Czarne artefakty w grze

Siemanko,
Grając dzisiaj w Ac Unity, zaczęły mi sie ukazywać czarne artefakty w niektórych miejscach na budynkach.

Czy jest ktoś w stanie pomóc zdiagnozować co jest przyczyną, sama gra czy też GPU do wymiany. ;//

Karta - rx6800 miesiąc od zakupu
Sterowniki najnowsze pobierane ze strony AMD .

Na drugim obrazku widać wyraźnie „niedoczytane” tekstury, na pierwszym to według mnie wygląda jak problem z cieniowaniem/SSAO/HBAO.

Czy dzieje się to od początku w tej grze, czy dopiero od pewnego momentu/lokacji w grze?

Ta gra jest z 2014 roku i była optymalizowana pod karty NVIDII więc może przez to są jakieś problemy graficzne na kartach AMD. Dochodzi do tego to, że twój model karty jest dosyć świeży (gra może źle ją rozpoznawać).

Zajrzyj do panelu karty grafiki i sprawdź czy nie masz włączonych (wymuszonych) jakichś opcji graficznych/optymalizacji - najlepiej żeby były one ustawione na „użyj ustawień aplikacji” lub coś podobnego.

W samej grze spróbuj obniżyć poziom detali: wyłącz jakieś efekty np. wspomnianą okluzję otoczenia (ambient occlusion) lub zaawansowane cieniowanie.

Poczytaj też ten poradnik

Zauważyłem owe problemy dopiero po wejściu do lokacji z DLC gry, obniżyłem cienie oraz wyłączyłem HBAO, będę obserwował. Ponadto w panelu grafiki miałem włączone opcje takie jak (anti-lag oraz super resolution), aczkolwiek nie wiem czy mogłyby one powodować takie błędy.

Dodam jeszcze, że jakiś czas temu grając w inne gry takie jak rdr2, elex 2, również pojawiały się czarne fragmenty, okręgi czy nawet cały ekran potrafił się zrobić czarny, ustało jednak po aktualizacji sterownika.
Tak czy siak chciałbym mieć pewność że karta nie jest uszkodzona.