Czarne kwadraty podczas przeglądania stron

Witam,
od pewnego czasu gdy przeglądam stron na Firefoxie raz na jakiś czas pojawiają się czarne kwadraty.
Trwa to dosłownie ułamki sekund i wszystko wraca do normy. Problem powtarza się co jakiś czas, czasem częściej, czasem rzadziej i występuje tylko podczas przeglądania internetu, sprawdzałem też Operę i tam jest podobnie
Zauważyłem też problem z wyświetlaniem elementów na FB:

545
Specyfikacja PC:
System: Windows 7 SP1,
RAM: 4GB
GPU zintegrowane z CPU: AMD A6-9500 Radeon R5

Nie CPU zintegrowany z GPU tylko GPU zintegrowane z CPU. Na odwrót nigdy nie było i nie ma :slight_smile:

1 polubienie

Opcje ogólne - odznacz zalecane ustawienia wydajności, pojawi się opcja przyspieszenia sprzętowego - to odznacz i ustaw limit procesów na 1. Restart firefoxa i sprawdź, czy nie ma tych czarnych kwadratów.

1 polubienie

@anon10504259 pomyłka przy pisaniu. Już edytowałem :slight_smile:
@Bogdan_G po odznaczeniu ustawień wydajności i zmniejszeniu liczby procesów na razie jest ok. :slight_smile:
Pozostaje jeszcze problem wyświetlania treści na FB tak jak na screenie powyżej. Jak to naprawić?

Spoko, ja tylko tłumaczę w razie czego, żeby lepiej się dowiedzieć :slight_smile:

1 polubienie

Wejdź w about:config i ustaw liczbę 1 - to takie ustawienie dla renderowanej grafiki.
gfx.color_management.mode
Ustawienie działa po ponownym uruchomieniu firefoxa.

W razie dalszych problemów z ładowaniem czcionek - to podaj, jaką masz zainstalowaną czcionkę, bo widzę wąską na screenie


Ja mam wąską Gotham, ale taką sobie pobrałem i dodałem do czcionek.

Jeszcze pytanko - czy masz jakiś no-script, który mógłby mieszać w FF?

1 polubienie

Sprawdź czy na 90% zoom problem znika?

1 polubienie

@Bogdan_G zmieniłem ustawienia w gfx.color_management.mode, ale niestety nic to nie dało.
Korzystam z domyślnej ustawionej czcionki w Firefoxie.

Z dodatków mam zainstalone: uBlock Origin i Tampermonkey.

@krystian3w zmniejszanie stron też nie pomaga :frowning:

Rysio - a uruchom firefoxa w trybie awaryjnym i wejdź na FB - i sprawdź, jak wyglądają czcionki.

W trybie awaryjnym nadal jest to samo. :frowning:

Może jakiś program modyfikuje Ci czcionki, może uszkodzone.
W firefoxie możesz też ustawić na inną systemową, co to zawsze dobrze się wyświetla Times New Roman - czcionki - zaawansowane i tam wybierz i ustaw trzy razy Times New Roman.

1 polubienie

Jeszcze odznacz, że stronom pozwalasz stosować inne czcionki, bez odznaczenia ustawiasz tylko awaryjne dla nieostylowanych tagów html.

1 polubienie

Problem jest chyba związany z czcionką. Po zmianie czcionki w polu Bezszeryfowa - domyślna (Arial) na inną treści na FB są wyświetlane poprawnie.