Czarne pasy na bokach ekranu

Witam.

Ostatnio jak włączyłem CS to nie otworzył mi się tak jak zawsze na cały ekran, tylko po bokach pozostały czarne pasy.

Wygląda to mniej więcej tak:

17859431.jpg

Tyle, że zamiast żółtych pasków mam czarne.

W innych programach tak nie ma.

Proszę o pomoc

Hej,

Prawdopodobnie grę uruchamiasz w rozdzielczości mniejszej niż rozdzielczość natywna monitora. Sprawdź w ustawieniach karty graficznej lub w grze, czy aktywne jest skalowanie obrazu. Jeśli nie, włącz - pasy powinny zniknąć.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Dzięki, ale jak wcześniej grałem to nic takiego nie było.

Grałem na takich samych ustawieniach.

PS

Jak włączyć te skalowanie? Nie w grze tylko jakoś normalnie

Hej,

Być może instalowałeś nowsze wersje sterowników do karty graficznej. Sama zmiana dokonywana jest z poziomu sterowników - w Catalyst Core Center dla kart ATI , lub w Panelu sterownia NVIDIA dla kart GeForce.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Tak, zainstalowałem wcześniej nowsze sterowniki.

Co więc teraz?

Hej,

Może warto by odpowiedzieć na kwestię dotyczącą posiadanej karty graficznej, jak poniżej…

:arrow: W jakiej rozdzielczości uruchamiasz grę??

:arrow: Jaka jest natywna rozdzielczość monitora - maksymalna możliwa. :slight_smile:

Pozdrawiam,

Dimatheus

Mam kartę NVidia GeForce 9500 GS 512 MB

Maks. rozdzielczość to 1680*1050

A grę uruchamiam 1280*1024

Hej,

Zatem uruchom Panel sterowania NVIDIA i przejdź kolejno do gałęzi Wyświetlanie -> Dopasuj rozmiar i pozycję pulpitu - w opcji tej zaznacz Użyj skalowania NVIDIA. Użycie jej spowoduje, że obraz w czasie gry zostanie rozciągnięty na całą powierzchnię monitora.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Nie mam tam takiej opcji jak "Użyj skalowania NVIDIA.

Dodane 01.03.2011 (Wt) 16:13

nvidiaxb.jpg

Hej,

Być może masz starą wersję sterowników. Jeśli tak, należałoby ją zaktualizować wchodząc na stronę nvidii.

Samo ustawienie pokazuję na screen’ie poniżej.

57622951899401708679_thumb.jpg

Pozdrawiam,

Dimatheus

Mam najnowszą wersję…

proszę o pomoc

Hej,

Z tego, co czytałem w większości przypadków udaje się wywołać możliwość skalowania po zmienieniu rozdzielczości wyświetlania na niższą niż natywna - oczywiście chodzi o jednorazową zmianę, ustawienie skalowania i powrót do rozdzielczości natywnej.

:arrow: Przez jakie złącze masz podłączony monitor - D-Sub, DVI czy HDMI??

Pozdrawiam,

Dimatheus

D-sub

Dodane 02.03.2011 (Śr) 17:08

Zmieniłem rozdzielczość na niższą, ale dalej nie mam opcji skalowania.

Hej,

Według niektórych informacji, w przypadku podłączenia poprzez D-Sub skalowanie nie jest dostępne. Jednakże nigdzie nie znalazłem potwierdzenia takiej tezy na stronach nVidii.

Spróbuj zmienić na najniższą, Zastosuj i Zapisz ustawienia. Sprawdź czy pojawi się skalowania. Jeśli tak, zaznacz odpowiednią opcję, a dopiero po tym zmień rozdzielczość na maksymalną.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Niestety nie ma takiej opcji.

Ale najważniejsze jest to, że wcześniej miałem wszystko normalnie…

Hej,

:arrow: A czy przypadkiem nie miało to związku z aktualizacją sterowników do nowszej wersji?

:arrow: Czy masz możliwość podłączenia monitora przez złącze DVI?

Pozdrawiam,

Dimatheus

Tak aktualizowałem sterowniki do nowszej wersji.

Niestety nie mam takiej możliwości

Hej,

Skoro skalowanie zostało zmienione po aktualizacji sterowników, zostają dwa rozwiązania - poczekać na kolejną aktualizację z nadzieję, że nvidia poprawi błąd, poprzez który brak możliwości zdefiniowania ustawień skalowania. Drugim jest odinstalowanie aktualnej wersji sterowników i instalacja wcześniejszej ich wersji.

Pozdrawiam,

Dimatheus