Czarno biały ekran na TV

Ze mną to same problemy są…

Mam problem kolejny, mam grafe jak w opisie “Nvidia” i wyjście tv out, podłączyłem telewizor pod komputer przez wyjście s-video ale…

na TV obraz widać w kolorach czarno białych, a jak się ładuje system to normalnie windows xp pokazuje w kolorach sie ta flaga itp.

albo w trybie awaryjnym windowsa jak włącze TV to normlanie są kolory. Więc mam pytanie dlaczego w systemie normalnym jest obraz czarno biały na telewizorze?

Rozdzielczość mojego pulpitu to 1280x1024 / 32 bit kolory, odświeżanie ekranu 85Hz. Monitor to LG Flatron 795FT.

I jeszcze jedno przy okazji pytanie mam bardzo ważne. Dlaczego jak film włączam na kompie i biore na duży ekran to na TV się nie wyświetla?

Proszę o bardzo dokładną instrukcję co i jak zrobić żeby było w porządku z góry dzięki :wink:

>>> :google:

_________________________________________________________

Pentium 4 - 2.0 GHz Prescott @ 2.7 GHz | ECS P4VXASD2 | Kingston 512 MB DDR | Western Digital - Caviar 160 GB | HL-DT-ST DVDRAM GSA-H12N | Gigabyte NVIDIA GeForce 6200 (256MB DDR2) 350/800 @ 430/878 | LG Flatron 795FT - 17" | C-Media CMI8738/C3DX Audio Device + 2.1 - Creative T3100 | Amacrox Warrior AX400-PNF

Sprawdz czy podlaczyles do kompa dobrze jesli uzywales jakiegos trojnika.

I zrob aktualizacje sterownikow,

Mialem ten problem jakis czas temu.

Włącz klonowanie obrazu dla 2 ekranu (w tym przypadku TV) w ustawieniach nVidii. Jaki system (np. jaki PAL) masz ustawiony w opcjach nVidii. No i ostatecznie jakim kablem podłączyłeś kartę z TV? Napisałeś, że s-video ale czy z obu stron jest ta wtyczka?

tzn wyjście z karty jest s-video ale jest przejściówka jakaś do podłączenia kabla chinch czy jakoś to tak się pisze i ten kabel jest podlaczony do tv gdzie przy tv sa takie wejscia az 3 jedno od video (żółty kolor kabli) biały i czerwony to od audio tzn głosu.

Na jednych i drugich sterownikach takie coś się dzieje.

Tylko że się dziwie dlaczego w trybie awaryjnym systemu wszystko normalnie jest kolory na tv i w ogóle.

>>> :google:

_________________________________________________________

Pentium 4 - 2.0 GHz Prescott @ 2.7 GHz | ECS P4VXASD2 | Kingston 512 MB DDR | Western Digital - Caviar 160 GB | HL-DT-ST DVDRAM GSA-H12N | Gigabyte NVIDIA GeForce 6200 (256MB DDR2) 350/800 | LG Flatron 795FT - 17" | C-Media CMI8738/C3DX Audio Device + 2.1 - Creative T3100 | Amacrox Warrior AX400-PNF

podlaczyles kabel i odpaliles tylko klon ? nic wiecej

Pokombinuj jeszcze z kablami i nie mieszaj za wiele ja nie wiem czemu sie tak dzieje ale mi to jakos samo spowrotem zadziallo.

Jeszcze raz walnij sam klon i nic wiecej jak kolorow nie bedzie to nie wina ustawien bo powinny byc z kolorami zawsze.

Nie napisałeś jaki system kolorów masz ustawiony dla TV. Możesz to zmieniać w opcjach nVidii - dla testów ustaw PAL-G i zobacz czy obraz będzie kolorowy.

Pozdrawiam.

tzn wyjście z karty jest s-video ale jest przejściówka jakaś do podłączenia kabla chinch czy jakoś to tak się pisze i ten kabel jest podlaczony do tv gdzie przy tv sa takie wejscia az 3 jedno od video (żółty kolor kabli) biały i czerwony to od audio tzn głosu.

Na jednych i drugich sterownikach takie coś się dzieje.

Tylko że się dziwie dlaczego w trybie awaryjnym systemu wszystko normalnie jest kolory na tv i w ogóle.

>>> :google:

_________________________________________________________

Pentium 4 - 2.0 GHz Prescott @ 2.7 GHz | ECS P4VXASD2 | Kingston 512 MB DDR | Western Digital - Caviar 160 GB | HL-DT-ST DVDRAM GSA-H12N | Gigabyte NVIDIA GeForce 6200 (256MB DDR2) 350/800 | LG Flatron 795FT - 17" | C-Media CMI8738/C3DX Audio Device + 2.1 - Creative T3100 | Amacrox Warrior AX400-PNF

Do podłączenia telewizora do komputera używasz oryginalnych kabelków, które były w zestawie z kartą graficzną ? Jeżeli tak, to ok., ale jeżeli nie (kable kupiłes np. osobno w sklepie), to właśnie może być wina kabla. Może być on źle skonstruowany, kiepskiej jakości, za długi (co często się zdarza, np. 2 m :wink: ). Przeważnie takie wady posiadają najtańsze kable.

