Czarne pasy na bokach ekranu

(Barjec) #1

Witam.

Ostatnio jak włączyłem CS to nie otworzył mi się tak jak zawsze na cały ekran, tylko po bokach pozostały czarne pasy.

Wygląda to mniej więcej tak:

17859431.jpg

Tyle, że zamiast żółtych pasków mam czarne.

W innych programach tak nie ma.

Proszę o pomoc

(Dimatheus) #2

Hej,

Prawdopodobnie grę uruchamiasz w rozdzielczości mniejszej niż rozdzielczość natywna monitora. Sprawdź w ustawieniach karty graficznej lub w grze, czy aktywne jest skalowanie obrazu. Jeśli nie, włącz - pasy powinny zniknąć.

Pozdrawiam,

Dimatheus

(Barjec) #3

Dzięki, ale jak wcześniej grałem to nic takiego nie było.

Grałem na takich samych ustawieniach.

PS

Jak włączyć te skalowanie? Nie w grze tylko jakoś normalnie

(Dimatheus) #4

Hej,

Być może instalowałeś nowsze wersje sterowników do karty graficznej. Sama zmiana dokonywana jest z poziomu sterowników - w Catalyst Core Center dla kart ATI , lub w Panelu sterownia NVIDIA dla kart GeForce.

Pozdrawiam,

Dimatheus

(Barjec) #5

Tak, zainstalowałem wcześniej nowsze sterowniki.

Co więc teraz?

(Dimatheus) #6

Hej,

Może warto by odpowiedzieć na kwestię dotyczącą posiadanej karty graficznej, jak poniżej...

:arrow: W jakiej rozdzielczości uruchamiasz grę??

:arrow: Jaka jest natywna rozdzielczość monitora - maksymalna możliwa. :slight_smile:

Pozdrawiam,

Dimatheus

(Barjec) #7

Mam kartę NVidia GeForce 9500 GS 512 MB

Maks. rozdzielczość to 1680*1050

A grę uruchamiam 1280*1024

(Dimatheus) #8

Hej,

Zatem uruchom Panel sterowania NVIDIA i przejdź kolejno do gałęzi Wyświetlanie -> Dopasuj rozmiar i pozycję pulpitu - w opcji tej zaznacz Użyj skalowania NVIDIA. Użycie jej spowoduje, że obraz w czasie gry zostanie rozciągnięty na całą powierzchnię monitora.

Pozdrawiam,

Dimatheus

(Barjec) #9

Nie mam tam takiej opcji jak "Użyj skalowania NVIDIA.

-- Dodane 01.03.2011 (Wt) 16:13 --

nvidiaxb.jpg

(Dimatheus) #10

Hej,

Być może masz starą wersję sterowników. Jeśli tak, należałoby ją zaktualizować wchodząc na stronę nvidii.

Samo ustawienie pokazuję na screen'ie poniżej.

57622951899401708679_thumb.jpg

Pozdrawiam,

Dimatheus

(Barjec) #11

Mam najnowszą wersję...

proszę o pomoc

(Dimatheus) #12

Hej,

Z tego, co czytałem w większości przypadków udaje się wywołać możliwość skalowania po zmienieniu rozdzielczości wyświetlania na niższą niż natywna - oczywiście chodzi o jednorazową zmianę, ustawienie skalowania i powrót do rozdzielczości natywnej.

:arrow: Przez jakie złącze masz podłączony monitor - D-Sub, DVI czy HDMI??

Pozdrawiam,

Dimatheus

(Barjec) #13

D-sub

-- Dodane 02.03.2011 (Śr) 17:08 --

Zmieniłem rozdzielczość na niższą, ale dalej nie mam opcji skalowania.

(Dimatheus) #14

Hej,

Według niektórych informacji, w przypadku podłączenia poprzez D-Sub skalowanie nie jest dostępne. Jednakże nigdzie nie znalazłem potwierdzenia takiej tezy na stronach nVidii.

Spróbuj zmienić na najniższą, Zastosuj i Zapisz ustawienia. Sprawdź czy pojawi się skalowania. Jeśli tak, zaznacz odpowiednią opcję, a dopiero po tym zmień rozdzielczość na maksymalną.

Pozdrawiam,

Dimatheus

(Barjec) #15

Niestety nie ma takiej opcji.

Ale najważniejsze jest to, że wcześniej miałem wszystko normalnie...

(Dimatheus) #16

Hej,

:arrow: A czy przypadkiem nie miało to związku z aktualizacją sterowników do nowszej wersji?

:arrow: Czy masz możliwość podłączenia monitora przez złącze DVI?

Pozdrawiam,

Dimatheus

(Barjec) #17

Tak aktualizowałem sterowniki do nowszej wersji.

Niestety nie mam takiej możliwości

(Dimatheus) #18

Hej,

Skoro skalowanie zostało zmienione po aktualizacji sterowników, zostają dwa rozwiązania - poczekać na kolejną aktualizację z nadzieję, że nvidia poprawi błąd, poprzez który brak możliwości zdefiniowania ustawień skalowania. Drugim jest odinstalowanie aktualnej wersji sterowników i instalacja wcześniejszej ich wersji.

Pozdrawiam,

Dimatheus