Czarna linia na ekranie podczas grania w Dragon Ball Z Kakarot na PC

Podczas grania w Dragon Ball Z Kakarot w niektórych miejscach występuje czarna linia na ekranie . Sprawdzałem na dwóch monitorach i na każdym z nich ta czarna linia występuje . Sprawdziłem też czy ta linia występuje w innych grach i nie występuje tylko w Dragon Ball Z Kakarot . Próbowałem różnych ustawień w grze ale zawsze ta linia występuje niezależnie od ustawień. Da się jakoś temu zaradzić ?

Filmik przedstawiający problem :

Mój sprzęt :
msi gtx 970 4gb
i7 4770
16gb ram
dysk ssd

Zaznacz na screenie, może ślepy jestem…
Masz integrę, to podłącz na chwilę na niej grę, jak będzie, to gra, jak nie, to karta raczej.

https://www115.zippyshare.com/v/yNNHeOlf/file.html nie mam integry. Na filmiku dobrze to widać jak się postacią zatrzymuje nad wodnymi terenami i patrzę w dół .

Z tego co widzę, to chodzi o przyciemnienie wyświetlanego obrazu tak mniej więcej od połowy w dół. Może to jest rezultat zastosowania perspektywy w danym tytule.
Myślę, że to już jest kwestia gry aby nie wyświetlać monotonnego ciemnego tła. Dla mnie gra wygląda normalnie… Albo inaczej - wiele różnych gier stosuje ten sam efekt.
Dla pewności przeinstaluj stery karty graficznej i w ostateczności grę.

EDYTA:
Zwróć uwagę, że ten “problem” występuje gdy lecisz nad ogromnymi przestrzeniami wodnymi. Podczas rozgrywki na pustyni, albo po włączeniu mapy nie zauważam tego ‘problemu’. A woda widziana z dużej wysokości pod dużym kątem będzie ciemna, a pod małym jasniejsza - kwestia ilości odbitego światła i zasotsowania tego w grze.

IMHO - wszystko jest w porzadku.

Grę już przeinstalowałem i dalej ta linia występuje albo jest w połowie jasny i ciemny ekran . Tak problem występuje tylko na przestrzeniach wodnych i ciemniejszych miejscach . Nad miastami jak się leci , roślinnym i pustynnym terenem tego nie ma . Możliwe że do tej pory tego nie zauważałem . Sterowniki mam najnowsze do karty graficznej . Odpaliłem Red Dead Redemption 2 i Searious Sama HD i tam ten problem nie występuje więc to raczej nie wina karty graficznej. Sprawdzałem też inne wejście w TV zamiast do DVI podpiąłem do STB oraz na monitorze podpiętym do karty złączem vga . Zawsze ten problem występuje . Także myślę że nie da się nic z tym zrobić . Jedynie podpiąć inną kartę graficzną dla pewności że to nie przez kartę ale nie posiadam innej karty,

Jak ktoś ma tą grę i może sprawdzić czy u niego też ten problem występuje to był bym wdzięczny .

Nie ma żadnego problemu to się nazywa “gradient” i tak ma być. To jest efekt graficzny gry a nie problem z grafiką.

W takim razie dziękuje za wyjaśnienie i pozdrawiam .

Masz, taka uwaga na przyszłość, wszystkie stare Intele mają. :wink:
10FPS na niej być pewnie ugrał. :wink:

Dzięki za informacje nie wiedziałem że mam .