Czarne paski na ekranie

Witam, tak jak w temacie moim problemem jest karta graficzna, tzn tak przekonywali mnie koledzy.

Otóż po formacie komputera, którego podjął się mój kolega, mam pewne problemy z komputerem.

Już po formacie, który odbył się po 10-15 min, mój kolega miał problemy z zainstalowaniem karty graficznej, miał czarny ekran i nie mógł jej zainstalować, ponieważ komputer jej w ogóle nie widział.

Po wielu próbach instalowania oryginalnych sterowników kolega spróbował pobrać je z internetu. Niestety to także nie pomogło, nie wiedzieliśmy co jest grane i postanowiliśmy ostatni raz zainstalować oryginalne sterowniki.

Cudem udało się bez żadnych problemów.

Gdy mój komputer był sformatowany, zaczęły się kolejne problemy, które są tak denerwujące, że postanowiłem prosić was o pomoc, ludzi, którzy wiedza więcej niż mój kolega po technikum informatycznym…

Problemy :

  • Kursor myszki zostaje mi na lewej stronie ekranu, gdy włączę nową kartę, jakby mi się tam zatrzymywał. Żeby go wyciągnąć potrzebuje aż dwóch przeciągnięć myszki po podkładce, natomiast żeby wyciągnąć kursor myszki z prawej/górnej/dolnej strony wystarczy 1 cm przesunięcia. ( Może jest to głupie, prawie się do tego przyzwyczaiłem, ale jest to bardzo irytujące.)

Kolejnym problemem w sumie tym najważniejszym jest ścinanie ekranu, nie mam pojęcia jak to opisać, lecz spróbuje, a więc :

  • Podczas, gdy mam właczone kilka rzeczy, lub właczam jakąś nowa rzecz, np Stronę Internetową, czy tez spuszczam na pasek swoją gierkę zaczyna się :
  1. Trzęść ekran wygląda to jak odświeżanie. ( Nie jest to cały czas, tylko gdy rozpoczynam jakąś nową czynność )

  2. Oraz pojawiające sie czarne paski, szerokości ( 1-2 cm ), pojawiają się na dole i górze ekranu, dosłownie ułamek sekundy i znikają, lecz są częste.

Te dwie rzeczy są tak irytujące, że poprostu odechciewa mi się korzystać z komputera.

Co najlepsze, komputer składałem w salonie informatycznym, każda cześć jest oryginalna głównie z Windowsem 7 64 bit…

Gdy otrzymałem od nich komputer, nie było żadnych problemów, ponieważ oni to zainstalowali.

Jestem w stanie nawet zainstalować nawet kartę graficzna z internetu, tylko oby nie było tych problemów co teraz :slight_smile:

__________________________________________________________________________________________________

Tutaj parę dodatkowych informacji na temat komputera :

Karta Graficzna - AMD Radeon HD 6700 Series

Jeżeli jeszcze będą jakieś potrzebne informacje oczywiście dodam i zamieszczę je tutaj, liczę na waszą pomoc :slight_smile:

Maciej Here ,

Proszę zapoznaj się z tematem i popraw tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało przeniesieniem tematu do Kosza.