Czarna lista zasilaczy - Pewna niedoróbka!

Witam zapewne dużo ludzi słyszało o tym http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1199271.html

Uwaga jest tam spalony FEEL: http://obrazki.elektroda.pl/3630112500_1325942430.jpg

Tylko że powinna znajdować się tam jeszcze jedna rzecz hmmm jak? Wentylatora jego tam nie ma.

Wentylator prawdopodobnie jest tylko odkręcony. Spójrz na dwa przewody przy kondensatorze (czarny i biały). To najprawdopodobniej one idą do wentylatora, który jak widać jest poza kadrem.

Kondensatory same tak nie robią.

Albo się za bardzo przegrzał (za duże obciążenie, zatarty wentylator), albo piorun trafił.

Ta lista jest trochę dziwna :lol: Znajduje się na niej zasilacz Power Color , nie wiem czy chodzi o tę serię http://www.powercolor.com/pl/products_p … eriesID=69 i http://www.powercolor.com/pl/products_p … eriesID=68 , jeżeli tak to, IMO, jest to babol z ich strony, oba mają pozytywne recenzje na zagranicznych forach, nie są to może “demony” ale w swoich klasach dostają rekomendacje i jak najbardziej nadają się do budżetowych i “middle endowych” :lol: zestawów :wink:

PowerColor to nie to samo co Power Color - producent tych drugich wykorzystywał tę nazwę zanim PowerColor wszedł na rynek zasilaczy.

Możliwe że masz rację, trochę mnie zmyliła data aktualizacji tej listy, w sumie miałem styczność z oryginalnym PowerColor 500W (nadal go mam w domu do innego zestawu) i byłem zadowolony z tego zasilacza, gdy szukałem informacji na temat tych zasilaczy trafiłem na elektrodę właśnie i inną stronę gdzie PowerColor (ten chyba już właściwy) był na czarnej liście, zaskoczyło mnie to dosyć mocno bo w testach na Kitguru, Overclock.net i kilku innych stronach z hardware nie było problemów z tą serią :wink:

Przy zakupie zasilacza trzeba się kierować jedną zasadą: Opiniami.

Co do postu 1. Nie to nie to tam z tyłu widać ucięty kabel to był wentylatorek. Wiem bo ze starego FEEL wymontowałem też gdyż mam inny, lepszy wentylator.

W takim razie przepraszam za próbę wprowadzenia w błąd spowodowaną brakiem wiedzy :stuck_out_tongue:

Ponoć Megabajt jest tam na tej liście. Sam mam w domu komp z roku 2003 z tym zasilaczem, chodzi do dziś - ok 18 tys h pracy (jest to jakiś 300W, komp bierze maksymalnie 240W) . Jedynie napięcie 5V jest trochę wyższe 5.10-5.15V a reszta ok.

Teraz mam jakiegoś taniego BJN (czy jakoś tak) i ma 3300 h pracy. Napięcia są ok nawet przy maksymalnych obciążeniach. Fakt faktem że mam jeszcze jakiś mały UPS do nowszego sprzętu, co może trochę ratuje sprawę.