Czarne i białe paski na ekranie

Witam otóż mam taki problem bo wymieniałem karte graficzną i procesor wszystko jest tam dobrze podpięte i mam takie jakby “śnieżenie”

Quad Core q9400
gtx 650
ga p35 ds3l 
zasilacz 400w 
monitor benq fp9ig+u 

wszystko było dobrze dopóki nie zmieniłem karty graficznej i procesor i wydaje mi się że karta graficzna jest zepsuta, niestety nie moge pokazać jak to wygląda bo nie chce się załadować ale pokaże wam podobną sytuacje http://forum.pcformat.pl/attachment.php?aid=40969 tylko są mniejsze i migają tak jakby 

Wygląda na uszkodzoną kartę? masz ją jeszcze gdzie sprawdzić na innym kompie?

Nie mam 

Próbowałeś inne sterowniki od Karty zainstalować ?

Instaluje właśnie ze strony nvidii

A zasilanie dodatkowe do karty masz podpięte?

 

Co to masz za zasilacz? odczytaj bezpośrednio z niego.

Qoltec silent master 400w
 i sterowniki nic nie pomogły więc ją oddaje na gwarancje raczej i do strarej na razie przechodze 

 

Jak na starej OK, to na 95 % karta, ale warto by było ją gdzieś sprawdzić - nawet w serwisie.

Karta byłą zamawiana przez alegro więc mi się zdaje że to na 100% karta jest winna 

 

Zasilacz też cienki??? i czarna lista i słaba linia +12 V? do starych typów kompa, gdzie ważna była linia + 5V.

 

https://techlipton.pl/czarna-lista-zasilaczy/

 

 

Mam właśnie jeszcze 1 pytanie bo został wymieniony procesor z dual core 7400 na quad core q9400 i karta ta samo a spadek w wydajności widze bo w wocie miałem na janizszych przy 1280 na 1024 około 25 fps co wystarczało a teraz mimo zmiany tylko procesora to fps spadły do około 9 na tych samych ustawieniach graficznych, biosowych i nvidia. Wczoraj jeszcze mogłem normalnie oglądać sobie filmiki na yt w 720 p a teraz mi działą dobrze przez 2 sek i potem tnie i tak cały czas 

No to ten zasilacz, to bym wymienił i to już.

 

7400 to na rdzeń 2.8  GHz

9400                      2,66 GHz

 

Może tu problem? karta grafiki, inny system, sterownik karty - dużo tego.

sterowniki są te same co wcześniej nawet podkręcenie w msi afterburnerze takie same i wszystko ogólnie takie same jak wcześniej tylko że spadek wydajności a że sam zasilacz to spowodował to nie wierze 

Zobacz sobie na temperaturę CPU pod obciązeniem, bo się mocno grzeją.

 

Sam CPU bierze max 95 W - a Ty na linii +12 V zasilacza masz teoretycznie 216 W???

 

Potrzebny zasilacz Fortron 450W i masz spokój na wieki w tym kompie - do jego śmierci technicznej.

 

Edit:

Sprawdź sobie pod obciążeniem, czy faktycznie CPU osiąga 2.66 GHz na rdzeń.

 

I jak kupiłeś go od kogoś, to pamiętaj,że prawie na 100 % miał robione duże OC i może przegrzany? uszkodzony?

NO on bierze teraz około 80 stopni celcujsza w stanie grania 

i na początku było cośprzy nim majstrowane w biosie to powróciłem do stanu wyjściowego 

 

bo on miał inny mnożnik (na mniejszy) to zwiększyłem to częstotliwość do  bazowej bo tak to miał 2.16 GHz

To zrób coś z tą temperaturą - max ma 71 stopni.

 

http://ark.intel.com/pl/products/35365/Intel-Core2-Quad-Processor-Q9400-6M-Cache-2_66-GHz-1333-MHz-FSB

 

I ustaw go w biosie ma mieć 2.66 GHz.

 

Edit:

A bios wykrywa go poprawnie jako 9400?

 

Warto wgrać najnowszy bios.

Zrobiłem go na początku na 2,66 bo był na 2,16 jak napisałem wczesniej a co mam zrobić z temp skoro chłodzenie chodzi na maxa 

Może zmienić ten quad na dual narazie ? 

Pastę masz firmową i porządnie nałożoną na CPU, masz typowy wysoki cooler BOX intela z rdzeniem miedzianym?

 

Jak wentylacja w obudowie?

 

Jak ustawiona jednostka?

 

Jak masz chłodzenie BOX CPU i się będzie przegrzewał trzeba zainwestować w lepsze chłodzenie.

 

I masz tak zbić temperaturę, aby pod max obciążeniem CPU miał max 70 stopni.

Wentylator  mam Wysoki Boxowy z intela na te wtyki z plombami żerby nie wyszło, o co chodzi z jednostką ustawianą i nwm jak mam zbić tą temeperature może jakieś sugestie 

Masz napisane.

 

Jak masz ustawiony komputer, może gdzieś w biurku, pod biurkiem i nie ma cyrkulacji powietrza.

 

Czy masz wentylatory w obudowie? najlepiej z przodu, który będzie wtłaczał zimne powietrze i z tyły który będzie wyrzucał ciepłe powietrze na zewnątrz.

 

 

I to.