Czarne "pływające" paski podczas gry na LG TV

Witajcie :slight_smile:
Ostatnio chciałem sobie zagrać na moim antycznym już pc w Baldurs Gate +opowiesci z wybrzeża mieczy.
Jednak podczas gry na ekranie widać takie dziwne poziome paski które płyną z dołu w górę.
Bardzo to przeszkadza wie ktoś jak sie tego pozbyć?
Dodam że paski występują tylko podczas gry i na Menu głównym też najbardziej je widać gdy ekran jest szary
Moja karta to ati Radeon x1200
Kabel vga
Windows 7
Rozdzielczość:na każdej jest tak samo
Sterowniki zainstalowane
DirectX z płyty zainstalowany
Model TV 47LW5500-ZE

zła synchronizacja pionowa.Zmień częstotiwość odświeżania ekranu

Niestety nie pomogło
Próbowałem wszystkich dostępnych odświeżań
Jeśli miałbym doprecyzować wygląd tych pasków
To są one ciemne prawie czarne poziome i migają jak stroboskop są położone na całym ekranie podczas gry i mają niewielkie odstępy
Coś jakby szumy

Zmień przewód VGA.

Może jakieś silne pola elektromagnetyczne w okolicy?

Zmień gniazdo zasilania 230V i ma być z uziemieniem dla kompa i TV.

Komp stary, zasilacz,karta grafiki, inne?

Raczej żadnego takiego pola tutaj nie mam próbowałem nawet z wyłączonym wifi ale to jednak nie to pc i tv są uziemione
Dodatkowo sprawdziłem na monitorze a tam wyskakują podczas gry szare paski pionowe jakieś 4
Edit:w innych grach tak się nie dzieje

Domyślam się, o co chodzi. U mnie ten sam problem występuje, od kilku lat. Mój komputer to już złom, ma prawie 9 lat. Czasami pomaga w grach włączenie vsync. Jednak nie zawsze to pomaga.

1 polubienie

Experymentowałem z vsync ale też nie pomaga
Ogólnie wyślę dziś jeszcze zdjęcie jak to wygląda


Zdjęcie monitora na tv aparat mi nie uchwyci a na screenie nie będzie widać. Paski pojawiają się tylko gdy pojawią się kolejne okno w grze ? Np potwierdzenie wyjścia z gry to samo mam gdy jakieś okno jest zablokowane szarym przyciemnionym tłem. Po wyjściu z okna które jest na powyższym zdjęciu linie są mniej widoczne

Update
Rozwiązanie dla monitora: nacisnołem przycisk auto konfiguracji obrazu na monitorze i obraz zaczął się rozwiązywać latać itd aż sam się unormował i paski znikły
Rozwiązanie dla telewizora:
Wchodzimy w ustawienia i ustawiamy niższą lub wyższą FAZĘ byle nie 31 (U mnie) i drgawki znikają
Proszę moderatora o zamknięcie tematu i dziękuję za pomoc :slight_smile:

Na Twoim zdjęciu, są to pionowe paski. U mnie są poziome, i mniej widoczne, na ciemniejszym tle.
W moim przypadku, wymiana karty graficznej by pomogła, gdyż ma swoje lata.