Czarna tapeta - czemu tak się dzieje?

unknown
Dlaczego od czasu do czasu tak mi się dzieje?

Dlaczego co jakiś czas robi mi się czarna tapeta

Czarna tapeta gdzie? W przedpokoju? Na komputerze z systemem Windows, czarna tapeta jest najczęściej objawem niezarejestrowanej kopii systemu. Może się tak dziać, jeżeli nie aktywowałeś systemu, albo użyłeś jakiegoś cracka.

Pewnie ma pirata albo windows uwalił licke bo komp był instalowany więcej niż 3 razy i trzeba teraz za każdym razem rejestrować klucz przez infolinie…

Ale czekaj to windows 10 a nie 7 klucz powinien być wpisany w mobo na stałe… a może masz wirusa ?!

Nie to nie jest pirat

A dobra widze teraz screena. wygląda jak by system sie zawieszał…

Bo połączyłem oba wątki. :slight_smile:

Pamiętam, że takie sytuacje z ikonami i tapetą zdarzały się na komputerach, którymi administruję w pracy, ale było to dawno temu i (przyznam) nie pamiętam co było przyczyną. Pamiętam tylko, że to było na niewspieranych już systemach operacyjnych (Vista, XP, być może 7, ale tego nie pamiętam). I że pomagało przejechanie myszką po tych obszarach.

@Dawid08327 - napisz coś więcej o komputerze, na którym to się dzieje.
Jego specyfikację, zainstalowany system (dokładnie - polecenie winver) z uwzględnieniem karty graficznej i jej sterowników.

Wedlug mnie to jakiś bałagan w systemie albo wirus.
trza wysłać logi do sprawdzenia/wyczyszczenia systemu.
lub backup czyli znając życie format bo kopi systemu nie zrobił :stuck_out_tongue: