Czarne paski po lewej i prawej stronie ekranu

Witam

Mam słabego laptopa HP G62 i pod czas uruchomienia jakieś gry pokazują się po lewej i prawej stronie ekranu grube czarne paski i żeby je usunąć trzeba zwiększyć rozdzielczości by one znikły (często nawet zwiększenie rozdzielczości nie pomaga i są one nadal ) A jak wiadomo tym większa rozdzielczości tym bardziej się gry tną.Te paski pokazują się również przy oglądaniu filmów w byle jakim odtwarzaczu wideo. A nawet w Adobe Flash Player 11-filmy,gry…

Da się je jakoś usunąć? że było tak jak na moim komputerze-zero pasków nawet przy najmniejszej rozdzielczości ?

Proponowałbym najpierw odinstalować i zainstalować na nowo sterowniki karty graficznej, i przy okazji czy nie podpinałeś do laptopa dodatkowych ekranów?

nic nie podpinałem miałem tak od początku

Aaa źle zrozumiałem twojego posta, te paski to wynik obcięcia obrazu, matryce masz panoramiczna, a grę uruchamiasz w rozdzielczościach przeznaczonych dla monitorów 4:3, spróbuj uruchomić grę w rozdzielczości 1400:900 na przykład. I powiedz co się działo.

Nie znam się za bardzo na tym możesz powiedzieć gdzie ma ustawić te 1400:900

No w opcjach gry… Albo 1280x720 lub 1280x768.

Nie pomaga na dal to samo testowałem to na paru grach i nic nadal to samo

Te paski to nie wynik obcięcia obrazu! po prostu cała gra jest zmniejszona w tym kwadracie a po bokach są duże grube czarne paski tak samo jest jak pisałem przy filmach itp Ale przy uruchomionym pulpicie jest normalnie obraz jest na cały ekran bez pasków !

Powiedz jaką masz rozdzielczość ekranu, chodzi o tą jaką masz na pulpicie

Hmm… No to zrób screena z menu ustawień graficznych w jakiejś grze i podaj go tu, albo zrób zdjęcie.

Na pulpicie mego laptopa mam 1366x768

A na przykład na pulpicie mego komputera jest 1280x1024 a w grach ma ustawione 1024x768 i nie mam żadnych pasków

Czy ty nie jesteś w stanie pojąć tego, że w laptopie masz ekran panoramiczny, więc musisz ustawiać odpowiednią rozdzielczość? Albo powiem inaczej, przyjrzyj się ekranowi lapka, potem monitorowi do stacjonarnego kompa, a potem znów spójrz na lapka. Teraz już rozumiesz jaka jest pomiędzy nimi róźnica?

No dobrze to co mam zrobić jak nie mam ustawień rozdzielczości w jakieś grze ?

To w tedy muszę grać z tymi paskami ?

Tak, musisz grać tak jak jest, aczkolwiek mało gier i to w dodatku starych nie pozwala na dostosowanie rozdzielczości.

No to teraz będę wiedział dzięki :slight_smile: .

Mam jeszcze jedno pytanie mam zamiar kupić monitor LED do komputera czy po kupnie go będą takie same czarne paski co na ekranie panoramicznym ?

Jeśli kupisz monitor o proporcjach 4:3 to oczywiście ich nie będzie, aczkolwiek wątpię by jeszcze monitory pc w takim formacie produkowali, panorama (czyli 16:9 bądź 16:10) zwojowała świat.

ok dzięki za odpowiedz

Osobiście nie wiem co jest przyczyną tego problemu, ale też kiedyś zauważyłem taki problem :slight_smile:

Kiedy gra jest uruchomiona na matrycy 16:10, ale normalnego komputera ( w sensie jednostki) to jest wszystko ok nawet w rozdziałce 1024x768, ale ta sama gra uruchomiona na ekranie laptopa przy takiej rozdzielczości już jest przycięta do 4:3 - pomaga zmiana rozdzielczości na typową dla widescreenów.

ej bo wszedłem w Minecraft i mam czarne paski bo bokach a wcześniej tak nie miałem co mam zrobić?