Ale jeżeli używasz oryginalnych kabelków z pudełka z kartą graficzną, to ok.

właśnie że nie używam orginalnych kabli, ten kabel gdzieś ma z 3 metry ale mój kolega ma chyba z 5 m bo ma daleko telewizor i działa wszystko doskonale.

>>> :google:

_________________________________________________________

Pentium 4 - 2.0 GHz Prescott @ 2.7 GHz | ECS P4VXASD2 | Kingston 512 MB DDR | Western Digital - Caviar 160 GB | HL-DT-ST DVDRAM GSA-H12N | Gigabyte NVIDIA GeForce 6200 (256MB DDR2) 350/800 | LG Flatron 795FT - 17" | C-Media CMI8738/C3DX Audio Device + 2.1 - Creative T3100 | Amacrox Warrior AX400-PNF

I tutaj może być problem (choć nie musi).

A przejściówkę masz oryginalną, czy też spoza zestawu ?

Problemu raczej upatrywałbym w Twoim kablu chinch.

Najprawdopodobniej jest on wyprodukowany najtańszym kosztem, może być źle skonstruowany, ale problemem może być tez jego długość. Najgorzej, gdy wszystko zbierze się do kupy.

Proponowałbym Ci pożyczyć od kogoś na wypróbowanie inny kabel chinch, ale nie kupować. Najpierw pożycz i sprawdź, dopiero potem możesz zakupić :wink:

Kable chinch wysokiej jakości są nieco droższe, posiadają siatkę miedzianą, folię aluminiową (przeciw zakłóceniom), przewody złocone, itp. W przypadku takich kabli masz gwarancję, że nawet przy długości 10 m tego kabla, sygnał będzie najwyższej jakości. Zaś takie, np. za 5 zł. (4 m) na pewno tego nie posiadają.

Stąd możesz mieć te zakłócenia.

Ale też Twój kabel nie musi być winowajcą tych zakłóceń. To tylko moje przypuszczenia.

Ludzie zaufajcie to nie wina kabla ani nic takiego ;- p mialem ten problem ze kolorki były kedy windows startowała potem czarno biało.

wyluzujcie do jutra podlacz jeszcze raz wszytko na spokojnie posprawdzaj tryby na tv i kable pokombinuj wszytkie kombinacje jak mozesz to podlaczyc i samo zacznie ci dzialac wkoncu to jest dziwny zonk

jutro po południu jeszcze pomyśle nad tym co i jak zrobić.

Też miałem ten sam problem. Włącz wymuszenie wykrycia TV w sterownikach. Odpal potem kompa i TV , zmień wejście sygnału. Są 3 opcje np s-video. Dokładnie nie pamiętam, którą trzeba włączyć. Popróbuj:)

Zrobiłem wszystko zgodnie z waszymi poleceniami ale nadal nie ma efektów.

TV cały czas wyświetla czarno białe kolory pulpitu… próbowałem prawie wszystkiego i efektów zero.

Wątpię w to żeby leżała tutaj wina po stronie kabli bo jak już wcześniej powiedziałem na TV kolory są w trybie awaryjnym systemu

A dlaczego normalnie w windzie nie ma kolorów na TV ?? ehh… nie wiem już co mam robić.

_________________________________________________________

Pentium 4 - 2.0 GHz Prescott @ 2.7 GHz | ECS P4VXASD2 | Kingston 512 MB DDR | Western Digital - Caviar 160 GB | HL-DT-ST DVDRAM GSA-H12N | Gigabyte NVIDIA GeForce 6200 (256MB DDR2) 350/800 | LG Flatron 795FT - 17" | C-Media CMI8738/C3DX Audio Device + 2.1 - Creative T3100 | Amacrox Warrior AX400-PNF

Wiem :smiley: !!

Wes inny telewizor i zrob standardowe kroki do klonowania i sprawdz jakie beda wyniki jak sie pojawi kolor na innym tv to podlacz ten stary i zobacz czy sie ruszylo.

nie posiadam drugiego telewizora.

_________________________________________________________

Pentium 4 - 2.0 GHz Prescott @ 2.7 GHz | ECS P4VXASD2 | Kingston 512 MB DDR | Western Digital - Caviar 160 GB | HL-DT-ST DVDRAM GSA-H12N | Gigabyte NVIDIA GeForce 6200 (256MB DDR2) 350/800 @ 421/882 | LG Flatron 795FT - 17" | C-Media CMI8738/C3DX Audio Device + 2.1 - Creative T3100 | Amacrox Warrior AX400-PNF