Cytowanie na stronie www

Czy jeżeli chcę umieścić na mojej stronie fragment recenzji gry z innej strony to muszę mieć zgodę amina strony czy wystarczy, że pod tekstem napiszę skąd pochodzi ten tekst ?? ??

\\\

jeszcze jedno pytanie jeżeli na mojej stronie umieszczam link do innej strony to musze mieć pozwolenie ??

Raczej potrzeban zgoda. Jednak jak nie bedziesz na tym zarabiła to przymknął oko.

sory ale nie zabardzo ci ufam z tego powodu http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=98193 ( to nie złośliwość)

admin tamtej strony powinien ci tylko podziękować to jest darmowa reklama więc nie musisz się pytać :wink:

Jak podajesz źródło to jest ok.

dzięki za odpowiedź

z tym cytowanie to jest tak, że jeśli rzeczywiście cytujesz to wszystko jest OK, bo wykorzystujesz fragment, przypublikacji całości to jeśli autor dopatrzy się na twojej stronie czekoś co mogłoby przeczyć zasadzie non-profit, to może się doczepić, chyba że tekst pochodzić będzie z ogólnodostępnego wydawnictwa (prasa, media elektron.)

ale to prosta sprawa, jak podasz autora/źródło to będzie ok

w jakims dziale o stronie możesz dodać tekst że materiały zamieszczane na na zasadać określonych w ustawie o prawie autorskim (art. 25 - na jego podstawie działa przecież tygodnik angora publikując teksty z innych gazet).