Czarne ekrany, błędy w grach

Ok. :wink:

Prawdopodobnie miałeś zaznaczoną tylko górną opcję, zrobił sprawdzenie partycji i zrobił restart.

Wskazane sprawdzić jw.

I jak zaznaczysz opcje do sprawdzenia partycji, nie rób restart, tylko normalnie zamknij system i start.

Ok, jak będzie tak samo to poczekam i później najwyżej przez cmd zrobię chkdsk dysku co?

edit

Formata robiłem jakoś 2 tygodnie temu, może mniej. Zrobiłem go w trybie partycji GPT, oraz pracę dysku przestawiłem z IDE na AHCI (wcześniej jak przestawiałem to blue screeny miałem, musiałem formata zrobić i wtedy ustawić AHCI).

Kombinuj - masz napisane.

Może jak stary system, wrzuć świeży?

Wyżej napisałem w edicie. A ciekawe dlaczego jak restartuje ten komputer to on się wyłącza i po chwili włącza. ;o

A przy normalnym uruchamianiu jak jest?

A przed instalacją systemu dwa tygodnie temu z kompem było OK?

I nie wiem jak pracuje W7 na partycji GPT, bo ja zawsze stosuję MBR.

Może instalka W7 szajs?

Wcześniej miałem kartę graficzną podłączona przed formatem - NVIDIA GT 240, jakiś szajs bo przy 1070 miałem czarny ekran, wczesiej działała o dziwo, ale po formacie zdecydowałem że ja podłącze i wcześniej chyba nie była do końca dopięta do slotu PCI-E, nie wiem ale zaczęło działać. Przy GT 240 jak grałem w CSa to też miałem czarny ekran, jakiś taki lag i musialem otwierać Menedżer zadań i kończyć proces. Instalka z basewin, także chyba dobra.

edit

Czasem jak jestem na pulpicie, ale to rzadko, wyrzuca mi błąd - "Instrukcja pamięci nie odwołała się i jakiś kod typu 0x088415 <- to tylko przykład.
Teraz były te kolorki jak wcześniej, chyba zrobiło to sprawdzanie dysku i się zrestartował. Teraz sprawdzę partycję D i zainstaluje najnowsze sterowniki od graficznej.

Przy normalnym uruchamianiu czasami mam czarny ekran, pomarańczową diodę i komunikat na monitorze “No signal detected”, a czasami normalnie się włącza bez problemu.

A na starej karcie GT240 było tak samo?

Zasilanie dodatkowe do nowej 1070 masz poprawnie podłączone?

Chyba nie, teraz zainstalowałem sterowniki i sprawdzę. Zasilanie dodatkowe podłączone 8+6pin

Wywalilo jednego black screena podczas gry. ;] Juz nie mam pojęcia co jest nie tak. ;d

edit

Podczas drugiej gierki nie miałem żadnego problemu, zobaczymy jak dalej będzie. :slight_smile:

Sprawdź jakimś benchmarkiem. Na stronie https://www.guru3d.com/files-categories/benchmarks-demos.html masz wybór benchmarków. Sprawdź poprawność wyświetlania np. jakieś artefakty, stabilność i twoje problemy oraz programem Cinebench https://www.dobreprogramy.pl/Cinebench,Program,Windows,23774.html (nie testowałem tylko czytałem) ale warto sprawdzić.

Ok, sprawdzę tylko kończę sprawdzanie partycji D.

Testy wykonałem w takich programach jak PCMark 10, Valley Benchmark, 3DMark oraz Cinebench R15.038.
Poniżej zamieszczam rezultaty. Dodam, że raczej nie zauważyłem niepokojących zmian na ekranie. Jedynie scrashowało jakiś program dołączony do PCMark’a, ale wszystko było wporządku.

Podczas gry w CS:GO wywaliło mi 2 razy czarny ekran. Proszę o dalszą pomoc w rozwiązaniu problemu.

Z góry dziękuję.

Zrobisz to tak:

  1. sprzęt:
  • przejrzysz dokładnie wszystko w kompie, czy ok - konserwacja + porządek
  • jak nie masz najnowszego biosu w płycie, to wgrasz
  • wykonasz reset biosu baterią:

Komputer odłączony od zasilania 230V, wyjmujesz baterię z płyty na 10 minut, wkładasz, uruchamiasz kompa i start do biosu i jak tu wejdziesz to pół sukcesu, ustawisz datę i godzinę (prawidłowy reset zresetuje te dane) i zapiszesz bios Save.

  1. System
    Pobierzesz ISO Home W7 z SP1 64, a nie jakiś wynalazek Professional i wypalisz na płycie DVD

Instalacja systemu - WAŻNE kontroler dysku ustawiony w biosie na AHCI

Uruchomisz instalację z płyty DVD i w zaawansowanych usuniesz z dysku wszystkie partycje (dysk ma być jak nowy) styl partycji MBR, założysz nowe partycje i od razu sformatujesz i instalujesz system pod partycją systemową 100 MB.

Po zainstalowaniu systemu wgrywasz sterowniki do płyty głównej, restart.

Robisz na 100 % aktualizację systemu z WU.

Instalujesz resztę potrzebnych sterowników zgodnie z tym co pokaże menadżer - ręcznie nie programami do sterów.

Na końcu najnowszy ster do grafiki i test.

Spróbuj programu OCCT https://www.dobreprogramy.pl/OCCT,Program,Windows,28567.html on prawde ci powie :wink: A tu masz tutorial http://techcomputeros.cba.pl/testowanie-podzespolow-za-pomoca-programu-occt/ Pamiętaj - program używasz na własną odpowiedzielność, tak że najpierw przeczytaj tutorial i zobacz czy dasz radę.

@JNJN paste termoprzewodzaca wymieniałem na procku równo 2 miesiące temu, użyłem Thermal Grizzly Kryonaut i założyłem chłodzenie Noctua NH-U12P. Formata zrobię, tylko narazie czyszczę papierem tylny wentylator od obudowy, który jest jakims noname’m. Wentylator od procesora ściągnąłem i też go wyczyszcze. Co do pamięci RAM zaraz potestuje kombinacje, bo mam jeszcze stare GOODRAMy, jedną kość 4GB (CL9, 1600MHz), a druga 2GB (CL9, 1333MHz).

@quantumrush Ok, dzięki. Zrobię ten tescik.

Jak dotykam teraz karty graficznej z tyłu, gdzie są złącza to prąd mi przechodzi przez ciało. ;o

edit

Już nie.

Będziesz żył… rozładowałeś kondensatory elektrolityczne.

1 polubienie

Teraz to przy wszystkich kombinacjach pamięci RAM są restarty. Bateryjkę wyciągam na 10 minut.

  • Dual Channel na końcu też restart.

Wczorajszy MemTest jednej kości z PATRIOTA.