Czarna lista zasilaczy - Pewna niedoróbka!


(Sebix99) #1

Witam zapewne dużo ludzi słyszało o tym http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1199271.html

Uwaga jest tam spalony FEEL: http://obrazki.elektroda.pl/3630112500_1325942430.jpg

Tylko że powinna znajdować się tam jeszcze jedna rzecz hmmm jak? Wentylatora jego tam nie ma.


(kijek) #2

Wentylator prawdopodobnie jest tylko odkręcony. Spójrz na dwa przewody przy kondensatorze (czarny i biały). To najprawdopodobniej one idą do wentylatora, który jak widać jest poza kadrem.


(MaRa) #3

Kondensatory same tak nie robią.

Albo się za bardzo przegrzał (za duże obciążenie, zatarty wentylator), albo piorun trafił.


(Semtex) #4

Ta lista jest trochę dziwna :lol: Znajduje się na niej zasilacz Power Color , nie wiem czy chodzi o tę serię http://www.powercolor.com/pl/products_p ... eriesID=69 i http://www.powercolor.com/pl/products_p ... eriesID=68 , jeżeli tak to, IMO, jest to babol z ich strony, oba mają pozytywne recenzje na zagranicznych forach, nie są to może "demony" ale w swoich klasach dostają rekomendacje i jak najbardziej nadają się do budżetowych i "middle endowych" :lol: zestawów :wink:


(majcovsky) #5

PowerColor to nie to samo co Power Color - producent tych drugich wykorzystywał tę nazwę zanim PowerColor wszedł na rynek zasilaczy.


(Semtex) #6

Możliwe że masz rację, trochę mnie zmyliła data aktualizacji tej listy, w sumie miałem styczność z oryginalnym PowerColor 500W (nadal go mam w domu do innego zestawu) i byłem zadowolony z tego zasilacza, gdy szukałem informacji na temat tych zasilaczy trafiłem na elektrodę właśnie i inną stronę gdzie PowerColor (ten chyba już właściwy) był na czarnej liście, zaskoczyło mnie to dosyć mocno bo w testach na Kitguru, Overclock.net i kilku innych stronach z hardware nie było problemów z tą serią :wink:


(Sebix99) #7

Przy zakupie zasilacza trzeba się kierować jedną zasadą: Opiniami.

Co do postu 1. Nie to nie to tam z tyłu widać ucięty kabel to był wentylatorek. Wiem bo ze starego FEEL wymontowałem też gdyż mam inny, lepszy wentylator.


(kijek) #8

W takim razie przepraszam za próbę wprowadzenia w błąd spowodowaną brakiem wiedzy :stuck_out_tongue:


(ra-v) #9

Ponoć Megabajt jest tam na tej liście. Sam mam w domu komp z roku 2003 z tym zasilaczem, chodzi do dziś - ok 18 tys h pracy (jest to jakiś 300W, komp bierze maksymalnie 240W) . Jedynie napięcie 5V jest trochę wyższe 5.10-5.15V a reszta ok.

Teraz mam jakiegoś taniego BJN (czy jakoś tak) i ma 3300 h pracy. Napięcia są ok nawet przy maksymalnych obciążeniach. Fakt faktem że mam jeszcze jakiś mały UPS do nowszego sprzętu, co może trochę ratuje sprawę.