Czarne tło po instalacji systemu. Wygaszony ekran. Windows 8

Witam.

Posiadam Windows 7 HP x64 OEM PL, zakupiłem Windows 8 Pro Upgrade. Podczas instalacji Windows 8, nieważne czy aktualizacja win 7 czy czysta instalacja systemu, od początku instalacji wyświetlane są artefakty na ekranie monitora. Udało mi się jednak przejść przez ten etap instalacji. Komputer zostaje ponownie uruchomiony i następuje przygotowywanie komputera i wykrywanie sprzętu (czarne tło, logo windows, na dole wykrywanie sprzętu). Następnie ekran monitora gaśnie, wiatrak karty graficznej wieje na wyższych niż normalnie obrotach, dysk widać pracuje (kontrolka), ale nic nie wyświetla się na monitorze.

Czy jest jakaś opcja, żeby system zaczął działać normalnie? Próbowałem upgrade’u z zachowaniem ustawień i plików, bez zachowania, czystej instalacji, podpinałem monitor przez VGA, HDMI, podpinałem 2 monitory, sam już nie wiem.

Konfiguracja:

Procesor: AMD Phenom x3 8650 3x2,6GHZ AM2,

Płyta główna: Gigabyte M52L-S3P (zaktualizowany Bios do F6a),

RAM: 8 GB RAM DDR2 1066Mhz GoodRam,

Dysk: Plextor SSD 128 GB, Segate 750 GB,

Grafika: nVidia GeForce GTS450 1 GB DDR3.

Zasilacz Logic 500W.

Dodam, iż sprzęt jest w 100% sprawny, a system nie ma infekcji wirusowej.

Instalacja systemu Windows 7 x64 przebiega pomyślnie, bez artefaktów.

Z czystej ciekawości zainicjowałem instalację Windows 8 x86, i artefaktów nie ma, więc problem występuje tylko i wyłącznie przy 64 bitowym systemie.

Mam złącze DVI jeszcze w karcie ale nie mam kabla, a sam monitor ma rozdziałkę 1920x1080, jest to Samsung S22A300, ma tylko VGA.

Bardzo ciekawe, karta graficzna super turbo nie jest ale nie na takich badziewiach ruszał windows 8.

Jeśli ktoś posiada jakieś rady, zapraszam do tematu.

Proszę o mądre odpowiedzi, nie typu “zainstaluj sobie win 32 bit”.

Pozdrawiam.

Też mam dwa monitory pod kartę podpięte, a dokładnie monitor i TV :). I to, że gaśnie monitor to nagle system zaczyna przekazywać obraz nie na monitor a na TV :). Nie wiem jak to rozwiązać, bo ustawienie, aby monitor VGA był domyślny nic nie daje. Ja instalując Windows 8 mam włączone dwa ekrany, które są podpięte do karty i cześć instalacji pojawia się na monitorze (VGA), a cześć na TV(HDMI) tak samo z siebie. To samo było dziś z aktualizacją :). Co gorsze odpięcie Telewizora(HDMI) skutkuje tym, że nie mam obrazu :). Jedyne wyjście to główny monitor podpiąć pod HDMI, a dodatkowy pod VGA. Wtedy masz pewność bo dla Windowsa 8 HDMI ma piorytet :). Mój monitor też niestety nie ma HDMI dlatego ratuje się tym, że włączam dwa ekrany. Ta sytuacja ma miejsce od premiery systemu, więc to co pisze jest sprawdzone, osobiście :D.

Co do artefaktów piszesz, że wiatrak kręci wyżej niż normalnie, może zwyczajnie karta się przegrzewa sprawdź jaką masz temperaturę na karcie w trakcie pracy. Nie powinna przekraczać 80 stopni. Moja przy obciążeniu ma max 65-70. Jeśli masz więcej ratunkiem może być wykręcenie karty przeczyszczenie oraz wymiana pasty termo-przewodzącej na nową, temperatura spadnie artefakty znikną ;).