Czarne tło ikon na pulpicie i nie tylko

Wczoraj w pewnym momencie nazwy ikon na pulpicie zyskały czarne tło, poza tym każdy otworzony folder czy też inny program zamyka się w nienaturalny sposób tzn. zamiast zniknąć od razu to zamyka się stopniowo zaczynając od góry. Dzisiaj doszedł jeszcze problem z wyglądem pulpitu tzn. jest wyświetlany tylko kawałek pulpitu reszta to białe tło które można za pomocą myszki zredukować tak jakby się zwężało folder.

Proszę o pomoc bo nie mam zielonego pojęcie co z tym zrobić a jest to bardzo uciążliwe

Wina sterowników, temperatur. Sprawdź też, czy nie masz włączonego “zablokuj elementy sieci web na pulpicie”

Temperatury są w porządku. opcja “zablokuj elementy sieci web na pulpicie” wyłączona. To co mogło się stać ze sterownikami skoro wcześniej było wszystko w porządku?

spróbuj przywrócić system

:slight_smile:

Niestety przywracanie systemu pomogło tylko troszkę bo jedyny punk do którego mogłem przywrócić to dzisiaj rano. Pomogło to o tyle, że wyświetlany jest cała tapeta na pulpicie reszta bez zmian :frowning:

Brak przeźroczystości w podpisach ikon na pulpicie Win XP

  1. Mój Komputer >> Właściwości >> Zaawansowane >> Wydajność >> Ustawienia >> Efekty wizualne, zaznaczyć Użyj cieni dla etykiet ikon pulpitu

  2. PPM na pulpit >> Właściwości >> Pulpit >> Dostosuj Pulpit >> Sieć Web >> zostaw puste pole przy Zablokuj elementy pulpitu, lub PPM na pulpicie >> Rozmieść ikony według >> usuń haczyk przy Zablokuj elementy Sieci Web na pulpicie

  3. PPM na pulpit >> Właściwości >> Pulpit >> Dostosuj Pulpit >> Sieć Web, w zakładce strony sieci Web usunąć pozostałe i wybrać Moja bieżąca strona główna.

  4. Sprawdzić Start >> Uruchom >> regedit HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\Explorer czy nie ma tych wartości ClassicShell, ForceActiveDesktopOn, NoActiveDesktop W podkluczach Policies także.

:slight_smile:

Więc tak punkty: 1, 2, 3 zastosowałem i nie pomogło.

4 punkt sprawdziłem i nie znalazłem żadnej z podanych wartości

Może macie jeszcze jakieś inne pomysły? Może to jakiś wirus?