Czarna lista dysków HDD 2.5, 3.5" WD pod SATA

Taki test daje rozeznanie w stanie talerza ale trwa wiele godzin, a na podstawie smart można szybciej wyciągnąć wstępne wnioski, albo monitorować stan na bierząco.

Ale w Viktorii widzisz SMART. Tylko co z tego, skoro cała masa dysków ma SMART idealny, a dysk złom.
Pobieżnie można też sobie zrobić szybki skan dysku, wtedy sprawdzi co któryś sektor i SMART.

tez mam „wrażenie” że dyski 2,5 padają częściej.
Może chodzi tu o środowisko pracy i temperaturę?
2,5 wsadza sie do laptopów i dysków zewnętrznych USB.
W laptopach może być im za gorąco a podłączanie i odłączanie od USB może im nie służyć.
Poza tym dyski przenośne sa bardziej narażone na przeciążenia. Podobnie w laptopach z tym że tu jeszcze dochodzi praca w nieodpowiedniej pozycji. HDD powinien raczej leżeć poziomo i nieruchomo podczas pracy. I takie środowisko mają właśnie stacjonarki a nie laptopy.

Tak naprawdę to nie pisałem tego posta do ciebie lecz do innych którzy mogą czytać ten wątek i moze im sie przydać.

To używaj niebieskiego przycisku, bo pewnie leniu klikałeś w ten z przezroczystym tłem z rogu posta - on generuje powiadomienie na awatarze np. Wasabiego na górze w headerze.

Poprawny jest tylko ten:

obraz

W przypadku szarego motywu jest zielonkawy:

https://forum.dobreprogramy.pl/my/preferences/interface

obraz

Nie rozumiem Twojej krytyki. Sam niedawno pytałem o dyski. Mógłbyś trochę wyluzować? Może dysków HDD już się nie używa a ja o tym nie wiem?

Jakiej krytyki? Taki tylko żart. Za bardzo przewrażliwieni jesteście.

Ma gość racje. Niestety ten skrypt forum jest tak ch**** że nawet nie wiedziałem ze odpowiadając go wołam. Z drugiej strony powiadomienia do wątku powinno sie dać wyłączyć.
Ale do rzeczy…

Ogólnie zgadzam sie też z przedmówca ze info o awaryjności dysków których już nie ma w sprzedaży jest mało warte. Niestety producenci wiedza co robią i dlatego częściej wypuszczają nowe serie.
Ja właśnie od chyba już 3 tygodnie próbuje kupić dyski twarde CMR i co kupie to musze oddawać bo przy ich sprawdzaniu okazują sie niezbyt dobre. Już większośc CMR została wyprzedana i 90% obecnie dostępnych to SMR :-/ które (ide o zakład) będzie bardziej awaryjne.
NIGDY nie widziałem parametru SMART 230 a nawet nie miałem o jego istnieniu pojęcia a tu już w 3 go miałem na poziomie czerwonym. Nie licząc oczywiście testu powierzchni a potem ewentualnie kopiowania i kolejnego sprawdzania SMART (czy czasem nie pojawiły sie jakieś kwiatki po jego sczyszczeniu).
Teraz czekają na odpakowanie 2 kolejne i zobaczym co będzie.

Także po zakupie trzeba po prostu sprawdzać dyski.

Na początku też mi się tak wydawało, ale po jakimś czasie stwierdziłem, że to bardzo fajny silnik forum. Zupełnie inny od klasycznego i ma swoje zalety. Wadą może być pewne zagubienie ludzi przyzwyczajonych do klasycznych for. Ale jak już się wie „co i jak”, to bardzo fajnie działa.
Powiadomienia do wątku oczywiście można wyłączyć, można też wybrać sobie ich „poziom”: