smiley:

To wiem… ja pytam o taki cytat jak ten, gdzie zamiast emotki jest “suszę zęby”

:arrow: http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic … 334#164334

Emota :hahaha: nazywa się hahaha

Emota :smiley: nazywa się suszę zęby

Dlatego. :smiley:

Dobra, spróbuję inaczej

Są dwie możliwości jeśli chodzi o cytowanie:

icon_quote.gif

icon_quick_quote.gif

3 możliwości nie widzę - nie wiem jak to się dzieje, że w miejsce emotki, u niektórych, pojawia się przykładowo hahaha

Czy to takie ważne? :smiley:

To chyba też od przeglądarki zależy. Muszę zobaczyć, jak to jest pod IE. Jak zaznaczę emotę cytowaniem selektywnym powinien być tekst hahaha.

Ale to chyba nie aż tak ważne ;]

To nie jest ważne, ale dla mnie ciekawe :slight_smile:

Jest emotka Strumienianin… jest! Żywa… żywa! :lol:

Nie dziwię się Twojemu pytaniu… bo wiem, jak to osiągnąć - natomiast zupełnie nie wiem, dlaczego się tak dzieje, że mam do czynienia z aktywną emotką, a w innych przypadkach nie! :frowning:

Swego czasu - jeden user zadał mi nawet na PW pytanie - jak ja to robię, że właśnie takie emotki mi się ukazują.

Zaznaczam, że pod Operą to nie działa.

Dobre Programy obsługuję tylko pod IE.

Jeżeli posługuję się pełną wersją “cytuj” (czyli odpowiedź z zaznaczonym cytatem) - i następnie wycinam niepotrzebne fragmenty - to emotki bawią się swoim dotychczasowym kształtem! Nigdy nie korzystam z “szybkiej odpowiedzi”.

Natomiast jeżeli świadomie kopiuję określony fragment funkcją zaznacz/kopiuj/wklej - nawet zaznaczając kursorem emotkę - to emotka finalnie się nie bawi w ogóle. Czasami tak robię - jak chodzi mi jedynie o krótki cytat, a wycinania z oryginału byłoby na maksa…

Natomiast pod Operą - emotki się w ogóle nie wyświetlają…

No i również nie wiem - skąd u userów to “suszę zęby” i : hahaha : (bez spacji). Wszystko by wskazywało na FF… chyba, że jakieś nakładki w stylu Maxton czy cuś…

Zresztą najlepiej by było, żeby wypowiedział się ktoś od myku pt. “suszę zęby”… czyli, jak on to robi… i mamy problem rozwiązany! :lol:

To akurat (już wiem z poprzednich postów) bierze się z pełnego cytowania.

Ciekawe dla mnie jest skąd się bierze hahaha bez dwukropków (albo LOL, suszę zęby etc.)

z pełnego cytowania to biorą się emotki live :-k

: hahaha : czy inne tektem pisane emotki biorą się jak zaznaczam coś i daję cytuj :slight_smile: ale pod Operą to nie działa :-s